![](https://www.gyorplusz.hu/wp-content/uploads/2021/04/Gyorfi-Pal.jpg)
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az egészségmegőrzés fontosságáról beszélt online előadásában a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ szervezésében.
Idén elmaradt az Egészség-piac rendezvénysorozat, de mivel az egészségmegőrzés a járványhelyzetben még fontosabb, ezért a győrszentiváni Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ meghívta Győrfi Pált, tartson náluk, a csarnokban, a kamerák előtt előadást a témában.
![](https://www.gyorplusz.hu/wp-content/uploads/2021/04/Gyorfi-Pal-2-700x525.jpg)
A szóvivő először a Mentőszolgálat jelentőségéről beszélt, a mentősök munkáját mutatta be, majd szó volt a védőoltásokról, a járványokról, a közegészségügy fejlődéséről, a betegségek kialakulásáról, a tünetekről, ezek gyógyításáról, és a szűrővizsgálatok fontosságáról is.
A szakember a győrieknek szóló figyelemfelkeltő, megfontolandó előadása mától az intézmény YouTube csatornáján is megtekinthető: