2011.12.03. 18:18

Közelebb a kupához, nagyon nyert az ETO

Könnyedén szétoszlatta a Győr a Diósgyőr reményeit és az észak-magyarországi csapat körül kialakult mítoszt.AZ ETO idehaza 4:1 arányban nyert a DVTK ellen.

Bravúrosra sikeredett az ETO utolsó tétmérkőzése. A csapat elképzelései, megoldásai szinte kivétel nélkül megvalósultak az első félidőben. Jól játszottunk, egy pillanatig nem fért kétség a magabiztos és megérdemelt győzelemhez.

A mérkőzés előtt Csertői azt nyilatkozta, hogy egységes a magyar mezőny, s ezért igen küzdelmes mérkőzést vár.

A DVTK azonban nem tanúsított nagy ellenállást, Dudás lőtte az első gólt a 14. percben, utána Fehér, majd ismét Dudás volt eredményes. A negyedik gól szerzője Trajkovic volt.

A második félidőben aztán csak játszadozott a Győr – nem is túl meggyőzően -, ám ennyi is bőven elég volt a DVTK ellen. A 63. percben azért Tisza szabadrúgásból szépített.

Összesítésben 5:2, biztos továbbjutás a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé. Érdekesség, hogy a gyenge Fradi otthonában sem tudta megverni a Békéscsabát, s kiesett.