2012.06.18. 10:00

Nyolc győri induló a jövő hét végi Zágrábi Felnőtt Síkvízi Európa Bajnokságon

Remek eredmények születtek a hét végén Szegeden megrendezett II. olimpiai és az Ifjúsági kajak kenu válogatón.

A klasszikus férfi négyesek 1000 m -es mezőnyében a Kammerer Zoltán ( GyVSE ), Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Paumann Dániel ( MTK ) kvartett fölényes győzelemmel biztosította indulási jogát az EB-n. Fazekas Krisztina ezúttal Szabó Gabriellával, a női kajak párosok 500 -es távján indult másodikként ért célba.

C2 1000 m távon győzedelmeskedett a Nagy Péter (GyVSE) – Sáfrán Mátyás ( KSI ) páros. A női kenu párosok 500 m távján Takács Kincső – Lakatos Zsanett ( GyVSE ) duó nyert. A női kajakosok 1000 m egyes távon Farkasdi Ramóna (GyVSE) diadalmaskodott. A női kenusok 200 m egyes távon Takács Kincső ( GyVSE ) szerzett első helyezést.

A férfi kenusok sprint ( 200 m ) távján a győri Nagy Péter – Lantos Ádám nyert. Nagyszerű győzelmet aratott a győri maratonista, Csay Renáta a női kajak 5000 m távon, így Ő képviseli hazánkat az Európa Bajnokságon.