Dániát is bevette az ETO! - magabiztosan győztek a győri lányok

A Bukarest ellen hazai pályán aratott fergeteges diadalt követően a dán bajnok Nykøbing együtteséhez utazott a zöld-fehér együttes, a BL középdöntő ötödik fordulójában. A győri lányok magabiztos játékkal arattak győzelmet és őrizték meg csoportelsőségüket.

Összefoglaló:

Az egy hét alatt másodjára BL meccset játszó Győri ETO kezdősorában Görbicz, Broch, Knedlikova, Groot, Oftedal, Hansen és Grimsbö lépett pályára. A dánok kezdték támadással a mérkőzést, meg is szerezték a vezetést Kristiansen góljával. Három percre kellett várni az első győri találatra, mely Tomorinak volt köszönhető, de a dánok részéről azonnal érkezett a válasz, majd büntetőhöz is jutottak a hazaiak (3-1). Groot villant kétszer egy szemfüles passzal, amit Broch értékesített, majd egy szép csellel, mellyel kiharcolta az egyenlítést (3-3). Grimsbö hétméterest hárított a 8. percben. Oftedalnak köszönhetően átvette az Audi ETO a vezetést a 9. percben (3-4). Broch kapta a találkozó első kétpercét, ami nem zavarta Grootot, zsinórban két góljával háromra növelte az előnyt a 11. percben (3-6), amit követően szépítettek a dánok. Knedlikova a 14. percben mutatkozott be egy kisszögből ellőtt labdával (4-7). Egy Grimsb- védést követő gyors ellentámadás Oftedálé volt, majd Groot cselezett (4-9), Westberg szépített a 17. percben. Bódi befejezésével 6-10 volt az állás, ami után emberelőnybe kerültek Görbiczék. Westberg szépített ismét, aztán üreskapus találatot szerzett a győr. Groot megint villant (8-12). Oftedal labdaszerzéséével megvolt a 13. győri találat (8-13) a 21. percben, majd egy villámgyors cselt is bemutatott (8-14). Aztán Groot indult (8-15), Oftedal fantasztikusat cselezett a 25 percben. Puhalák a vége előtt másfél perccel megszerezte első gólját, amivel beállította a félidő végeredményét. (10-17).

A kezdőcsapatot visszahozta Ambros Martín a második játékrész kezdetére. A gólgyártást Hansen kezdte, a másik oldalon Westberg lőtte ki a ficakot, majd szélen is eredményesek voltak a dánok (12-18) a 34. percben. Emberhátrányban is gólt szerzett a Groot-Broch duó. Tomori talált rést a dán pajzson ötperces gólcsendet követően (13-20). Groot, ill. Hansen labdaszerzését mindkétszer Görbicz váltotta gólra a 41. percben (13-22). Aztán a dánok szépítettek (15-22), amit Oftedal nem engedett sokáig, belőtte újabb gólját. Ivensen csökkentette a dán hátrányt a 45. percben, amire Tomori azonnal válaszolt. Gyönyőrű összejátékot mutatott be az Oftedal-Groot páros (16-25). Bódi behúzta a dán kapus fölött a 26. magyar gólt a 48. percben. Kristiansen szépített a 19. dán góllal, de Groot azonnal büntetett egy villám-csel bemutatásával (19-27). Hansent kényszerpihenőre küldték a játékvezetők a vége előtt 9 perccel, amit a dánok meg is háláltak egy átlövéssel (20-27), de Tomori részéről érkezett a válasz emberhátrányban, majd üreskapus gólt szereztek a dánok. Hansen zsinórban háromszor ledöntötte a dán falat az 55-56. perben (21-31), aztán a dánoknál Wallén szépített. Kiss bemutatott egy csoda-védést a győri kapuban, majd egy hetes védésével is megfejelte jó teljesítményét. A Wallén-Puhalák-Olsen adok-kapok révén kialakult a végeredmény, 32-24-re győzött a Győri Audi ETO.

Ambros Martín: Tudtuk, nagyon fontos, hogy ma nyerjünk itt, hogy megőrizzük a csoportelsőségünket. Az első félidőben remekül játszottunk, de később sem hagyhatott alább a figyelmünk. Elégedettek vagyunk, hogy sikerült begyűjtenünk a két pontot, hiszen az ellenfelünk egy pillanatra sem adta fel, végig küzdött.

Anne Mette Hansen: Nehéz mérkőzés volt, oda kellett tennünk magunkat, hiszen egy pillanatig sem adta fel ellenfelünk.

Jacob Larsen: Nem adtuk fel, annak ellenére sem, hogy tudtuk, nehéz lesz a csoportelső ellen pályára lépni. Olyan játékot játszanak, ami ellen nagyon nehéz védekezni, de úgy gondolom, sok esetben nagyon jól megoldottuk, jól felkészültünk.

Sarah Iversen: Egy nagyon jó csapat ellen léptünk ma pályára - persze, jó lett volna győzni, de ők voltak a jobbak.

Forrás: gyorietokc.hu

A Győr+ Online tudósítása:

Ezzel a győzelemmel a csapat megőrizte csoportelsőségét. Jelenleg 14 ponttal áll a tabella élén, utána a Bucuresti és a Rostov Don áll 11 ponttal.

A mérkőzés legjobbjának a Győri ETO KC játékoség Oftedalt választották meg.

Végeredény: 24-32

60. perc: A dánok megszerezték a harmincharmadik góljukat 24-32, ezzel kialakítva a végeredményt.

59. perc: Puhalák szép gólt szerez, neki ez a második 23-32

58. perc: Wallén szerez gólt. 23-31

58. perc: Hetest kaptak a dánok, Cristiansen lövését kivédte Kiss Éva!

57. perc: Kiss Éva nagyon szépen védett!!!

56. perc: Hansen megállíthatatlan: zsinórban a harmadik gólját szerzi. 21-31, Valle viszont gyorsan válaszolt 22-31

54. perc: A Grevet váltó Sörensen megkapja mássodik gólját Hansentól: 21-30

53. perc: Kiss éve megint szépen védett, Handen pedig magabiztosan lőtte be a következő győri gólt. 21-29

53. perc: Kiss Éva Nielsen lövését védte, jöhet az ETO!  Bódi arcon találta a dán kapust, Grevet, akit le is vittek a pályáról. Jegelni kell az arcát.

52. perc: Tomori szép góljára 21-28, Cristiansen válaszolt az öres kapuba. 21-28

51. perc: Lagerquistról szórták ki két percre Hansent, Westberg pedig megszerezte a dánok újabb gólják 20-27

50.perc: Tomori nagyon jó labdáját váltott gólra Broch 19-27

50. perc: jól védekeztünk, de a végén Althaus mellett Cristiansen bevágta 19-26

49. perc: Bódi kapott remek labdát, nem is hibázott 18-26

48. perc: Iversen szerezte meg a dánok újabb gólját. 17-25, majd Nielsen is gólt szerez gyorsan. 18-25

47. perc: Lagerquist kap két percet a kispadon, Groot pedig gólt szerez! 16-25

45. perc: Tomori lőtt nagyon szép gólt! 16-24

44. perc: Kiss Éva is szépen védett! Gröbicz kihagyott egy helyzetet, Iversen viszont bevágta 16-23

43. perc: Oftedal megint betalált, ez is nagyon szép volt! 15-23

43. perc: Az ETO kihagyott egy helyzetet, Olsen szemben viszont bevágja. 15-22

42. perc: A kapuban kiss Éva, s egy Olsen gól. 14-22

A dánok utolsó időkérésüket is kihasználták.

41. perc: Sőt, Görbicz gyorsan szerzett még egyet, így már 13-22 az állás

41. perc: Groot nagyon szépen szerzett labdát, Oftedal gyönyörűen szolgálta ki Görbicz Anitát, aki megszerezte az első gólját! 13-21

39. perc: Tomori Zsuzsi nagyon szép gólt szerzett, neki ez a második, az ETO-nak pedig a huszadik! 13-20

36. perc: Tomorit tüntették el, hetes. Groot rosszul lötte el, sajnos marad az eredmény.

36. perc: Kristiansen is betalált 13-19

35. perc: Emberhátrányban vagyunk, de Broch gólt szerez 12-19

34. perc: Pedersen oldalról szerzett gólt 12-18, Görbicz lövését szépen védi a dán kapus, sajnos...

33. perc: Westberg távolról szerez nagyon szép glólt 11-18

32. perc: Hansen góllal kezdődik a második félidő 10-18

Félidei eredmény: 10-17

30. perc: Tomorit és Oftedalt is gyötörték, Tomori akart gólt dobni, nem jött be. De a dánok is hibáznak így ez az első félidő utolsó mozzanata. A csapatok 10-17-es állással mehetnek pihenni.

29. perc: Tomori szép passzát Puhalák váltotta gólra, neki is megvan az első találata 10-17

28. perc: Tomori hagyott most ki egy helyzetet, már a dánok támadnak, de Grimsbö a helyén volt.

Ambros Martin is időt kért.

27. perc: Pedersen sem szerzett csúnya gólt... 10-16

26. perc: Althaussal keménykedtek, a vége gyönyörű Oftedal csel és gól. 9-16 Oftedal és Groot eddig fejenként 5-5 találatot jegyeznek.

