Csaknem fél év telt el azóta, hogy az iskolásoknak utoljára becsengettek. Érthető tehát, ha egy kicsit nehezebben szoknak vissza a reggeli és délutáni közlekedési fegyelembe. Az autósoktól is több türelmet, nagyobb odafigyelést kért a rendőrség.
A koronavírus-járvány miatt hamarabb ért véget a tanév klasszikus formája, mint az a megszokott, a digitális oktatás miatt a tanulók jobban kieshettek a mindennapi közlekedési helyzetekből. Éppen ezért a szeptemberi becsengetés nemcsak a kötelező óvintézkedések betartása miatt lesz most kicsit másabb, hanem előfordulhat, hogy több időbe telik, míg a gyermekek visszaszoknak a biztonságos közlekedéshez.
A rendőrség – ahogy megszokhattunk – idén is felkészült a tanévkezdésre, a forgalmasabb szakaszok mellett álló iskolák, óvodák mellett az első hónapban gyakrabban felügyelik a forgalmat egyenruhások. Az ő munkájukat segítik a polgárőrök is, akik szintén számos esetben tettek már sokat a biztonságért. Ezeken a helyeken óhatatlanul megnövekszik a gépjármű- és a gyalogos forgalom is, elkel tehát a segítség a zebrán való átjutásban, de figyelmeztetés is jókor érkezik, ha néhány szülő nem a megfelelő helyen tenné ki csemetéjét az autóból.
Mindenkitől nagyobb odafigyelést és toleranciát kíván ez az időszak, különösen azért, mert a megnövekedett forgalom miatt hosszabb menetidővel is kalkulálnia kell a munkába igyekvő autósoknak. A cél pedig mindenkinek ugyanaz kell, hogy legyen: egyetlen gyermekbaleset se történjen!
„Ilyenkor elsősorban a zebrán való átjutást segítjük és az autósok figyelmét is jobban felhívjuk a jelenlétünkkel” – kezdte Rosta Roland rendőr őrnagy, a Megyei Baleset-megelőző Bizottság titkára. „A sofőröknek a nagyobb forgalom miatt többször meg kell adnia az elsőbbséget a gyalogosoknak. Ráadásul arra is figyelniük kell, hogy sajnos a gyermekeknél előfordulhat, hogy kiszaladnak az autók elé, vagy nem a megfelelő helyen próbálnak átkelni a túloldalra” – zárta az őrnagy, majd azt azért még hozzátette: az iskolákkal való együttműködés egyébként is jó, a gyermekek felelős közlekedésre való nevelése jó irányba halad.