Mindannyiunk életében ott vannak az apró csodák, amelyek sokszor észrevétlenül kúsznak be a hétköznapokba. Ezért járjunk nyitott szemmel és füllel, hogy észrevegyük az illékony varázslatot. Balogh Anna előadóművész gyerekként elmerült a mesék világában, és felnőttként is varázslatos álmait éli.
A bűvészettel és stand uppal foglalkozó előadó Ravazdon, szerető családban nőtt fel. Kreativitása és nagy fantáziája már gyerekkorában utat tört magának, így meseíró-pályázatokon és szavalóversenyeken szerepelt. „Anyukám sok verset olvasott nekem. Óvoda után az általános iskolai évnyitón pedig én mondtam a verset. Ez meghatározó volt számomra” – emlékszik vissza Balogh Anna, aki a járványhelyzetben rendszeresen tölti Ravazdon az idejét. „Fellépések híján igyekszem több időt magamra fordítani, és másban kiteljesedni. Ezért több tanfolyamra is beiratkoztam.”
Balogh Anna bűvészettel és stand uppal foglalkozik. Fotók: Marcali Gábor
Erről majd kicsit később. Előtte ismerkedjünk meg az előadóművész-vállalkozóval, aki korán felismerte, hogy ezt az utat kell járnia. „A középiskola alatt a Győri Nemzeti Színház stúdiósa lettem, ahol sokat tanultam, és beleszerettem az előadó-művészeti pályába. Győrben megismertem a klasszikus színházat, majd a fővárosba kerültem, ahol az egyetem alatt megismerkedtem az improvizációs színházzal is” – magyarázza Balogh Anna, aki továbbra sem adta fel az álmait, mert úgy érzi, hogy még sok lehetőség vár rá. „Színháztudományok mesterszakon diplomáztam, így találkoztam a Magyar Bűvész Egyesülettel is. Nem sokkal később felkerestem őket, és bevásároltam a bűvészboltban is” – meséli mosolyogva Anna, aki bűvésztanárt is választott, Susán Péter személyében.
A bűvészettel tíz éve kezdett el foglalkozni, de négy év telt el addig, amíg először a nagyérdeműnek is bemutatta trükkjeit. „Megosztott figyelmet igényel, hiszen a trükkre, a nézőkre és persze magamra is figyelnem kell. Az elején tartottam a kellékektől, de ma már úgy tekintek rájuk, hogy segítenek. A bűvészet nálam egy eszköz, ami segíti a kibontakozásomat, hogy megnevettessem és szórakoztassam a közönséget” – hangsúlyozza az előadóművész, aki a kellékeit is egyedül vagy bűvésztanára segítségével készíti.
Bár számos emlékezetes fellépésen van túl, az első önálló estje továbbra is meghatározó számára.
„Győrben és Budapesten szerveztem meg, hiszen az egyetem után minden lehetőségre szükségem volt. Telt házas volt mindkettő, de komoly szervezőmunkát igényelt. A másik emlékezetes fellépésem szintén a fővárosban volt, ahol három bűvésszel álltam színpadra, közel kétezer ember előtt.”
Balogh Anna
Balogh Anna nemcsak a színpadon érzi otthon magát, hanem a vállalkozói világban is. Nemcsak kitalálja és színpadra állítja műsorát, de a szervezést is ő bonyolítja. „Mindig arra vágytam, hogy önálló legyek, és gyerekkoromban is sokszor üzletasszonynak képzeltem magamat. Nagyon precízen intézem a számlázást és a fellépéseket. Bár a családomban nincsen sem előadóművész, sem vállalkozó, apukámnak jó az üzleti érzéke, így vélhetően tőle örököltem a vállalkozói vénát” – mondja az előadóművész, aki a járványhelyzetben is feltalálja magát, és igyekszik felszabadult idejét hasznosan tölteni. „Bekerültem egy női vállalkozói programba Győrben, és vállalkozói, valamint önismereti vonalon igyekszem fejlődni a mostani időszakban. Nőijóga-tanfolyamra is beiratkoztam, hogy a nőiességemben is minél inkább kiteljesedhessek a színpadon.”
De hol van a trükk? Talán sehol. Balogh Anna megálmodott valamit, hitt magában és nem tért le az útról. Szerinte a belső motiváció és a kitartás elengedhetetlen ehhez a pályához. Csakúgy, mint a feltöltődés, így igyekszik a lehető legtöbb időt a párjával, barátaival tölteni. Emellett pedig, ha teheti, az erdőben sétál, hogy néha elhalkítsa kreatív gondolatait.