A szívügye Szabadhegy és Kismegyer
Simon Róbert Balázs 2006 óta képviseli a Szabadhegy déli részén és a Kismegyer városrészben élőket a győri közgyűlésben. Második ciklusban dolgozik a város alpolgármestereként, de szívügyének tekinti, ezért kiemelt figyelmet fordít a választókörzetére is, hiszen ott nőtt fel, és a családjával ma is ott él.
Az elmúlt években eredményesen zajlott a lakóutcaprogram. A körzetéből milyen konkrét fejlesztéseket említene meg?
Szabadhegyen megújult az Auróra, a Bajnok, a Templom, a Varga Katalin, a Banai és a Szalma utca, illetve a Pattantyús és az Új utca felső szakasza, Kismegyeren a Major, az Őrhely, a Summás, a Dohánypajta, a Köves, az Ötház utca és a Kismegyeri utca északi szakaszának burkolata. Két betelepülő cég pedig a Külső-Veszprémi út egy-egy szakaszának felújítását finanszírozta. Ezeken túl számos helyen újíttattunk fel, illetve építtettünk új járdaszakaszokat is.
Úgy tudom, hogy a csapadékvízprogram elindításáért is rengeteget tett.
A program keretében sikerült megoldani a Pannónia, a Traktoros és a Kopja, illetve a Vak Bottyán és a Levendula utcák északi szakaszának korábbi csapadékvíz-elvezetési problémáit, ezek az utcák új burkolatot is kaptak. Jó hír, hogy a következő ütemre az Új Széchenyi terv pályázatán pénzt nyert a város, így várhatóan még idén ősszel megkezdődik a Kopja és a Mozsár utcák egy-egy szakaszának és a Gyöngyvirág utca – Mozsár utcától a Lepke utcáig tartó szakaszának – felújítása a csapadékvíz-elvezetés kiépítésével, ami majd jövő tavasszal az új útburkolat megépítésével fejeződik be. Hajszán Gyula képviselőtársammal közös terveink között szerepel a Lepke utca teljes hosszban történő felújítása, ami Szabadhegy nyugati felének fontos belső gyűjtőútja. Ott a munkálatokat remélhetőleg jövő ősszel megkezdik. Jelenleg zajlik a Fehérvári úti csapadékvízárok felújításának második üteme, és még ebben az évben Kismegyeren is lesz szikkasztóárok-rekonstrukció a Búzakalász és a Kismegyeri utcákban.
Milyen fejlesztések történtek az intézményeknél az utóbbi években?
Teljesen felújítottuk Szabadhegyen a József Attila úti gyermekorvosi és a felnőttorvosi rendelőt is. A kismegyeri Mohi utcai idősek otthonába lift került, és udvara is új burkolatot kapott. A Veres Péter-középiskolában a fűtési rendszert, a Radó-iskolában a vizes blokkokat, a kismegyeri iskolában az ablakokat, az óvodában pedig az udvari játszóeszközöket cseréltettük, illetve újíttattuk fel.
Milyen további fejlesztések várhatóak a városrészekben?
A már említett csapadékvizes munkálatokon túl Szabadhegyen idén új burkolatot kap a Jereváni út a Zöld és az Erfurti utcai körforgalmak között, Kismegyeren pedig a Sólyom utca az Arató utcától a Mohi utcáig, az általános iskola előtt pedig új aszfaltréteg kerül a járdára. Tovább szépül a Rózsák tere, és jövőre egy új játszóteret szeretnénk kiépíteni a két városrész találkozásánál az Ötház utca közelében. A közterületi kamerarendszer bővítése is érinteni fogja a körzetet. Képviselőtársammal közös elképzelésünk egy igényes közösségi tér kalakítása a Jereváni úti ABC előtti, illetve a posta közötti területen. Tervei még az idén elkészülnek, ezt követheti majd a kivitelezés. Van néhány meglepetésem is, melyek részleteit később szeretném nyilvánosságra hozni.
Köztudott, hogy ön több kulturális rendezvény aktív szervezője.
Öröm számomra, hogy a József Attila Művelődési Házban rendkívül sikeres a „Szabadhegyi Találkozások” című pódiumbeszélgetés, amelynek házi gazdája lehetek. Eddig tizennégy telt házas beszélgetés zajlott. Sikere talán abban rejlik, hogy a „találkozás” nemcsak a meghívott vendéggel történik, hanem a látogatók egymás közötti kapcsolatát is erősíti, amelyre óriási igény van napjainkban. Kismegyerről – ahol a részönkormányzat elnöke vagyok – a lovas és hadijátékot emelném ki, amely a maga nemében egyedülálló rendezvény Győrben, hiszen élő történelem -óra minden korosztálynak. Június 9-én szeretettel várunk minden érdeklődőt a programra. Hiszem, hogy csak tudatos tervezéssel, szorgalmas munkával és személyes jó kapcsolatokkal lehet eredményeket elérni, ezért szoros együttműködést alakítottam ki a körzet lakóival, az intézményekkel és az egyházakkal. Célom az, hogy a körzetemben lakó emberek szeressenek ebben a szép, hangulatos kertvárosi környezetben élni. Köszönöm mindazoknak, akik megtisztelnek a javaslataikkal, ezzel is segítik munkámat.
A helyiek szemével
Narancsik Ildikó, a József Attila Művelődési Ház vezetője:
– Simon Róbert Balázs sokat tesz a városrész fejlődéséért, kulturális életéért. Intézményünkben, a József Attila Művelődési Házában a nagy népszerűségnek örvendő Szabadhegyi Találkozások ötlet- és házigazdája. Közbenjárására éledt újra a költészet napi műsor a József Attila-emlékműnél. Idén már harmadik alkalommal szervezünk ünnepi műsort augusztus 20-án a Rózsák terén, ahol a megemlékezésen túl kulturális program is várja az ide látogatókat. Munkáját kitartással, nagy elszántsággal, pontossággal végzi. Emberi tulajdonságai, türelme, nyitottsága, segítőkészsége példaértékű mások számára. Közéleti tevékenységét szociális érzékenység, empátia jellemzi, olyan személyiség, akihez bizalommal lehet fordulni. Munkája során a lakosság véleményét figyelembe veszi, döntéseit kellő körültekintéssel hozza meg.
Radicsné Szabó Gabriella, a Kismegyeri Általános Iskola intézményvezetője:
– Képviselő úr nagyban hozzájárult Kismegyer mai arculatának kialakításához. Évekkel ezelőtt az iskolánk léte volt a tét, ami segítségével mára egy biztos alapokon álló intézménnyé vált. A megnövekedett tanulólétszám miatt kialakítottunk egy új tantermet, támogatásával a városban egyedülálló módon az első osztályos tanulóink ingyen kapják a tankönyvcsomagot. Alpolgármesteri keretéből rendszeresen juttat programjainkra, eszközvásárlásra, és versenyeink díjazására. A teljes létszámmal működő, helyi óvoda sorsát is figyelemmel kíséri, melynek tetőszerkezetét nemrég cserélték ki. Jeles napjaink alkalmával együtt ünnepel Kismegyer lakóival. Alapértéknek tartja a hagyományok ápolását és azon keresztül a közösség formálását. Köszönjük, hogy képviseli településrészünk érdekeit, a jövőben is számítunk munkájára!
Papp Zsolt
Fotó: O. Jakócs Péter