Szombat este meglett a FINAL4! Szép volt Lányok, szép volt Győr! – sok fotóval!

A Győri Audi ETO KC együttese hatgólos előnnyel vágott neki a BL-negyeddöntő visszavágó mérkőzésének a montenegrói Buducnost Podgorica csapata ellen. A tét nem volt kisebb, mint a részvétel kiharcolása a májusi WOMEN’S EHF FINAL4-on! A Győr+ is a helyszínen volt végig, a végeremény pedig ETO győzelem!!!

Összefoglaló:

1.félidő

A zöld-fehérek a Knedlikova, González, Broch, Amorim, Hansen, Puhalák felállásban kezdték a mérkőzést, a kapuban Grimsbö.

Brnovic szerezte a találkozó első gólját, majd González jóvoltából büntetőt lőhettünk – Görbicz biztos kézzel értékesítette (1-1). Broch egymás után kétszer is betalált, de a vendégek tartották a lépést a zöld-fehér mezes győriekkel, egészen a félidő közepéig fej-fej mellett alakult az állás Raicevic, Jaukovic, Amorim, Puhalák és Brnovic góljainak köszönhetően. A 17. percben 8-10-es állásnál Ambros Martín kihasználta első időkérési lehetőségét, a szoros küzdelem azonban nem hagyott alább – Görbicz sorra értékesítette a csapata javára megítélt büntetőket, s González is remek találatokkal gyarapította a győri gólok számát. 13-12-es hazai vezetésnél Ujkic duplája után Raicevic folytatta a gólgyártást, a félidei szünet előtt azonban Amorim és Görbicz döntetlenre hozta az eredményt.

Félidei eredmény: 15-15

2. félidő

A második játékrész is hasonlóan szoros küzdelmet tartogatott, a montenegrói együttesből Brnovic és Raicevic mellett Konatar és Ujkic is többször villant, azonban a hazai csapat remekül állta a sarat. Görbicz egy híján az összes hétméterest magabiztosan értékesítette – egészen 11 gólig jutott a találkozón –, Amorim kőkemény védekezéséről a begyűjtött kétpercei (2) száma is árulkodik, s Grimsbö és Kiss fontos pillanatokban remek hárításokkal járultak hozzá a Rába-parti együttes sikeréhez. Az 58. percben 28-27-es állásnál Grimsbö büntetőt hárított, a csapat pedig újabb energiákat mozgósítva vezette támadásait. Puhalák mellett Fodor is remekelt, a kipattanót szemfülesen lehalászva bombázott az ellenfél hálójába. Raicevic találata után Hansen vitte be az utolsó ütést, betörésből talált be, ezzel 30-28-ra módosította az eredményt.

Végeredmény: 30-28

Ambros Martín: „Megcsináltuk, bejutottunk a FINAL4-ba! Nagyon jól érezzük magunkat, hiszen a szezon egyik legfontosabb célját sikerült most elérnünk. Ez egy olyan szezon, amely több fronton is problémákkal és nehézségekkel állított és állít szembe minket, de nagyon büszke vagyok, hogy így sikerült áthidalnunk az akadályokat. Nagyon oda kellett figyelnünk és a legjobb játékunkat kellett mutatnunk, hogy győzni tudjunk. Köszönöm a játékosaimnak, a szurkolóknak és mindenkinek a támogatást, mindent meg fogunk tenni azért, hogy minél jobb eredményeket érhessünk el a FINAL4-ban és a szezon hátralévő részében. Nagy öröm számomra, hogy az utolsó hazai BL-mérkőzésemen ebben a fantasztikus csarnokban, ilyen hangulat mellett játszhattunk, s annak is örülök, hogy ezt egy méltó ellenféllel szemben tehettük mindezt.”

Anne Mette Hansen: Tudtuk, hogy nagyon kemény csatára számíthatunk ma. A Buducnost nagyon komoly teljesítményt mutatot nem a legszebb játékunkat játszottuk, de ennek ellenére örülök, hogy nyerni tudtunk és ott leszünk a FINAL4-ban! Nagyon izgatott vagyok, alig várom!”

