A növekedő számok miatt több országban ismételten korlátozásokra kell számítani.
Ismét kötelezővé teszik a szájmaszkot Ausztriában – erről Sebastian Kurz kancellár beszélt vasárnap az Österreich című lapnak. Az óvintézkedésekkel kapcsolatos pontosabb részleteiről várhatóan hétfőn döntenek.
A kancellár “harmonikához” hasonlította a koronavírussal kapcsolatos számok ingadozását. Leszögezte: annyi szabadságot szeretnénk adni az embereknek, amennyi lehetséges, és annyi korlátozást szeretnénk bevezetni, amennyi feltétlenül szükséges.
Horvátországban sem csökken az új fertőzöttek száma. A tengerparti országban június közepén kezdett romlani a járványhelyzet, azt megelőzően egy hónapig nulla és három közé volt tehető a napi új esetek száma. A legtöbb megbetegedést múlt pénteken regisztrálták az országban.
Bojana Beovic, a szlovén kormány koronavírus-járvánnyal foglakozó szakbizottságának vezetője úgy fogalmazott: a jelenlegi járványhelyzet “határokat súrol”, gyorsan megfordulhat felfelé vagy lefelé. A szakember továbbá felszólított az előírt járványügyi intézkedések betartására.
Mindkét országban kötelező a szájmaszk viselése a legtöbb zárt helyen. Szlovénia ismét betiltotta a tíz főnél nagyobb összejöveteleket.
Csehországban pedig rekordmagasra nőtt a koronavírus-járvány fertőzöttjeinek a száma. A vasárnapi kora reggeli órákban 4764 fertőzött volt az országban, ami mintegy harminccal több, mint az április közepi eddigi rekord – derül ki a cseh egészségügyi minisztérium honlapján közölt legújabb adatokból. Mindezek ellenére a cseh egészségügyi tárca és a higiéniai szakemberek azt állítják, hogy az általános járványhelyzet továbbra is jó és ellenőrzés alatt van.
Meghaladta a 40 ezret vasárnapra Lengyelországban az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma – közölte az egészségügyi minisztérium.
A négy nap utáni magas, nyolcszáz fertőzöttnél is nagyobb növekmény után vasárnapra kevesebb, 731 új koronavírusos beteget regisztráltak Ukrajnában, így egy enyhén mérséklődött a járvány terjedése – derült ki az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács által közzétett adatokból, amelyeket az egészségügyi minisztérium is megerősített.
A brit miniszterelnök gyakorlatilag kizárta az országos kiterjedésű zárlat újbóli elrendelésének lehetőségét vasárnap megjelent nyilatkozatában. Boris Johnson kijelentette: ma már van annyi tudásanyag az új típusú koronavírusról, hogy az ország teljes lezárása elkerülhető legyen.
Johnson is ugyan azt vallja, mint a francia miniszterelnök: az újabb országos zárlatot kizáró álláspontot. Jean Castex a minap kijelentette, hogy nem lehet szó újbóli teljes körű, az egész országra kiterjedő korlátozások elrendeléséről, tekintettel a járvány elején alkalmazott zárlat katasztrofális gazdasági hatásaira.
A brit miniszterelnök kijelentette: a szakértők ma már sokkal jobban tudják észlelni és helyi szinten lokalizálni a betegség megjelenését, mint korábban. Emellett sokkal nagyobb a tudásanyag arról is, hogy a koronavírus-járvány milyen csoportokat érint, milyen módon terjed, így most már meg lehet határozni, hogy mely csoportokat kell kiemelten védeni – tette hozzá.
Texas tengerparti településein 85 csecsemő, van a koronavírus-fertőzöttek között – közölte egy egészségügyi illetékes.
“Ezek a babák még az első évüket sem töltötték be. Kérjük, állítsák le a betegség terjesztését” azzal, hogy a szükséges utazásokat leszámítva otthon maradnak, betartják a közösségi távolságtartást, és nyilvános helyen maszkot viselnek – mondta a tisztifőorvos.
Ázsiában ismételten új erőre kapott, Afrikában és Latin-Amerikában tovább terjed a SARS-CoV-2 nevű koronavírus okozta Covid-19-járvány.
Egy felmérés szerint a japánok hetven százaléka ellenzi, hogy jövőre megtartsák az idén nyárról elhalasztott tokiói olimpiát és paralimpiát.
A Kyodo japán hírügynökség vasárnap közzétett országos közvélemény-kutatása szerint a válaszadóknak csupán 23,9 százaléka helyeselné, ha a fővárosban jövő nyáron sor kerülne az ötkarikás játékokra.