Székely Erzsébet győri hímző csodás rábaközi párnája is díszíti a Budai Vigadó fedett udvarát.
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége kézműveseinek gyönyörű hímzett párnái díszítik a Budai Vigadó Átriumát. A Hagyományok Háza felkérésére a NESZ 6 hímző-közössége valamint 29 egyéni alkotó, 100 párnát készített a különböző tájegységek hímzésmotívumai alapján.
Székely Erzsébet rábaközi hímzéssel készített munkája is megcsodálható a párnák között. A Népi Iparművész, hímző és hímzés oktató, a Kisalföldi Népművészek Egyesületének tagja 14 éves korától hímez, az alapokat egy kőszegi iskolában sajátította el, majd tanfolyamokon, továbbképzéseken tanulta meg a tájegységek hímzéseit, az öltéstechnikákat. Tudását évtizedeken keresztül a Kovács Margit-iskola diákjainak adta tovább, de felnőtteknek is tart szakkört.
Mivel Erzsébet „rábaközi lány”, csornai születésű, úgy döntött, kifejezetten ezzel a hímzéssel foglalkozik. Múzeumokból, gyűjteményekből kutatta fel az összes eredeti motívumot, öltésmintát.
A rábaközi hímzés motívumvilágának jellemzője a szegfű, a gránátalma, az állat-, elsősorban a szarvas, és a madárfigurák, valamint a szálhúzásos technikával készült textilek különböző variánsai. Meggybordó, őszibarna, olajzöld és nyers színeket alkalmaznak. A gyönyörű párnák a rábaközi mellett többek között jászsági szűcshímzéssel, karádi, buzsáki, drávaszögi hímzéssel, matyó főkötő hímzéssel, tardi keresztszemes, gömöri csomós, sárközi, hódmezővásárhelyi és kalocsai hímzéssel készültek.