Dragan Adzic: „Nagyon büszke vagyok a lányokra nem csak a mai mérkőzés, hanem a szezonban nyújtott teljesítményük miatt is. Hálás vagyok, hogy egy ilyen fantasztikus ellenfél ellen léphettünk pályára és idáig eljutottunk a versenysorozatban. A mai naptól a következő szezonra helyezzük a hangsúlyt, és mindent megteszünk, hogy az minél sikeresebb legyen. Szeretnék gratulálni a Győrnek a FINAL4-ba jutáshoz, és további sok sikert kívánok nekik és Ambros Martínnak!”

Cristina Laslo: „Nagyon büszke vagyok a csapatomra, jól teljesítettünk és remekül felkészültünk, így örülök, hogy megmutathattuk, mire vagyunk képesek. Mindkét csapat megmutatta, hogy milyen jól tud játszani. Szeretnék sok sikert kívánni a Győrnek a FINAL4-ban, melyhez természetesen gratulálok is!” - forrás: gyorietokc.hu

A helyszínről írtuk:

A Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel ott van a FINAL4-ban!

A végeredmény: 30-28

60. perc: Ki kellene védekezni a maradék időt! Grimsbö nagyot védett, jöhet az ETO! Hansen lőtte meg az utolsó győri gólt és a meccs utolsó gólját is! 30-28

Időt kért a Buducnost is!

60. perc: elvesztette a labdát a Győr

Időt kért az Ambros Martin!

59. perc: Hetest lőhet a Buducnost ez most bent van 29-28

58. perc: Hansent bántották, így nem lehetet lőni, marad az ETO-nál a labda. Fodor Csenge is meglőtte a maga gólját! 29-27

57. perc: Kiss Éva védett megint, de hetest lőhet Laslo, a kapuban Grimsbö: ki is védte!!!

56. perc: Hansen lőtt jókor gólt, megint vezet a Győr 28-27

56.perc: Raicevic megint egalizált 27-27

55. perc: Kiss Éva megint remekül védett, Laslo lövését hárította. Utána a győri lányok keményen és eredményesen védekeztek! A vége Bódi gól és vezetéste! 27-26

54. perc: Görbicz lőhet hetest, bent van! Megint egyenlő! 26-26

53.perc: A vezetést is étvették, Laslo volt eredményes 25-26

53. perc: Gyönyörű gólt szerzett Pletikosic, egyenlített vele 25-25

Időt kért a Buducnost!

52. perc: hiba mindkét kapu előtt, most jöhet az ETO! Gyötrik a lányokat rendesen, de marad a Győrnél a labda. Gonzaleztől vették most el....

50. perc: Hansen lőtt gólt! 25-24

48.perc: Amorim lövése most célt tévesztett, Kiss Éva szépen védett, támadhat az ETO! Gozanlezt löktpk valamelyest, de a bíró nem fújt. Hibáznak a kék-fehérek, de Ujic végül gólt szerez. 24-24

47. perc: Kő keményen védekezik az ETO, megint hetest lőhet a Buducnost, most Grimsbövel kell farkasszemet nézni. Ezt a csatát ő nyerte, de az ismétést bevágta Raievic 24-23

46. perc: Amirom szerzte meg a következp győri gólt! 24-22

45. perc: Hetest kaptak a vendégek, Kiss Éva nem tudott védeni, Raicevic lőtte be, ő sem népszerű ma este az Audi Arénában! 23-22

44. perc: Kiss Éva szenzációs ismét!!!! Kellett is védése, mert az előbb Görbicz vesztett labdát. Puhalák Szidónia már a túloldalon, meglőtte a következő gólt is! 23-21

43. perc: Kiss Éva védett szépen, de marad a labda a Buducnostnál, megnt nem nagyon érteni miért... Az ETO keményen védekezik, nincs is egyenlítő gól!

