Kialakult a magyar válogatott kerete

Kialakult a magyar válogatott kerete

Kialakult a magyar kajak-kenu válogatott kerete a csütörtöktől vasárnapig tartó szegedi világkupaversenyre.

A válogatási elvek alapján a tavalyi világbajnoki indulók mellett B egységként azok vehetnek részt a viadalon, akik a múlt heti rangsorolón megnyerték az egyes számokat, vagy teljesítményükkel kivívták, hogy Hüttner Csaba szövetségi kapitány beválogassa őket - áll a magyar szövetség hétfői közleményében.

"Ami miatt nehéz volt kialakítani a keretet, az a világkupa időrendje, amely kizár több ideális lehetőséget" - magyarázta a kapitány.

Példaként említette, hogy Bodonyi Dóra nem tud 500 és 1000 egyesben is rajthoz állni a sűrű program miatt, az 500 méteres férfi kajak négyesbe bekerült nyolc ember pedig más versenyszámban nem indulhat.

"Most az a legfontosabb, hogy megtaláljuk a legjobb négyest" - szögezte le Hüttner.

Az egyik férfi négyest Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán és Somorácz Tamás, a másikat pedig Balaska Márk, Birkás Balázs, Dudás Miklós és Kuli István alkotja.

A rangsorolón még betegséggel küzdő versenyzők közül Lucz Dóra tudja vállalni a 200 egyest, akárcsak Mike Róbert az 1000 párost. Lucz Dóra mellett testvére, Lucz Anna indul még a sprintszámban.

A magyar válogatott kerete:

férfi kajak:

K-1 200 m: Csizmadia Kolos, Apagyi Levente

K-1 500 m: Kopasz Bálint, Noé Zsombor

K-1 1000 m: Kopasz Bálint, Ceiner Benjámin

K-1 5000 m: Boros Adrián, Noé Bálint

K-2 200 m: Csizmadia Kolos-Varga Márk, Apagyi Levente-Hérics Dávid

K-2 500 m: Koleszár Mátyás-Németh Viktor, Nádas Bence-Erdőssy Csaba

K-2 1000 m: Hufnágel Tibor-Ilyés Róbert, Gacsal Ákos-Kugler Attila

K-4 500 m: Tótka Sándor-Molnár Péter-Mozgi Milán-Somorácz Tamás, Balaska Márk-Birkás Balázs-Dudás Miklós-Kuli István

női kajak:

K-1 200 m: Lucz Dóra, Lucz Anna

K-1 500 m: Medveczky Erika, Bodonyi Dóra

K-1 1000 m: Takács Tamara, Kárász Anna

K-1 5000 m: Csay Renáta, Kiszli Vanda

K-2 200 m: Hagymási Réka-Szabó Ágnes, Kiss Blanka-Lucz Anna

K-2 500 m: Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Szabó Ágnes

K-4 500 m: Lucz Dóra-Medveczky Erika-Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Katrinecz Rita-Szabó Ágnes-Gamsjager Lisa-Maria

férfi kenu:

C-1 200 m: Hajdu Jonatán, Korisánszky Dávid

C-1 500 m: Kiss Tamás, Bodonyi András

C-1 1000 m: Kiss Tamás, Bodonyi András

C-1 5000 m: Dóczé Ádám, Dóri Bence

C-2 200 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Lelovics Dávid-Némedi Kornél

C-2 500 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Slihoczki Ádám-Szőke Attila

C-2 1000 m: Korisánszky Dávid-Mike Róbert, Lelovics Dávid-Némedi Kornél

női kenu:

C-1 200 m: Balla Virág, Takács Kincső

C-1 500 m: Lakatos Zsanett, Nagy Bianka

C-1 5000 m: Lakatos Zsanett, Bragato Giada

C-2 200 m: Balla Virág-Takács Kincső, Nagy Bianka-Molnár Csenge

C-2 500 m: Balla Virág-Takács Kincső, Kisbán Zsófia-Bragato

MTI

Tovább a gyorplusz.hu-ra
×