A koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet kihirdetése után a Pannon-Víz Zrt. első körben került be az ország működése szempontjából létfontosságú 140 legfontosabb vállalat közé.
Március 19-én reggel a Pannon-Víz Országút utcai központjában is megjelent a Honvédelmi Irányító Törzs háromfős csapata, két honvéd őrnagy és egy tűzoltó hadnagy személyében.
Tőke László, a Pannon-Víz Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint az első pillanattól példás összhang és segítőkészség jellemezte a közös munkát.
„Segítettek bennünket abban, hogy a kormányzat és a társaságunk között közvetlen kapcsolat alakuljon ki, gyorsult az információáramlás, hatékonyan hozzájárultak a pandémiás krízis kezeléséhez” – hangsúlyozta és hozzátette, a honvédek elősegítették a vállalat biztonságos, zavartalan működését.
Velük együtt alkották meg azokat a szabályokat és protokollokat, melyeket sikerrel alkalmaztak a folyamatos szolgáltatás biztosítása, az ügyfelek és a dolgozók egészségének megőrzése, végső soron pedig a járvány cégre gyakorolt káros hatásának csökkentése érdekében.
„Az eredményes munkánkat igazolja, hogy társaságunk minden dolgozóján elvégeztettük a koronavírustesztet és egyetlen megerősített fertőzöttet sem találtunk.”
A veszélyhelyzet megszűnését követően a Honvédelmi Irányító Törzs megbízatását a honvédelmi miniszter visszavonta. A Pannon-Víz Zrt.-nél szolgálatot teljesítő háromfős csapat a napokban jött vissza értékelni a közös munkát és elbúcsúzni. „A találkozón köszönetet mondtunk az irányító törzs tagjainak az érdekünkben kifejtett értékes és fontos munkájukért. A honvédek mellett dicséret illeti a Pannon-Víz összes dolgozóját is, hiszen a rendkívüli helyzetben rendkívüli feladatot jelentett nap mint nap a közel 300 ezer fogyasztó egészséges ivóvízzel való ellátása és a szennyvíz elvezetése. A járvány idején különösen fontos volt, hogy mindenhol rendelkezésre álljon a kézmosáshoz, fertőtlenítéshez szükséges friss ivóvíz és rendben működjön a szennyvízelvezetés” – mondta el Tőke László, aki a fogyasztóiknak és az ügyfeleiknek is megköszönte, hogy a személyes találkozások helyett egyre többen választották az elektronikus ügyintést és a számítógépes utalásokat. A most elsajátított gyakorlatok sikerrel alkalmazhatók később is.
„A veszélyhelyzet megszűnt, de továbbra is vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!” – hangsúlyozta végül az elnök-vezérigazgató.
Szöveg és fotó: Pannon-Víz Zrt.