42. perc: Vezet a Győr!  Görbicz a 10. gólját szerezte meg! 22-21

41.perc: szerencsére a montenegróiaik kihagyták a helyzetet, Brnovicot leküldték, Görbicz hetest dobhatott, megint bent van, szép volt! 21-21

40. perc: Amorim kapitt hatalmasat, hetest lő Görbicz, s ez most bent van megint! 20-21

38. perc: Görbicz Anita hetest hibázott, marad az eredmény, támadnak a montenegróiak. A bírók nem lesznek ma népszerűek Győrben, az már biztos. Sokadik vitatható ítéletüket hozzák. Konatar megint gólt szerez. 19-21

38. perc: Konatar megint eredményes volt, megint vezet a Buducnost 19-20,

37. perc: Kiss Éva megint védett, szép volt Évi! Szemben Hansen nagyott kapott, de a bíró nem fújt.

36. perc: Jaukovic szerzett gólt, Amorimot pedig legküldték a pályáról 18-19, Görbicz Anita válaszolt góllalű! 19-19

35. perc: Raicevic volt eredményes, 17-18 de Hansent rögtön válaszolt! 18-18

34. perc: Hansent bántották csúnyán, két percre kiküldték Brnovicot. Gonzalez szerezte meg a győri gólt 17-17

33. perc: labdát vesztett az  ETO, Konatar használta ki a hibát 16-17

32. perc: Brnovic talált be, most megint egyenlő az állás 16-16

32. perc: Marad az eredmény!  Kiss Éva védett!

31.perc: Amorimot küldték ki kép percre...

31. perc: Borch szerezte meg a második felidő első gólját! 16-15

A hivatalos nézőszám: 5237 fő!

30. perc: Zoqbi szépen védett, marad az egy gólós előny. Nem kellene elengedni őket két gólra, hibáznak a kapura lövésnél! Az utolsó pillanatban Brochot tüntették el. Időntúli hétmétressel Görbicz 15-15-ra hozta az állást!

29. perc: Amorim szép gólt lőtt, Grimsbö jókor védett! 14-15

28. perc: Raicevic használta ki, hogy Gonzalez felé lőtt, nővelte a vendég előnyt 13-15

27. perc: Sőt, a vezetést is átvették, megint Ujkic volt eredményes 13-14

26. perc: Ujkic révén egyenlítenek a kék-fehérek! 13-13

26. perc: kavarodás a pályán, de végül a Győré a labda! Támadhat az ETO!  Hansen kiejtette a kezéből, de Puhalák megmentette, Bódi pedig estében is belőtte! 13-12, Megint vezet az ETO!

Időt kért a Podgorica

24. perc: Gonzalez szép góllal egyenlített! 12-12

23. perc: Vitatható bírói ítélet, de Knedlikova két percet kapott. Pavicevic pedig visszaszerzte a vezetést 11-12

23. perc: Ujkicot kiküldték két percre, Görbicz anita megint eredményes volt! Megint egyenlő az állás! 11-11

22. perc: Grimsbö hatalmasat védett!

21. perc: Kapufát talált el a montenegrói csapat, de maradhatott náluk a labdam amit viszont elvesztettek. Gonzalez szerencsés gólt szerzett: a kapus hátát érintve pattant a hálóba a labda! 10-11

20. perc: Meg kellena törni a gólcsendet! Brochot bántják durván, Görbicz jöhet hetessel! Belőtte! 9-11

19. perc: Gonzalez nem tudott gólt szerezni, Brnovic viszont növelte az előnyt 8-11 Szerencséje volt a Győrnek, most üres kapura nem tudott gólt dobni a vendég csapat.

18. perc: két percre kiküldték Hansent, jöhet a Buducnost tovább. Grimsbö nagyot védett! Szép volt Kari!

17. perc: Jöhet a Győr, de Bódi pontatlan labdát kapott, nem tudott vele kapura törni

Ambros Martin időt kért!

