Bajnokok Ligája: előnyben a PSG és a Benfica

Két egy gólos hazai győzelem született a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első meccsein.

A Benfica hazai pályán, Jonas 91. percben szerzett góljával verte a Zenitet, így minimális előnnyel utazhat a visszavágóra. Jó hír a portugáloknak, hogy a szentpétervári csapat nem tudott idegenben gólt szerezni.

Élvezetes mérkőzést játszott egymással a PSG és a Chelsea. A párizsiak Ibrahimovic góljával szereztek vezetést, de még a szünet előtt egyenlített Jon Obi Mikel. A második félidő sok hazai helyzetet hozott, amiből a csereként beálló Cavani váltott gólra egyet. Ezzel a találattal a franciák várhatják jobb pozícióból a visszavágót, azonban a Chelsea – idegenben lőtt góljának köszönhetően – joggal reménykedhet a továbbjutásban. Izgalmas visszavágóra van tehát kilátás.

BAJNOKOK LIGÁJA

NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

BENFICA (portugál)–ZENIT (orosz) 1–0 (Jonas 90+1)

PSG (francia)–CHELSEA (angol) 2–1 (Ibrahimovic 39., Cavani 78., ill. Mikel 45+1.)

Szerdán tovább folytatódnak a nyolcaddöntős küzdelmek, egy újabb nagy rangadóval.

AS Roma- Real Madrid (Tv: 20:45 M4 Sport)

AA Gent – Wolfsburg (Tv: 20:45 Sport1)

Fotó: Reuters