Magabiztosan nyert Szlovéniában az ETO!

Egy héten belül második BL mérkőzését vívja a Győri Audi ETO KC együttese, ezúttal Szlovéniában kell megmutatniuk miért is ők a világ legjobb csapata.

Összefoglaló, nyilatkozatok:

1. félidő

Sajnos Bódi Bernadett nélkül lépett pályára a Győri Audi ETO KC együttese, mert válogatott jobbszélsője a mérkőzés napján belázasodott. Ambros Martin vezetőedző az alábbi kezdősorral nyitotta a mérkőzést: Görbicz, Broch, Knedlikova, Oftedal, Tomori, Groot, a kapuban pedig Kiss. Groot két találatával kezdődött a találkozó. Tomori góljára a mérkőzés 7. percében került sor. Görbicz két góllal, majd Oftedal is egy bombával feliratkozott a góllövőlistára a tizedik percben (2-6). Kettős emberhátrányban folytatta a játékot a Győr a 14-15. percben – Knedlikova és Groot kényszerült a kispadra – , amit 0-0-ra hoztak le Oftedalék. A Borch által kiharcolt büntetőt Görbicz értékesítette (3-7). Szép átlövésgólt szerzett Hansen a 20. percben, majd a másik oldalon Tomorit ültették le két percre a játékvezetők, amit a szlovénok meg is büntettek két találattal (6-8). Puhalák a balszélen bemutatkozott egy hosszúba juttatott labdával a félidő vége előtt hét perccel, majd Tomori is megszerezte második gólját. Benko góljával feljöttek a hazaiak két gólra, de Tomori itt, Omoregie meg ott nem engedett, aztan Broch folytatja a sormintat egy kipattanóval (9-12). A 26. percben hetesből szépítettek a szlovénok (10-12). Tomori és Gorbicz negyedik, majd Knedlikova első találatával alakult ki a háromgólos előny az első játékrész végére (12-15).

Félidei eredmény: 12-15

2. félidő

A második játékrészt is a zöld-fehérek kezdték eredményesen Knedlikovának és Oftedalnak köszönhetően, ezzel először volt ötgólos különbség a mérkőzésen a két együttes között. Hétméteressel szépítettek a szlovénok az ötödik percben, amit Tomori bosszult meg egy talpról elengedett bombával a hetedik percben, majd Oftedal is villant zsinórban kétszer (13-20). Grimsbö védéseinek is köszönhetően 5-1-es szériával kezdte a második félidőt a Győr. Groot betörése által nyolcra nőtt a különbség a 10. perc közepén (13-21). A szlovénok a 11. percben lőttek második góljukat. Knedlikova egymást követően két alkalommal talált a hálóba (14-23). A találkozó utolsó negyedében Broch, Görbicz, Tomori, Puhalák góljaival tízre nőtt a különbség, amit a győri szurkolói közösség rászámolással hálált meg. A vége előtt nyolc perccel a fiatalok is bizalmat kaptak, Fodor, Pál, Afentaler a pályán. Fodor rögtön be is mutatkozott balszélen. Grimsbö bravúrokat mutatott be kapuja előtt nem engedve a szlovénok felzárkózását. Fodor mentette és érvényesítette Pál kipattanóját a 25. percben (17-29). Hatperces gólcsendet követően lőttek gólt a szlovénok, amire azonnal válaszolt az újonc Afentaler megszerezve ezzel a harmincadik zöld-fehér gólt. Pál is betalált a kapuba (19-31), ezzel már tizenegy volt a különbség a két csapat között. Emberhátrányban fejezte be a mérkőzést az Audi ETO Tomori kiállítása miatt, de mindez nem hátráltatta Puhalákot a gólgyártásban. Az utolsó szó a szlovénoké volt a meccsen, de a nagy különbségű győzelmen ez mit sem változatott a Győr szempontjából.

Végeredmény: 21-32

Ambros Martin: „Fantasztikus érzés volt a mai mérkőzés minden perce. Mindig azt mondom, hogy annak ellenére, hogy vannak sérültjeink, a csapatszellem fantasztikus. Már az első félidőben sem volt könnyű, annak ellenére, hogy támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk, az eredmény mindig szoros volt. Nagyon elégedettek lehetünk a mai eredménnyel, kemény ellenféllel találtuk magunkat szembe, de sikerült bizonyítanunk.”

Fodor Csenge: „Sajnálatos, hogy hiányoznak alapembereink, de ez sem törte meg a csapat lelkesedését és lendületét. Felkészültünk a Krim csapatából, s ehhez hozzájött még a remek kapusteljesítmény és a támadásaink hatékonysága. Ezzel a győzelemmel kívánunk jobbulást csapattársunknak, Bódi Bernadettnek.”

forrás: gyorietokc.hu

30. perc: A mérkőzés utolsó gólját a Krim szerzete, beállítva ezzel a 21-32-es végeredményt.

29. perc: Puhalák most elől jó, gólt szerzett: 20-32

58. perc: Puhalák jól védkezett, Tomori kiküldik két percre, majd gól: 20-21

57. perc: Pál Tamara is betalált, 4 gólja idén a BL-ben! 19-31

57. perc: Sanko szerez gól 19-30

56. perc: Afentáler Sára is betalál, megvan a 30. győri gól Sárának meg a harmadik BL találata. 18-30

55. perc: Krimi gól, 18-29

54. perc: Fodor Csenge a kipattanóból szerzett gólt, a fiatalok a pályán! 17-29

53. perc: Pál Tamara kihagyott egy helyzetet, de Grimsbö megint védett....