16. perc: Görbicz szépen lőtt, de sajnos mellé. A montenegrói Pavicevic révén viszont betaláltak 8-10

15. perc: Bódi sárgát kapott, hetest a Buducost, Raicevic bevágta és átvette a vezetést 8-9

14. perc: Puhalák szépen ejtett, sajnos nem lett belőle gól, ellenben Brnovic kiegyenlített 8-8

13. perc: Borch sárga lapott kapott Brnovic pedig betalált 8-7

12. perc: Jaukovic megszerezte a következő vendég gólt is 7-6, Amorim gyorsan válaszolt rá! 8-6

11. perc: Brnovic volt eredményes, feljöttek egy gólra a kék-fehérek 6-5 Amorimot bántották már a túloldalon, Görbicz jöhet a hetessel: bevágja! 7-6

10. perc: Hibáznak a Buducnostnál, Puhalák szerez belőle gólt! 6-4

10. perc: Broch védekezik kőkeményen és eredményesen, az ETO-nál a labda! Amorim bombája védhetetlen volt! 5-4

8.perc: Raicevic megint eredményes volt, egalizált 4-4 A túloldalon viszont le is küldték két percre! Sajnos nem tudjuk góllal zárni a támadást.

7. perc: Gonzalez talált be, de szabálytalanokodtak ellene. Hetes: Görbicz belőtte, megint a Győrnél a vezetés 4-3

6. perc: Egyenlítettek a montenegróiak Raicevic talált be 3-3

5. perc: Broch második gólja is megvan!  3-1, a túloldalon pedig remekül védekeznek a zöld fehérek. Hajszálon múlt az újabb védés, de Jaukovic betalált 3-2

4. perc: még ebben a percben megvan az első védés Grimsbötől!

4. perc: Broch lőtt hatalmas gólt, vezet a Győr! 2-1

3. perc: hangorkánban kell támadnia a Buducnostnak, a győri lányok tekintélytparancsolóan védekeznek, meg is lett az eredménye. Jöhet az ETO!

2. perc: a meccs első hetese, Görbicz Anita bevágta 1-1

1. perc: A meccset a Buducnost kezdte. Rögtön kapufával, de marad náluk a labda. Az első gól is megvan, Brnovic szerezte 0-1

18.85: A Magyar Himnusz is elhangzott, a hangulat fantasztikus!

18.53: S most jönnek a győri lányok, robban a csarnok!

18.52: Jönnek a játékosok, először a vendég csapat.

18.51: Nem sok mindent lehet hozzátenni ahhoz, ami most láthatunk. Inkább mutatjuk!

A cél előtted, a tábor mögötted! Hajrá Győr! (mobilos fotó!)

18.46: mi már visszaszámolunk!  Nemsokára kezdődik a hivatalos ceremónia! Egyre többen vannak az Audi Arénában!

18.30: a csapatok már javában melegítenek, a szurkolók is gyülekeznek, hamarosan kezdődik a meccs!

(mobiltelefonos fotó!)

17.00: Kapunyitás!  A szurkolók már bemehetnek az Audi Aréna Győrbe, s készülhetnek kedvenceik fogadására!

Korábban írtuk:

A soraiban jórészt fiatal tehetségeket felsorakoztató Buducnost Podgorica már a legjobb nyolc közé jutással is nagy sikert könyvelhet el, azonban a győri lányok már a BL-negyeddöntő első fordulójában megálljt parancsoltak nekik, s nem tervezik másként hazai pályán sem, sőt!

A zöld-fehér együttes dacolva az útjukba gördülő nehézségekkel magabiztos lépést tett a WOMEN’S EHF FINAL4-ba jutás felé azzal, hogy a kézilabdás körökben hírhedt Moraca csarnokban hatgólos győzelmet ünnepelhetett. Egy hétre rá hazai pályán kell bizonyítania a címvédő győrieknek, hogy ott lehessenek a legjobb négy csapat közöt a május 12-13-ai hétvégén a Papp László Budapest Sportarénában.

A visszavágó összecsapást megelőző edzésen Anja Althaus, Puhalák Szidónia és Danyi Gábor nyilatkozott a gyorietokc.hu oldalnak: