Győrben a Dunakapu téren, a Baross úton és a Megyeháza téren, valamint Csorna és Kapuvár központjában párakapuk alatt frissülhetnek fel az arra járók.
Győrben a legfrissebb vízfogyasztási adat 2109 június 12-i, 44 456 m³. Egy átlagos tavaszi- őszi napon 30-35 ezer m³ víz fogy, nyáron pedig a napi fogyasztás könnyen meghaladja a 40 ezer m³-t is, most bőven e fölött vagyunk.
A szakemberek arra számítanak, az elkövetkező napokban, lassuló ütemben, de növekedni fog a vízfogyasztás. A tavalyi vízfogyasztási rekord egyébként 2018. június 1-én született meg, : ekkor 44 943 m³ vizet fogyasztottunk. Valószínű, ezt a napokban meg fogjuk dönteni.
Néhány jó tanács otthonra:
Nagyon fontos, hogy a nyári melegben legalább napi két-három liter folyadékot fogyasszunk! Ennél jóval többre is szükségük lehet az aktív életmódot élőknek, hiszen erőteljesebb edzéssel akár másfél liternyi is távozhat óránként a szervezetükből. Ajánlatos olyan italokat fogyasztani, amelyek elősegítik az árványi anyagok pótlását, a csapvíz is kitűnő választás.
A gondos házigazdák nyáron is odafigyelnek vízvezetékeikre. A melegben célszerű a vízmérőakna fedelét egy léccel kitámasztani, persze úgy, hogy ne okozzon balesetveszélyt. Ha jól kiszellőzött az akna, néhány nap múlva célszerű megnézni, nincs-e valahol belső vízelfolyásunk. Ehhez az ingatlanon belül el kell zárni minden vízcsapot, és így ellenőrizni, hogy forog-e vízmérőnk kis kereke. Ha igen, keressük meg az elfolyás okát és javítassuk meg.
Ha elutazunk nyaralni, érdemes az aknában is elzárni a vízvezetéket, nehogy meglepetés érjen minket hazaérkezéskor egy csőtörés formájában. Nyaralásból hazaérkezve folyassuk ki jól a vízcsapokat, a vezetékekben napokig pangó víznek már nem lesz olyan jó íze. Nagy melegben előfordul, hogy kiszáradnak a a csapok alatti bűzelzárók, időnként ezeket is engedjük tele vízzel. Ne feledkezzünk el a padló összefolyóról sem.
Pannon-Víz Zrt.