Egyre kisebb mértékben, de csökken Magyarország népessége. 2019-ben valamivel több, mint 9 millió 772 ezren laktunk ebben a honban. A népesség csökkenésének meghatározó oka a természetes fogyás, melyhez az utóbbi években- mint ahogy mindenütt a világon - a koronavírus pusztító hatása is hozzájárul – derül ki az Eurostat adatsorából.
A nők vannak többségben, számuk meghaladja az 5 milliót, a férfiak 4 millió 600 ezren élnek az országban. A születéskor várható élettartam lassú ütemben, de az utóbbi években folyamatosan nő. A férfiaknál 2017-ben 72,43, nőknél 78,99 év volt az életkilátás. A gyerekek aránya kis mértékben emelkedett. A 14 év alattiak száma két évvel ezelőtt valamelyest csökkent, a különböző állami kedvezmények, támogatások hatására azonban a gyermekvállalási kedv növekedett.
2019-ben ezek az Eurostat legfrissebb adatai szerint a magyar lakosság 70 és fél százaléka a városokban, illetve városi közösségekben él. Budapesten és agglomerációjában a teljes népesség közel 30 százaléka összpontosul. Ez a szám is mutatja, hogy a falvak lakosságmegtartó ereje még nem nagymértékű. A magyar falvakat támogató kormányprogram következtében azonban az várható, hogy egyre többen maradnak, vagy költöznek ki városból a falvakba.
Az elmúlt években tovább erősödött az a folyamat, hogy az ország lakónépessége Közép-Magyarországra, illetve az ország nyugati részére koncentrálódik. Ebben élen jár a mi régiónk, munkavállalási lehetőségekben még mindig Győr a leggazdagabb, s a nettó fizetések mértékében is jobban állunk, mint más megye jogú városok.