Larvikban nyert, előnyben a BL-döntőben az ETO

2013.05.05. 16:33

24–21-re győzött Norvégiában, és fél kézzel már fogja a BL-trófeát a Győri Audi ETO KC!

A félidei szünetben még egygólos hátrányban volt (13–12), de nagyszerű második játékrészt produkálva háromgólos előnyt szerzett a Győri Audi ETO KC a Larvik otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája fináléjának első mérkőzésén, így 24–21-ről várhatja a jövő hét szombaton megrendezére kerülő veszprémi visszavágót.

Idegesen, sok hibával, kihagyott ziccerekkel kezdtek a csapatok, de az ETO kapta el elsőként a fonalat és szerezte meg a vezetést. A Larvik leginkább Sulland góljainak köszönhetően tartotta a lépést az elején, sőt az első negyedóra végére a vezetést is átvette, 6–4 volt az állás. Ekkor érkezett a francia Tervel védekezésben a Győrnél, s labdaszerzésekkel, gólpasszokkal (Radicevic perceken belül négyet is szórt) gondoskodott róla, hogy 9–7-re már az ETO vezessen. Ezt követően inkább a védekezés dominált, fej-fej mellett haladtak a csapatok (12–12), a larvikos Blanco utolsó másodpercben dobott gólja azonban a norvégokat hozta előnybe a szünetre (13–12).

A második játékrész győri góllal, azt követően pedig zöld–fehér rövidzárlattal kezdődött, a Larvik gyorsan elhúzott négy találattal (17–13). A hazaiak kapujában Leganger az egész mérkőzésen ihletett formában védett, számtalan ziccert és átlövést megfogott, csapata messze legjobbja volt. Ambros Martín vezetőedző időkéréssel nyugtatta csapatát, a terv pedig működött: Görbicz törte meg a hét perces győri gólcsendet, az ETO ezt követően 17–16-ra zárkózott, ekkor pedig Gjeakstad, a Larvik mestere használta ki időkérését. Az ETO lendületét azonban nem tudta megtörni a szünettel, a meccs ezen szakaszában 12 percen át maradt góltalan a Larvik, a Győr ezt kihasználva (mínusz négyről) 19–17-re átvette a vezetést. Ezt követően Amorimot és Lökét is kiállították két percre a játékvezetők, de ezt sem tudta a maga javára fordítani a sakndináv csapat, az ETO tartotta előnyét, majd Löke révén a mérkőzésen először háromgólosra hízlalta előnyét. Az utolsó percben egy Amorim-átlövés biztosított be a megnyugtató különbségű győzelmet, a Győri Audi ETO KC 24–21-re nyerte a BL-döntő első felvonását, és nagy lépést tett története első Bajnokok Ligája trófeája felé.

A mérkőzés legjobbjának norvég oldalról a kapus Legangert, a magyar csapatból pedig a nyolcgólos Heidi Lökét választották, de a második félidei teljesítménye alapján Görbicz Anitát is ki kell emelnünk, a győri irányító a második fél órában klasszis játékkal vezette győzelemre csapatát. Haraldsen biztos pont volt a kapuban, mint mindig, Radicevic a lerohanásoknál volt kiemelkedő, egyedül talán az átlövések tekintetében lehetett némi hiányérzetünk, de ebben a mutatóban a Larvik is pocsékul teljesített. Folytatás szűk egy hét múlva Veszprémben, remélhetőleg győri örömünneppel a végén.

Második félidő

60′ – 22 mp-cel a véde előtt kap hetest a Larvik, Mörk finoman átejti 21–23, az ETO-é az utolsó támadás: Amorim tíz méterről dob szerencsés gólt, megérdemelte, 21–24-re megnyerte a Bajnokok Ligája döntőjének első felvonását a Győri Audi ETO KC!

60′ – Megkezdődik az utolsó perc, Lekic kapkodva lő talpról, Leganger véd

59′ – Riegelhuth kezéből üti ki Kovacsics nagyszerű ütemben, támadhat az ETO, de Ambros kikéri utolsó idejét.

58′ – Ezúttal nekünk kedveznek a bírók egy hibás döntéssel, elmaradt a jogos Larvik-hetes. Gyönyörű támadás végén játsza meg görbicz Lökét, a norvég nem hibázik, először hárommal vezet a Győr 20–23

57′ – Radicevic dob gólt lefordulásból, de visszafújják a bírók. Kiegészül az ETO – Görbicz dob nagy gólt 20–22

55′ – Radicevic kezéből dadogott ki a labda, de öt emberrel is kivédekezi az ETO a Larvik támadását

54′ – Larsen lövését védi Lunde, de hetest és kiállítást hoz össze Amorim. Mörk lövi be a büntetőt 20–21

53′ – Görbicz két védővel a hátán szerzi meg a hetedik gólját 19–21

52′ – Amorim lökött, mégis Lekicet küldik ki két percre a bírók. Érdekes döntés, de támadhat a Győr

51′- Breistol hozza fel egy gólra a Larvikot egy páros lábas felugrás után 19–20. Görbicz távolról nem tudja bevenni Leganger kapuját

51′ – Lunde ezúttal rosszul indítja Kovacsicsot, Hammerseng sokadszor lő nagyon gyengén, szerencsénkre.

