Csoportelső lett a Győri ETO KC! - az Audi Arénából jelentkeztünk, galéria!

Csoportelső lett a Győri ETO KC!  -  az Audi Arénából jelentkeztünk, galéria!

A Győri Audi ETO KC a RK Krim Mercator csapatát fogadta az Audi Arénában, s ahogy az lenni szokott telt ház előtt. Nyertek a győri lányok, így biztos csoportelsők. Köszönjük, hogy velünk szurkoltatok!

Összefoglaló:

1. félidő

Az első félidő első három gólját az RK Krim Mercator Ljubljana csapata szerezte, ám a 7. percben Bódi megszerezte az ETO első találatát (1-3). Görbicz büntetőt rontott, majd Oftedal és Bódi jóvoltából a egyenlített a zöld-fehér együttes. Kettős emberelőnyben folytathatták a játékot a győriek, fej-fej melletti küzdelemmel, Groot, Oftedal és Bódi góljaival, valamint a kapuban Kiss Éva remeklésével folytatódott a párharc. Oftedal és Puhalák találatainak köszönhetően a mérkőzés 21. percében kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat (9-7), a 24. percben élt első időkérési lehetőségével a Ljubaljana. Knedlikova találatával már három, majd Hansen duplájával ötgólos (15-10) a hazai előny három perccel a félidei szünet előtt. Folytatódott az adok-kapok, a szlovénok időn túli szabaddobásból nem találtak be, 17-12-es állással vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Félidei eredmény: 17-12

2. félidő

A második félidő kezdetén magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, Tomori majd Oftedal talált be – ezzel hétre nőtt az ETO előnye (19-12). Tomori kétperces kiállítást kapott, majd mindkét oldalról oda-vissza születtek találtatok, állandósulni látszott a hatgólos differencia. Hansen hatalmasat mentett, Tomori újabb két perc erejéig a kispadra kényszerült, majd a vendégek faragtak is a hátrányon (23-19), vezetőedzőjük a második játékrész felénél második időkérési lehetőségével is élt. Bódi, Knedlikova és Groot találatainak köszönhetően – a holland irányító hetest értékesített, melyet Althaus harcolt ki Groot fenomenális passzát követően – 27-19-re módosult az állás. Grimsbö ott folytatta a kapuban, ahol Kiss abbahagyta, Tomori azonban az 51. percben harmadik kétperces kiállítását is begyűjtötte, piros lappal a nézőtérről követhette tovább a mérkőzés eseményeit. A mérkőzés utolsó öt percében a fiatalok is bizonyítási lehetőséget kaptak – Fodor kettő, Afentaler egy góllal hálálta meg.

Végeredmény: 34-25

Uros Bregar: „Jobban teljesítettünk, mint tavaly ugyanitt, lépésről lépésre haladunk. Jó mérkőzést játszottunk, de egy kicsit mérges vagyok, mert Kari Grimsbö fantasztikus teljesítményével hatalmas problémákat okozott nekünk. Voltak lehetőségeink, de ha nem tudtuk kihasználni őket, a másik oldalról már érkezett is a büntetés. Minden alkalommal élvezünk itt pályára lépni, elégedettebb vagyok, mert jobban játszottunk, mint Ljubljanában, de az ETO két lépéssel még mindig előttünk jár. Gratulálok nekik és további sok sikert kívánok!”

Ambros Martín: „A mérkőzés kezdetén nagyon keményen lépett fel ellenünk a Krim, próbáltak felhergelni minket, de a játékosaim nagyon koncentráltak, s úgy gondolom, ugyanakkor élvezték is a játékot a középdöntő utolsó állomásán itthon. Attól kezdve, hogy összeállt a védekezésünk és a támadásban is megtaláltuk a réseket, jól játszottunk. Szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, az utolsó pillanatig nagyon komoly küzdelemre kényszerítettek minket. Nem találom a szavakat arra, hogy mennyire büszke vagyok és csodálattal figyelem a csapatom teljesítményét.”

Stine Oftedal: „Kezdetben nagyon kellett koncentrálnunk – egyetértek Ambrossal - , de úgy gondolom odatettük magunkat. Nagyon örülök, hogy sikerült visszavennünk az irányítást és megtartanunk a csoportelsőséget.” Forrás: audietokc.hu

VÉGE!  CSOPORTELSŐ A GYŐR! A KÖVETKEZŐ MÉRKŐZÉST A PODGORICA ELLEN VÍVJA MAJD!

