2012.10.20. 16:21

Kolozsváron is nyert az Audi ETO

Első félidei nagyszerű játékának köszöhetően könnyedén nyerte meg idei második Bajnokok Ligája-mérkőzését is a Győri Audi ETO KC a Cluj ellen.

Az első félidőben húsz gólt szerezve, az első percektől tartva ötgólos előnyét, félgőzzel is magabiztosan nyert a Győri Audi ETO KC a BL-újonc, U Jolidon Cluj otthonában az idei Bajnokok Ligája szezon második csoportmérkőzésén. A győriektől kiemelkedett Amorim, Lekic és Orbán (főleg az első harminc percben), a második félidőben Herr bravúrjait és a csereként beállt Rédei-Soós játékát lehetett dícsérni. Az első félidő magabiztos támadójátéka kissé megnyugtatta a vendégeket a meccs második felére, de a találkozó megnyeréséhez az is elég volt, hogy a végig becsülettel küzdő Cluj két góllal jobbnak bizonyult a második harminc percben.

Második félidő

60′- Zúg a vendégszektorból a „Szép volt, csajok!“ -Véget ért a mérkőzés, idei második BL-meccsét is különösebb erőlködés nélkül húzta be ambros Martín együttese. A végeredmény: 25-30

60′ – Rédei-Soós szerzi a Győr harmincadik gólját. 25-30

59′ – Tivadar nagy szerencsével, egy megpattanó lövés után szerez újabb gólt. 25-29. Az utolsó perc következik.

57′ – Öt percen belül, a hazaiak kihasználják utolsó időkérésüket is.

55′ – Lekic hibája után kolzsvári kontra, de Herr Orsin ezúttal sem tudnak kifogni. Újabb nagy bravúr a győri kapustól.

53′ – Senocico ismét a pályán, Tervel őrzi védekezésben.

53′ – Paraschiv kap nagy passzt a győri fal mögött megbújva, első gólját szerezte 24-28, de Rédei-Soós átlövésből szinte azonnal válaszol. 24-29

51′ – Dinca ismét betalál a jobbszélről, nem akar leszakadni a Cluj. 23-28

50′ – Rédei-Soós is megszerzi első gólját a mérkőzésen. 22-28

50′ – Tivadar talpról bombáz, ismét öt gól a különbség. 22-27

49′ – Radicevic egy tanári ejtéssel nagyon fontos gólt szerez a Győrnek. 21-27 A Kolozsvár időt kért.

48′ – Vadineanu átlövésből szépít, az ETO egymás után kétszer adta el a labdát támadásban. 21-26

46′ – Rédei-Soós és Kovacsics (fél)kínai figurája után utóbbi szerez gólt. 20-26

45′ – Kovacsicsot löki a levegőben Senocico, mégis Turcas-t küldik ki két percre. Lekic büntetőjét a kapuba visszatérő Petróczi kivédte. Marad a 20-25

44′ – Kiegészül a Cluj, meg is találták a beállóst. Tivadar öt gólra hozza fel a hazaiakat. 20-25

44′ – A szélső Dinca szépít a Kolzsvárnak 19-25

42′ – Az emberelőnyt Lekic használja ki talpról. 18-25

42′ – Szepesi szemfüles labdaszerzése után Görbicz Anitát löki a levegőben Senocico, jutalma egy kétperces kiállítás.

41′ – Segített az időkérés:Amorim lő a jobbalsóba 17-24

40′ – Újabb hazai gól (17-23) , az utóbbi percekben sok a hiba a Győr támadójátékában, Ambros Martín időkéréssel próbál véget vetni a kapkodásnak.

39′ – Herr újabb bravúrt mutat be, majd egy győri labdavesztés után a fiatal Safta megszerzi első gólját a BL-ben. 16-23

37′ – Vadineanu ziccerét bravúrral védte Herr, az eredmény továbbra is 15-23

37′ – Safta személyében egy 17 éves beállós lépett pályára a Kolozsvár csapattában.

36′ – Lekic gólját szabálytalan zárás miatt érvénytelenítik, de egy gyors labdaszerés és letámadás után Löke ismét a hálóba talál. 15-23

35′ – Senocico ismét átlövi a győri falat, hetedik gólját szerzezte a meccsen. 15-22

34′ – Lekic egy kolozsvári védő szorításából passzol okosan Lökéhez, a beállós nem hibázik. 14-22

33′ – Lekic továbbra is hengerel, ezúttal jobbátlövőből: szép csel után nagy gól 14-21

31′ – Hátrányból, de góllal (Tivadar) kezdik a románok a félidőt. 14-20

31′ – A Kolzsvár indítja útjára a labdát a második félidőben, a győr másfél perces emberelőnnyel kezdhet. A győri kapuban továbbra is Herr.

Első félidő

30′ – Herr Orsi fantasztikus védésével fejeződik be az első játékrész. Hétgólos győri előnnyel fordulnak a csapatok (13-20).

30′ – Vadineanut küldik ki két percre Radicevic elleni szabálytalanságát követően.

29′ – Löke ejtésével megvan a huszadik (!!!) győri gól az első félidő vége előtt egy perccel. 13-20

28′ – Löke szerez újabb győri gólt, majd Görbicz és Radicevic szórakozik el egy kínai figurát. Vadineanu büntet. 13-19

27′ – Nagyszerű blokk után Senocico szerzi vissza a labdát a romáboknak, és nem is hibázik a jobbszélről. 12-18

27′ – Chintoan ejtésével 11-17, Lekic újabb bombával válaszol: 11-18

26′  – Herr Orsit csúnyán fejbe találta egy lövés, villámápolás után folytatódik a játék.

25′ – Görbicz-Lekic-Löke a labda útja, az eredmény 10-17

25′ – Kapuscsere mindkét oldalon: Herr és Munteanu a gólvonalakon.

24′ – Senocico ötödik gólja után (10-15), Löke harcolja ki a lövőhelyzetet és talála a hálóba. 10-16

23′ – Görbicz zseniális passza után Löke talál a hálóba. 9-15

22′ – Ismét távolról szereznek gólt a románok, Vadineanu bombájával: 9-14

21′ – Amorim visszarántásáért Cartas kap két percet, a büntetőt Lekic váltja gólra. 8-14! Győri emberelőny.

20′ – Senocico igazi vezérként viszi hátán a hazaiakat, újabb átlövése után már négygólos. 8-13

19′ – Lekic ezúttal talpról fejezi be a győri támadást 7-13

18′ – Ismét Cartas emelkedett a legmagasabbra és talált utat Haraldsen kapujába: 7-12

17′ Cartas átlövi a beállóst örző győri falat 6-11, az ellentámadásból Orbán ezóttal kötány-gólt szerez. 6-12

16′ – Senocico átlövésből szépít (5-10), Lekic lemásolja ellenfel gólját. 5-11

15′ – Lekic ezúttal előkészít, Görbicz a befejező. 4-9 Gyors román labdavesztés után Löke is betalál. 4-10

14′ – Lekic is csatlakozik a kétgólosokhoz (Amorim, Görbicz, Orbán)! 4-8

13′ – Görbicz egy nagyszerű testcsellel hatolt át a kolzsvári védelmen, visszahúzás miatt a bírók hetest ítéltek. Petróczi kivédte Görbe kísérletét.

11′ – Löke ziccere (Orbán labdazserzése után) kimaradt, az ellentámadásból Dinca góljával zárkózik a Cluj. 4-7

10′ – Orbán Adrienn ismét meseszép gólt szerez a jobbszélről. Ezúttal bomba helyett finom pörgetést választott. 3-7

9′ – Lökésért küldik ki két percre Amorimot, a kolzsváriak beállósa egyből góllal bünteti az emberhátrányt. 3-6

9′ – Cartas a blokk mellett elhajolva, átlövésből szerzi meg a hazaiak második gólját. 2-6

8′ – Amorim is kétgólos. Kettőből kettő a brazil átlövő eddigi mérlege. 1-6

7′ – Haraldsen bravúros védése után győri letámadás, Görbicz két védőt hagy fakénél egy csellel, majd megszerzi csapata ötödik gólját. 1-5 (A kolzsváriak mestere időt is kért.)

6′ – Löke harcolt ki hetest a hatodik perc végén, Görbe magabiztosan értékesítit. 1-4

5′ – Amorim bombájával már kétgólos az ETO előnye. 1-3

– A kolozsváriak kapuját a győri utánpótlásban nevelkedett Petróczi Viktória védi.

4′ – Lekic higgadt ejtésével ismét győri előny. 1-2

3′ – Senocico a szaggatottról egyenlít. 1-1

3′ – A harmadik perc kezdetén Orbán egy szédületesen nagy góllal szerzi meg a vezetést a szélről a Győrnek. 0-1

2′ – Az első két támadás során Görbicz és Lekic keze is megremegett, de Haraldsennek köszönhetően egyelőre a románok sem tudták megszerezni a vezetést.

– A mérkőzés két játékvezetője: a francia Charlotte és Julie Bonaventura.

1′ – A vendég győriek kezdik a mérkőzést. A kezdő hatos: Haraldsen – Tervel, Lekic, Görbicz, Löke, Amorim, Orbán

– A Győr eddig öt alkalommal lépett pályára Romániában a Bajnokok Ligájában, mind az öt alkalommal vereséget szenvedett.

„A pénteki és a mai edzésen is sikerült jó munkát végezni, a taktikai megbeszélésen pedig megnéztük ellenfelünket. Nagy küzdő a Kolozsvár, ezt nem szabad elfelejteni, ők soha sem adják fel. Kemény mérkőzésre számítok, ez nem az a meccs lesz, ahol kidomborodik a sportág legszebb oldala. Nyerni szeretnénk, de ezért keményen meg kell majd dolgozni várhatóan teltház előtt!“ – nyilatkozta a gyorietokc.hu-nak Ambros Martín, a győriek spanyol szakvezetője.

– A Kolozsvár története első hazai BL-meccsét játszhatja a Győri ETO ellen, teltház várja a csapatokat.

– Görbicz Anitáék a Bajnokok Ligája első fordulójában a horvát Podravka Koprivincát győzték le 24–19 arányban, a Cluj 28–27-es vereséget szenvedet a Ljubljana otthonában.

– Az ETO nem csak esélyesként lép pályára a BL-újonc Kolzsvár otthonában, de a kolozsvári magyarok buzdítására is számíthat – adta hírül a klub hivatalos honlapja.

– A győri kézis lányok a Vác otthonában sikerrel megvívott magyar bajnoki találkozó után Debrecen városában éjszakáztak és onnan indultak Kolozsvárra.