52. perc: Grimsbö megint véd! Nagyon jó formában az ETO norvég kapusa!

51. perc: Tomori nagyszerű labdáját Fodor Csenge vágta be szépen! 17-28

50 perc: Puhalák gól a jobb szélről, 10 góllal vezetünk: 17-27

49. perc: Gregoric is gólt szerez, most kicsit magára talélt a Krim, de megint jött Tomori Zsuzsi: 17-26

48. perc: Omoregie lendületből a hálóba vágja a labdát. Tomori lövése után Görbicz gyűjti be a kipattanót, majd szemben a kapuval kilövi a jobb alsót. 16–25

47. perc: Broch kap remek bejátszást Hansentől, a holland beálló pedig gólra váltja a jó passzt. 15–24

44. perc: Grimsbö megint lövést fog, majd Marincek is. Tsakalou kozmetikáz az eredményen. 15-23

44. perc: Szinte ugyanaz a forgatókönyv: megint Knedlikova 14-23

43. perc: Knedlikova rohant, nem hiába, góllal zárult az akció 14-22

42. perc: Groot lövését blokkolták, támadhat a Krim. Mi is jól védekezünk, kipattan az első lövés, majd az ismétlés után miénk a labda.

41. perc: Hansen lövését most fogta Marincek, majd gólt szereznek a szlovének. 14-21

40.perc: Groot hatalmas gólt szerez! 13-21 A túloldalon megint Grimsbö véd!

A Krim kér időt, próbálják rendezni a sorokat.

39. perc: Oftedal megint gólt szerez: 13-20

38. perc: Jól védekezünk, Stanko lövését pedig Grimsbö hatástalanította.

36. perc: Oftedal is betalál, szemben pedig kihagyják a helyzetet a szlovének. 13-19

35. perc: Tomori meglövi az ötödik gólját, most balátlövőt játszik. Eddig neki van a legtöbb gólja a mezőnyben. 13-18

34. perc: Hetest lőhet a Krim, a kapufáról pattan be az irányító lövése. 13-17

33. perc: Oftedal is betalál, először 5 gól a különbség. 12-17

32. perc: Marincek szemben nem tudott mit kezdeni Knedlikova lövésével, 12-16.

31. perc: Grimsbö védett, jól kezd.

30. perc: Knedlikova a kapus térdébe lőtte a labdát, 12-15-el megyünk pihenni.

Ambros Martin időt kért, a győri szurkolók biztatják a csapatot.

29. perc: Omoregie is gólt szerez, 12-15.

29. perc: Görbicz belövi, ő is négy gólos, mint Tomori. 11-15

28. perc: Benko szerez gólt,11-13 majd a túoldalon Knedlikova vágja be Tomori labdáját. 11-14

27. perc: Szlovén kiállítás, Tomori gól! 10-13

27. perc: Stanko hetesét nem tudta megfogni Grimsbö. 10-12

26. perc: Majdnem megint Tomori gól, de a szlovén kapus fogtam viszont Broch a kipattanót megszerezve bevágta. 9-12

25. perc: Tomori gól, de szemben megint gól 9-11

24. perc: Két gólra feljött a Krim: 8-10

23. perc: Tomori visszatért, gólt is szerez. Neki a második, az ETO-nak a 10. 6-10

22. perc: Groot ellen szabálytalankodtak, de Puhalák Szidónia szép gólt lőtt. 6-9

21. perc: Üres kapuba lő gólt a Krim... 6-8

20. perc. Tomorit kiállítják két percre, Stanko újabb szlovén gólt lő. 5-8

19. perc: Hansen szerzett gól. 4-8

19. perc: Omoregie szerez gólt a szlovénektől. 4-7

17. perc: Görbicz is megszerzi első gólját. 3-7

12. perc: Újabb Koren büntető. 3–6

11. perc: Hetest kap a Ljubljana, Koren értékesíti, majd Görbicz folytatja a győri góltermelést. 2–6

10. perc: Oftedal is beköszön. 1–5

9. perc: Tomori küldi ki a szélre a labdát, Görbicz beugrik, és bevágja. 1–4

6. perc: Tomori Zsuzsi első gólját szerzi. 1-3

5. perc: Kiss Éva ismét védett!

4. perc: Knedlikova is besárgult, Tomori jól védekezett.

3. perc: Görbicz kapufa, de a túloldalon Kiss Éva szépen védett. Broch sárgalapot kapott

2. perc: Broch szerezte meg a második győri gólt, Tomori szépen küldte támadásba. Kiss Éva viszont nem tudott hárítanim így most 1-2 az állás.

1 perc: Mi kezdünk, de meg kellett állítani a játékot, mert valami technikai probléma van. Gyorsan megoldódott, mehet tovább. Groot kezdi meg a zöld-fehér gólokat.

– Francia játékvezetők irányítják a meccset.

– A csapatok már a pályán, a BL himnusza is elhangzott! Lányaink elszántak és mosolygósak! :)

– Rossz hír, hogy sajnos Bódi Bernadett nem tud a csapat segítségére lenni, lázas megbetegedéssel küdz. Jobbulást kívánunk neki mi is!

Korábban írtuk:

A győri lányokat az RK Krim Mercator együttese fogadja, a szlovén gárda jelenleg a csoport ötödik helyén áll.  Nora Mörköt a héten megműtötték, ő biztos nagyon hiányozni fog a csapatból!

Azoknak, akik nem tudják előben követni az eseményeket a helyszínen vagy a tv képernyője előtt, igyekszünk minél gyakrabban hírt adni a mérkőzésről!