60. perc: Afantelar hatalmas  gólt szerzett, szép volt! 34-25

59. perc: Grimsbö hatalmasat védett! De pár pillanat múlva Stanko már bevarrta.

58. perc: Fodor Csenge ismét eredményes! 33-24

57. perc: Fodor Csenge is betalált! 32-24

56. perc: Nagy és szép találat Stankotól 31-24

55. perc: Amorim pályára küldi az ETO fiataljait, Pál Tamara rögtön hatalmasat kapott, a hetest sajnos lábbal védte a kapus.

55. perc: Oftedal már 11 gólós! 31-23

Az ETO kikérte első idejét, a Krim ezzel szemben már a háromszor megtette ugyanezt.

54. perc: Stanko szerzi a következő gólt, 30-23

53. perc: Oftedal megállíthatatlan! 30-22

53. perc: Oftedal szép gól, Grimsbö szépen védett. 29-22

52. perc: A Krim most gyors két gólt szerzett: 28-22

51. perc: Tomori megkapta a harmadik sárgáját, leküldték a pályáról, ismét eléggé megkérdőjelezhető ítélet.

50. perc: Groot ismét hetest lőhetett, s ahogy azt kell, magabiztosan be is vágta a hálóba! 28-20

49. perc: Aneta Beko gólt szerez, most nem tudták kivédekezni a lányok. 27-20

48. perc: Althaus bomba erős lövése a felsőlécen csattan, de nem véletlen: bántották. Hetest lőhetünk, Groot a vonal mögött. Simán bevágta. 27-19

46. perc: Remek Knedlikova gól 26-19

45. perc: Groot és Althaus is keményen védekezik, Grimsbö megint véd, Bódi pedig megint nagy gólt vágott. Tanítani való volt az egész! 25-19

44. perc: Görbicz sajnos csak odalhálót talált, de szemben Grimsbö védett, majd a támadást Oftedal váltotta gólra. 24-19

43. perc: Göbicz lövését fogta a kapus, a túloldalon a labdát Hansen fogta meg szenzációs, góltól mentve meg a csapatot és még bent is tartotta a pályán.

42. perc: Emberelőnyben Marincek üres kapuba lőtt gólt. 23-19

41. perc: Tomorit leküldték két percre, kissé érthetetlen az ítélet... Koren gólt szerez. 23-18

40. perc: Koren szerzett gólt, az ETO most nem tudott 22-17 De a 40. perc végén jött Görbicz! 23-17

39. perc: Groot szerez gólt 22-16 A győri kispad kapott sárgalapos figyelmeztetést.

38. perc: Gyors szlovén gól: 21-16

37. perc: Stanko megint betalál Grimsbö kapujába. 20-15 Groot növeli az előnyünk: 21-15

36. perc: Megvan a 20. győri gól, Bódi okosan és szépen lövi. 20-14

35. perc: A közönség is megint nagyon belekezd, ebben a félidőben a keménymag előtt támadnak a győri lányok.

33. perc: Stanko megszerzi az első szlovén gólt 19-13, majd Tomorit leültetik a padra két percre. Grimsbö védésként egy hatalmas gyertyát rúg, fel a tetőszerkezetig. Sajnos a következő pillanatban már nem tud védeni. Megint Stanko lőtt jól. 19-14

32. perc: Oftedal ott folytatja ahol abbahagyta: gólt szerez! 19-12

31. perc: Remek Tomori Zsuzsanna góllal nyitja az ETO a második félidőt, 20 másodperc telt csak el csupán eddig. 18-12

A hivatalos nézőszám a mai meccsen: 5172

Temészetesen a helyszínen van Nagy Roland a Győr+ Média sportriportere is, aki most a Győr+ TV stábjával forgat a mérközésen. A szünetben megkértük, foglalja kicsit össze, milyennek, látja eddig a mérkőzést.

– Kicsit álmosan kezdett az ETO, az első győri gólra a 7. percig kellett várni. Onnantól viszont maximálisan kézben tartja a csapat a meccset, kisebb hibák vannak csak, de a vége szerintem sima lesz. Eddig az egyik legjobb kétséttelenül Odftedal, aki sorra lövi a gólókat, de Bódi is nagyon jól játszik. Szerintem nyerünk és meglesz a csoportelsőség! – zárta Roland.

Időntúli szabaddobás, amit blokkol a győri a fal. A félidei állás 17-12

30. perc:Szépen védekeztünk, Benkot két percle leküldték, Groot gólt szerzett: 17-12

29. perc: Grimsbö a kapuban, hetessel jöhet a Krim, be is vágta Koren. 16-12 Tomori lövését hatástalanították.

28. perc: Koren betalált, Kiss Éva most tehetetlen volt. 15-11 De Groot is a helyén volt, meglőtte a maga gólját! 16-11

27. perc: Tomori védekezik jól, támadhat a Győr! Hansen pedig megint betalál 15-10

26. perc: Kiss Éva gyönyörűen, lábban óvta meg a magyar kaput! Hansen pedig gólt szerez! 14-10

25. perc: szépen védekeznek a győri, nem is tudnak jól passzolni a Krim játékosai, támadhat a Győr!  Nagy győri gól!13-10

Első időkérés a meccsen a Krim nyújtotta be rá az igényt.

24. perc: Kiss Éva szépen mentett, Zulicot pedig leküldték két percre. Oftedal lövi a hetest. Először véd a szlovén kapus, de az ismétlést bent van!  12-10

23. perc: Görbicz rendbejött, annyira, hogy szélről szép góllal vette vissza a vezetést az ETO-nak! 11-10

22. perc: Zulic révén egyenlítenek a szlovének. 10-10

21. perc: Gyors gólok egymás után mindkét térfélen. Puhalák góljával 9–7, Korenével 9–8, Oftedaléval 10–8, Omoregie találatával megint egy gók a különbség 10-9

19. perc: Gyönyörű gól, Oftedal örvendeztette meg a közönséget! 8-7

18. perc: Kiss Éva megint szépen védett, a többiek remekül védekeznek. Althaus a kapu előtt nem tudta átvenni a paszt, marad az eredmény. Benko azonban bevágta 7-7

17. perc: Kiss Éva nagy percei voltak, két védés egymás után. Bódi pedig megszerezte a vezetést a Győrnek, a meccs során először! 7-6

16. perc: Koren sajnos megint eredményes, megint vezet a vendég csapat. 5-6 De Oftedal megint jókor jött 6-6

15. perc: Marincek az üres győri kapuba lőtt. 4-5 Groot viszont döntetlentre dobta a meccset góljával. 5-5

14 perc: a kapusok pillanatai voltak, mindkét oldalon fogtak... Hansent leküldik két percre, hetest kap a Krim, Grimsbö a kapuban. Tsakalou kihagyta, bár inkább Grimsbö védett szépen! Végre megszerezhetné az ETO a vezetést...

13. perc: Oftedal szépen, estében szerezte meg a negyedik győri gólt. 4-4

12. perc: Groot kapott sárgát, hetest meg a Krim, Koren be is vágta, megint vezetnek a vendégek. 3-4

11. perc: Nem tudott gólt szerezni a Krim, de mi sem A rosszabb hír, hogy Görbicz nagyot kapott, biceg...

10. perc: Jól védekezünk, ki is marad a szlovén helyzet, Bódi Bernadett viszont egalizálta az állást. 3-3

9. perc: Amont leküldik kép percre, mert eltüntette Tomorit. A hetest Görbicz a felsőlécre vágta, de Oftedal később javított. 2-3. Stankot is leküldik két perce.

8. perc: Újabb szlovén sárga, újabb kihagyott magyar helyzet, de szerencsére a sárga mezesek is hibáztak, megint mi jövünk.

7. perc: Megvan az első győri gólt, Bódi volt eredményes! 1-3

6. perc: Hansen is sárgalapot kapott, ahogy két Krim játékos is.

5. perc: Sajnos még mindig eredménytelenek vagyunk a kapu előtt. Tomori szépen szerzett labdát, Bódit indította, de kimaradt. Bezzeg Benko bevágta 0-3.

4. perc: Tomori Zsuzsa sárgalapott kapott, a Krim pedig hetest. Sajnos Kiss Éva nem tudta fogni, Koren bevágta. 0-2

3. perc: Kiss Éva szépen védett. Bódi kihagyta a helyzetetét, egyelőre vezet a vendég csapat.

2. perc: Perederiy megszerezte a meccs és a Krim első gólját. Nálunk a kapuban Kiss Éva kezd. 0-1

1. perc: A mérközést a Krim kezdte.

17:29: Elhangzott a Himusz is, a győri szurkolók transzparensekkel is köszöntötték kedvenceiket.

17.23: Jönnek a győri lányok, az Arénában hangrobbanás :)

17.22: Most mutatják be a Krim játékosait.

17.09: A csapatok már melegítenek, s az Aréna is egyre inkább megtelik azokkal a szurkolókkal, akik a győri csapatot jöttek buzdítani. Persze a Krim szurkolói is megérkezetek, már ők is hangolnak a meccsre.