A Larvik Győrben is behódolt az ETO-nak -FOTÓKKAL

2013.03.02. 11:23

Hazai pályán is hat góllal verte az ETO a Larvikot a kézi BL-ben, biztos csoportelsőként várhatja az elődöntőt.

Két héttel norvégiai sikere után a hazai visszavágón is legyőzte a Larvik együttesét a Győri Audi ETO KC az EHF Bajnokok Ligája középdöntőjében. 30-24-es győzelmével az ETO 8 ponttal magabiztosan vezeti az I. csoportot a második Larvik előtt, s mivel a Podgorica 20–20-as döntetlent ért el a Randers otthonában, így biztosan ott lesz az első számó nemzetközi kupasorozat elődöntőjében, ráadásul csoportelsőként.

Az első és az utolsó gólt is az ETO dobta a mérkőzésen, a kettő között szinte csak másodpercekre adta ki a kezéből a vezetést az Amroim, Lekic, Szepesi és Haraldsen vezérletével hengerlő ETO. A védekezés (az első félidőben) nem volt olyan kifogástalan mint a korábbi BL-meccseken – a középdöntőben először 20 gól fölött dobtak az ETO-nak – de ez betudható a nagy belső hármas megbomlásának, azaz Tervel hiányának.

A norvégok az első harminc percben jól oldották meg a beállós poszton az ex-larvikos Heidi Löke semlegesítését, ami olykor tanácstalanságot szült a győri támadójátékban, de a második félidőben már a Larvik sem tudott ellenszert találni az ETO dinamikus támadásai ellen. Bár a lerohanásgólok ezúttal is elmaradtak, az ETO több könnyű, pár másodperces gólt dobott felállt fal ellen, így sokkal kevésbé készültek el játékosai az erejükkel az utolsó percekre.

Haraldsen a kapuban a mai délutánon is fantasztikus formában védett, végül az ő bravúrjai jelentették a különbséget, azaz törték meg 5-8 perccel a meccs vége előtt a Larvik utolsó győzelembe vetett hitét is. Ezzel práhuzamosan az ETO sorra dobta a szebbnél szebb gólokat, így a hajrá percei a közönség soraiban már önfeledt győri ünnepléssel teltek, a pályán pedig örömjátékkal.

A mérkőzést követően a Larvik vezetőedzője, Ole Gustav Gjekstad elsőként gratulált a Győrnek az újabb győzelemhez és a csoportelsőséghez. „Nyerni jöttünk Győrbe, de tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzéás vár ránk – kezdte összegzését a norvégok mestere. – Nagyon sok hibát követtünk el a mérkőzésen, melyet egy ilyen szintű csapat ellen büntetlenül egyszerűen nem lehet, és ez két pontunkba került. Mostantól arra koncentrálunk, hogy megszerezzük a csoport mésodik helyét, és reméljük, hogy a későbbiekben még újra találkozunk az ETO-val.”

Ambros Martín, az ETO spanyol vezetőedzője érthető módon elégedetten érkezett a sajtótájékoztatóra. „Először is gratulálok a Larviknak a nagyszeű és sportszerű meccshez. 110 %-os teljesítményre sarkalltak bennünket, nagyon nehéz mérkőzésünk volt, de erre számítottunk is. Csak a végén engedhettünk ki, szinte az utolsó percekig hatalmas küzdelem jellemezte a játékot. Nagyon meg vagyok elégedve a játékosaimmal, rengeteget dolgoztak. A klub, a szurkolók és játékosaim is megérdemelték ezt a sikert, keményen dolgoztunk az elődöntőbe jutásért, s ez most sikerült.”

Kérdésünkre az ETO mestere elomondta, bár ma este mindenkinek jár egy kis ünneplés, a csapat nem lazíthat, mert szerdán egy hazai rangadó vár a csapatra a Ferencváros ellen. „Ez a győzelem elégedetté tesz minket, de továbbra sem nyertünk semmit. Mindig csak a következő meccsre koncentrálunk, minden egyes találkozót komolyan kell vennünk, mert csak ezzel a mentalitással lehetünk a szezon végén is igazán sikeresek.”

A mérkőzés legfontosabb történései, percről percre:

Második félidő

60′ – Az utolsó percekre Herr Orsi is beállt, Sulland lőtt hatalmas kapufát, Riegelhuth pedig hetesgólt. Az utolsó győri gólt Szepesi dobta, a meccset pedig egy Herr-bravúr zárta. Újabb fanatsztikus győri siker: ETO-Larvik 30-24

58′ – Na, jó. Mégis. Hammerseng töri meg a Larvik hosszú gólcsendjét. 29-22

56′ – Orbán Adrienn pimasz gólja már kezd megalázó lenni a vendégek számára. ƒ„Még, még, még! Ennyi nem elég!”– zúg a csarnokban, közben Harldsennek egyszerűen nem lehet gólt lőni. 29-21

54′ – Görbicz érdekes körülmények között növeli ötgólosra az előnyt, majd Haraldsen védése teszi lehetővé Amorim újabb nagy gólját 27-21. Ismét kihagyott Larvik-helyzet, Lekic tanári passzal kínálja meg Lökét, a beállós nem hibázik. A Larvik megtört. 28-21

53′ – Lépéshiba miatt veszik el a labdát a Larviktól, pedig még időt is kértek a támadás előtt. Ezért kár volt. Amorim Rantala szeme között bombázza szét már sokadszor a Larvik kapuját, Larsen egy hasonlóan szép góllal válaszol 25-21

51′ – 3 perce nem láthatott gólt a győri közönség, Lekic lábak között elengedett bombája töri meg a csendet, újra négy gól az ETO előnye. 24-20

50′ – Ambros Martín kér időt csapatának bő 10 perccel a lefújás előtt, az ETO előnye három gól, a középdöntőben most először tudott egy csapat legalább 20 gólt dobni az ETO-nak.

48′ – Riegelhuth szerez könnyű gólt lerohanásból a Larviknak 23-19, Rédei-Soós rossz bejátszása után újabb kontra a vendégektől, Mörk hozza vissza a Larvik győzelmi reményeit 23-20

45′ – Szép védésre, szép gól – Löke késztetí vastapsara a csarnokot 22-16, Breivang átlövését Harldsen sem védhette 22-17, ahogy Breivang pattintott lövését sem 22-18, de Löke góljával ismét öt közte 23-18

44′ – A Larvik kínai figurával próbálkozik, de sikertelenül, Haraldsen a meccs védését mutatja be. Az ETO kapusa pár mp-ig a földön marad, a közönség egy emberként skandálja „Lunde! Lunde! Lunde!” Nincs komoly baj.

43′ – Hetes az ETO-nak, Leganger jön vissza a kapuba, Görbicz nem bánja – 21-16

42′ – Lekic átlövése ezúttal nem jut túl a gólvonalon, de Ediné se! Harldsen véd nagyot. Kiegészült az ETO, de gólt is kap, Mörk hálószaggató lövésével újra négy a különbség 20-16

41′ – Hammerseng szépíthetne egy kontra végén, de tőle szokatlan módon elejti a labdát a szaggatott vonalnál. Még fél perc az emberhátrányból.

39′ – Amorim teljesen felesleges keménykedésért kap két percet, Radicevic pedig minden rutinját bevetette, hogy az ETO hátrányban is kivédekezze a Larvik emberelőnyös rohamát.

38′ – A Larvik kapujában Leganger helyett Rantala véd, de Lekic újabb bombját csak szeretné- 20-15

36′ – Apró internetes hiba zavarta meg közvetítésünket, elnézést kérünk érte. Az elmúlt pár percben egy Radicevic gólról, egy Mörk-kiállításról (2 perc) és Löke show-járól maradtunk le, az állás 19-14 az ETO-nak!

33′ – Haraldsen fantasztikus, két ziccert véd 5 mp-en belül! Amorim szerzi a 17. győri gólt 17-14

32′ – Két gyors (egy itt, egy ott) labdavesztéssel indult a második félidő, majd egy gyors gólváltás: Riegelhuth hetesből, Lekic átlövésből eredményes 16-14

Vége az első félidőnek. Bár az ETO szinte az első percektől vezetett és uralta a mérkőzést, kiegyenlített játékot hozott az első játékrész. A Győr támadásban a széleken és átlövésből eredményes, Lökét jól fogják a falban, kevés tiszta bejátszás jut el hozzá. Amorim és Szepesi az ETO húzóarcai támadásban, a védekezés ezúttal nem hibátlan, ezt jól mutatja a bekapott 13 gól, ami nem sok, de több, mint amit az ETO-tól az elmúlt meccseken megszokhattunk. Harldsen jó formában véd, nem rajta múlik, hogy nem vezet több góllal a Győr, a másik oldalon Leganger nem tudta megbabonázni a győri lövőket, erről a 15 bekapott gólja is árulkodik. Hamarosan jön a folytatás!

Első félidő

30′ – Passzív miatt veszti el  a labdát a Larvik 10 másodperccel a félidő vége előtt, Amorim pedig gondoskodik róla, hogy ne legyen olyan szoros a félidei állás: 15-13-ra vezet az Audi ETO a szünetben!

29′ – Blanco harcolt ki hetest egy jó bejátszást követően, Riegelhuth pedig bevágta a felső sarokba 14-13

28′ – Hamerseng könyökölte arcon Görbiczet, jogos a két perc, ezután Görbicz Orbánt hozta kihagyhatatlan helyzetbe, a szélső szép kapufás gólt ragasztot Leganger kapujába. 14-12

27′ – Közben Gjekstad mester is időt kért, a folytatásban Sulland váltotta gólra a rövid emberelőnyt 12-11, Lekic válaszolt 13-11, majd Hammaersen bombázott a földről, védhetetlenül 13-12

25′ – Ütésért Amorim is két percet kap, 60 mp-ig négyen a győriek, ezt 2 gyors góllal bünteti a Larvik. 12-10 Ambros Martín kér időt, a győri tábor hangos fújolással értékeli a játékvezetők teljesítményét.

24′ – Orbán is beállt, Szepesi Ivett pedig újabb okos góljával mág négygólosra növeli a hazai fórt 12-8. Löke kap birkózásért két perces büntetés, most a norvégok támadhatnak 6 az 5 ellen

22′ – Breivang épphogy visszaért a kiállításból, egy durvaságért ismét ülhet le két percre. Ismét előnyben az ETO, védekezésben Kovacsics szállt be a játékba Görbe helyére.

21′ – Szepesi Ivett is duplázik, már 11-8, közben Lunde húzta le a rólót, 4 perce nincs vendég gól.

20′ – A meccs első kétperces kiállítását Breivang kapja a Larvikból, Amorim pedig góllal használja ki a létszámfölényt 10-8, most meg lehet fogni a Larvikot

18′ – Görbicz szerencsés körülmények között szerzi második gólját, de nagyot harcolt érte. Leganger köténybe kapta a 9. győri gólt 9-8

17′ – Lekic kapott sárgát, de a labdát is megszerezte, a lerohanás-gól azonban most is elmaradt, Radicevicre fújtak belemenést. Sulland egyenlít 8-8

15′ – Szepesi kiválóan védekezik a baloldalon, és támadásban is megy neki: Görbicz passza után az ő góljával újra ETO-előny! 8-7

14′ – Amorim nem hagyja annyiban, a brazil 10 méterről felugrik, lő és gól! 7-7

14′ – Nem sikerül labdaszerzés után könnyű gólt dobnia a Győrnek, sőt, a labdát is megszerzik a norvégok és a falat széthúzva Mörk dob gólt a szélről. 6-7

13′ – Amorim jól védekezik, de keményen is, sárga a jutalma Sulland lerántásáért.

12′ – Hammaersen felső sarkos lövésével először a meccsen a norvégok vezetnek 5-6, de Radicevic a jobb szélről, a földre pattintva csapja be Legangert 6-6

11′ – Lökét jól fogja a Larvik belső védekezése, ezért Lekic próbálkozik átlövésből, hatalmas kapufát lő. Riegelhuth hetesből eredményes, pedig nem sokon múlt, hogy Lunde ezt is kivédje. 5-5

10′ – Rédei-Soós az ETO ötödik gólszerzője 5-3, a túloldalon Blanco is megszerzi az első gólját. 5-4

9′ – Haraldsen újra nagy védéssel avatkozik játékba, a Larvik szétnyíló fala pedig ziccer a 9 méterről célzó Lekicnek 4-2

7′ – Nem sokáig, Löke is meglövi a maga első gólját 3-2, majd Haraldsen tol kapufára egy jól helyezett bombát. Újra az ETO támadhat, sőt, hetest harcol ki, de Görbicz kihagyja. Csalódott moraj a csarnokban.

5′ – Riegelhuth válaszol a Larvikból, szintén átlövésből. 2-1, majd egy labdaszerzést és lerohanást követően Hammerseng egyenlít a vendégeknek. 2-2

3′ – A meccs és az ETO első gólját Görbicz Anita szerzi egy alsó átlövésből 1-0,  fél percen belül Amorim duplázza meg a vezetést 2–0

1′ – Egy Leganger- és egy Haraldsen-védéssel indul a mérkőzés. A Győrnél támadásban Rédei-Soós és Lekic kezd átlövő poszton, Görbicz irányít.

1′ – A színtiszta zöldben játszó ETO kezdi a mérkőzést, a LArvik fehér felsőben, piros nadrágban.

15.55 – Jelenleg a csapatok bemutatása zajlik. Leganger, Sulland és a többi Larvik-sztár nevét szolid csönd, az ETO-lányok bemutatását azonban hatalmas hangzavar követte! A hangulatra ezúttal sem lehet panasz. Már csak percek a kezdődobásig.

– A találkozónak izraeli játékvezetői párosa lesz, név szerint: Shlomo Cohen és Yoram Peretz.

15.45 – A csarnokban már telik torokból zúg a „Hajrá, Győr!”, a csapatok az utolsó simításokat végzik a mérkőzés előtt. 10 perc és kezdődik a meccs!

– Mindkét együttes az I. csoportban kezdte meg a középdöntő küzdelmeit, az ETO hat ponttal az első, a Larvik néggyel a második helyen áll. A norvég csapat egyetlen vereségét két héttel ezelőtt, a győri lányoktól szenvedte el hazai környezetben. Ambros Martín csapat egy parádés második félidőt követően 24–18-ra tudott nyerni idegenben.

15.30 – Már az ETO és a Larvik játékosai is a pályán melegítenek, a nézők folyamatosan sereglenek a Magvassy Mihály sportcsarnokba. Biztos telt házra lehet számítani, hiszen a klub információi alapján még januárban elkeltek a jegyek a 2011-es BL-győztes norvég együttes elleni hazai mérkőzésre.

Előzmények

Szombaton, 16.00 órától a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokban, a norvég Larvik ellen folytathatja hibátlan Bajnokok Ligája menetelését a Győri Audi ETO KC együttese. A középdöntőbeli csoportját – pont a norvégok előtt – két pont előnnyel vezető Győr az egy héttel ezelőtti, norvégiai összecsapás ma délutáni visszavágóján biztosíthatja be csoportelsőségét. Idegenben 24–18-ra nyertek Ambros Martín vezetőedző lányai, s ha ma is felülmúlnák a sztárokkal teletűzdelt Larvikot (és a csoport másik meccsén a Podgorica legyőzné a Randerst), az utolsó két csoportkör eredményeitől függetlenül bebiztosíthatnák első helyezésüket és előnyös elődöntőbeli szereplésüket. A tét tehát nem kicsi, de a nyomás nem nagy. Ez (is) lehet a mai győzelem kulcsa.

És természetesen az eddigi találkozókon mutatott nagyszerű forma, a magabiztos védekezésből, az ellenfél hibára kényszerítéséből indított gyors támadások és könnyű gólok, az ellenfelekre meccs közben gyakorolt mentális és fizikális dominancia. Az ETO úgy áll három győzelemmel (ebből kettő idegenben) a középdöntőben, hogy se a Buducsnoszt (17), se a Randers (18), se a Larvik (18) nem jutott 20 dobott gól fölé az ETO elleni meccseken.

Bár az eredmények önmagukért beszélnek, a Győri Audi ETO KC spanyol vezetőedzője óvatosságra intette tanítványait és a szurkolókat. A védekezés-specialista Ambros Martín szerint, eddigi három győzelmével a csapat még semmit sem nyert.

„Nem tudhatjuk, hogy mi történik a jövőben. Csak a jelenre szabad koncentrálnunk, és keményen dolgoznunk, hogy még jobbak legyünk. Minden edzésen, minden meccsen, hétről-hétre. Hiszen jelenleg szinte sehol nem vagyunk, csak megnyertünk három meccset, de még ez sem elég az elődöntőhöz” – nyilatkozta a mester a hétvégi meccs felkészülése során.

A Larviknál tudják, ha ma nem nyernek, és a csoportutolsó dán Randers sem győzi le a harmadik helyen álló Podgorica együttesét, a hátralévő két fordulóban „csak” a csoport második helyéért harcolhatnak, amely nagy eséllyel a BL másik magyar együttese, a Ferencváros elleni elődöntőhöz lesz elég. A II. csoportban is hasonló a helyzet mint az ETO kavrtettében, ha a Fradi vasárnap megveri a Ljubljanát, a Valcea pedig nem győz a Zvenyigorod ellen, a fővárosi zöld-fehérek is bebiztosíthatják első helyüket a középdöntőben.