25. perc: Iversen ellen szabálytalankodtak. Cristiansen pedig góllal fejezte be a támadást 9-15

24. perc: Dán labdavesztés volt Grimsbö kapuja előtt, Groot pedig kegyetlenül kihasználta. Hét góllal vezetünk most, tetszetős különbség 8-15

23. perc: megint Oftedal szerez örömet a győri szurkolóknak 8-14

22. perc: a sárga mezesek hibáznak, Oftedalt pedig nem lehet megállítani 8-13

21. perc: Puhaláknak is majdnem meglett az első találata! Dán időkérés jött. Utána gólt szereztek, most Emelie Westberg volt eredményes, de Groot válaszolt. 8-12

19. perc: Győri gól Bóditól dán kiállítás 6-10, Westberg is bevágja 7-10, de az üres kapuba betalál az ETO, Brochnak köszönhetjük! 7-11

18. perc: megint dán gól  6-9

17. perc: Westgberg hálószagattó gólt vágott, ebbe talán még jó is, hogy nem állt bele Grimsbö..... 5-9

16. perc: Grimsbö megint védet Oftedal pedig szép gólt vágott szemben! 4-8, Sőt, Groot is eredményes, így már 4-9 az eredmény!

Dán időkérés

14. perc: Grimsbö megint remekel. Szemben Groot nagyon kapott, de bírja. Oftedal szépen cselez de szabadobás lett a vége. Knedlikova szélről belőtte! 4-7

12. perc: Goort ismét betalált. 3-6, de megjött a dán válasz is 4-6

11. perc: Groot szerzett gyönyörű gólt 3-5, az ETO kapuja előtt pedig kapufa, marad az eredmény. Broch nemsokára visszatérhet.

10. perc: Brochot 2 percre pihenni küldik, az első kiállítás, reméljük az utolsó is. A dánok szerencsére pontatlan passz miatt elvesztették a labdát.

9. perc: Görbicz lövését védte a kapus, majd Groot újráját is kivédte. Oftedal viszont megszerzi a vezetést a zöld-fehéreknek. 3-4

8. perc: Dán hetes, Westberg is a kapusba lövi, Grimsbö jó helyen állt és jól mozdult. Marad a 3-3

7. perc: Oftedal majdnem gólt szerzett, de szabálytalankodtak ellene. Hetest kaptunk, amit Görbicz a kapusba lő. Marad a 3-3

6. perc: Grimsbö első szép védése is megvan, jókor mentett. Groot pedig egyenlített! 3-3

5.perc: Broch szép gólt ló! 3-2

4. perc: Magabiztosan lövi be a hetest Westberg, az állás 3-1

3. perc: Tomori Zsuzsi megszerzi az első gólunkat! 1-1, ám sajnos a dánok rögtön vissza is vették a vezetést 2-1

2. perc: elvették az ETO-tól a labdát a játékvezetők, megint jöhetnek a sárga mezesek. Szerencsére Cristina Cristiansen kihagyta.

1. perc: a dánok kezdték a meccset. Sajnos mindjárt góllal, Kristiansen talált a kapuba 1-0

13:29: Mindjárt kezdünk!!!

13:17: A csapatok már a pályán melegítenek, a szurkolók hangolnak, mert ahogy az lenni szokott, most is többen elkísérték a lányokat hogy szurkoljanak nekik.

A mérkőzést spanyol játékvezetők irányítják.

A mérkőzésre nevezett győriek: Althaus, Bódi, Broch, Fodor, Görbicz, Grimsbö, Groot, Hansen, Kiss, Knedlikova, Oftedal, Puhalák, Tomori

HAK

Korábban írtuk:

A Győri Audi ETO KC együttese csoportelsőként várja az EHF Női Kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó két fordulóját – március első hétvégéjén Dánia felé vették az irányt Görbiczék, a Nykøbing otthonába utaztak. A csoport negyedik helyén álló dán csapat legutóbb a Rostov-Don együttese ellen idegenben tízgólos vereséget szenvedett, azonban hazai pályáján különösen veszélyes, meglepetésre a komoly erőket képviselő CSM Bucurestit a csoportkörben hárommal verte otthon.

A felek február elején összemérték már erejüket az Audi Aréna Győr falai között, a találkozó a magabiztos kilencgólos győzelemmel zárult a hazaiak javára. A győriek elszántan, az egyre jobb formát mutató Anja Althaus-zal soraikban keményen készülnek a visszavágóra, ahol természetesen a győzelem a cél.

Az NFH-Nykøbing Falster Håndboldklub – Győri Audi ETO KC mérkőzésre 2018. március 3-án (szombaton) 13.30-kor a spanyol Javier Alvarez Mata – Yon Bustamante Lopez játékvezető-páros vezényletével kerül sor.

A találkozó eseményeit a Sport1-en élőben nyomon követhetik!