49′ – Amorim lő, Leganger véd, de Kovacsics visszaszerzi. Amorim robban be ziccerbe, lökik – hetes. Görbicz a felső kapufa segítségével dobja be. 18–20

48′ – Majdnem kivédekezte az emberhátrányt az ETO, de mégsem, Sulland 12 perc után szerzett gólt a norvégoknak 18–19

47′ – Lekic varázspasszát Radicevic nem tudja gólra váltani, közben hetest kap a Larvik, de Lunde kivédi!

46′ – Sulland (kényszer)átlövését védi Lunde, Lökét csúnya (és felesleges) lökésért küldik ki két percre. Haraldsen átment Legangerbe – sorzatban parádézik a kapuban

45′ – Radicevic a gólpassz után letámadásból eredményes, kettő ide! 17–19, a Larvik ismét időt kér

44′ – Mörk a vonalon belülről dob, megkapja a Győr a labdát. Hiba támadásban, de Leganger pontatlanul indít. Löke Radicevic passza után megszerzi újra a vezetést a Győrnek 17–18

43′ – Amorim megállíthatatlanul rontott a kapu felé, csak hetes árán tudták megállítani – Görbicz lazán bepörgeti – kellett! 17–17

41′ – Sulland durrant fölé. Leganger elképesztő, hogy mit művel – két hárított ziccer után Görbicz heztesét is megfogja egy támadáson belül, de a labda marad a Győrnél

39′ – Löke is betalál, már 17–15 Tervel hatalmasat sáncolt, utána Haraldsen véd nagyot. A fájós kezű Kovacsics talál be a szépről egy szép támadás végén 17–16 Most a Larvik két időt

38′ – Lökke vitte el az embereket, Görbicz került ziccerbe és bevágta 17–14, hét perc után született ismét magyar gól

36′ – Amorim hagyja ki ezúttal a nagy helyzetet, Leganger visszavonulhatna így a 40. perc környékén…

36′ – Leganger spárgázva védi Görbicz ziccerét, Riegelhuth büntet és négygólosra hizlalja az előnyt 17–13 Ambros időt kér

35′ – Lekic átlövését védi Leganger, de az indítást visszaszerzi az ETO, ismét támadhat a már kiegészült magyar csapat

34′ – Nehéz első percek: Tervel kap lökésért két perces kiálítást, a Larvik egyből kihasználja az előnyt, Riegehuth góljával 16–13 már

33′ – Andrea Mörk a szélről eredményes 15–13

32′ – Lekic dobja az első gólt a félidőben és egyenlít 13–13, de egy szélről bejátszott labdát szinte azonnal gólra vált az első félidő végén is eredményes Blanco 14–13

31′ – A Larvik kezdi a második félidőt – Lekic védekezett belül, egyértelmű hetest nem fújnak be a román bírók a haziaknak. Ezt megúszta az ETO

Jó hír: Kovacsics Anikó visszatérhet a pályára.

Első félidő

30′ – Hihetetlen! Blanco szed össze egy lecsorgót a győri fal szorításában, egy másodperccel a félidő vége előtt dob gólt, 13–12-es Larvik-vezetéssel vonulnak szünetre a csapatok.

30′- Rédei-Soós harcol ki büntetőt, Görbicz vékonyan, de bedobja. Egál! 12–12

30′ – Sulland második kapufáját dobja, szerencsénkre.

29′ – Görbicz visszatért, kiváló zárás után lő nagy gólt 12–11

28′ – Kovacsicsot rántják le durván, szankció nincs. Misit a pályán ápolják, nem biztos, hogy folytatni tudja

27′ – Amorim állt közel a gólhoz, de megint Leganger rázhatja az öklét, eddig agyonlőjük. Kovacsics védekezik belül – hetes a Larviknak. Riegelhuth bedobja 12–10

26′ – Rédei-Soós szépít lendületből 11–10

25′ – A Larvik négy mezőnyjátékossal jut ziccerig, Blanco góljával 11–9

24′ – Lökét rángatják megint durván, Larsen kap sárgát. Kovacsics a pályán támadásban, de nem tud gólt lőni ziccerben, Leganger ihletet formában véd.

23′ – Orbán csak szűken lőhet a szélről, Leganger véd is, akárcsak Haraldsen a túloldalon

22′- Ismét győri hiba támadában, Riegelhuth kontrából dob gólt az ETO-nak, 10–9, Ambros Martín kér időt

21′ – Rédei-Soósra fújnak belemenést, Sulland dob kapufát (végre)

20′ – Győri labdavesztés után Breivang egyenlít lerohanásból 9–9

19′ – Löke és Radicevic is ziccerben ront 10 mp-en belül, Haraldsen bravúrja után Riegelhuth csap le a kipattanóra 8–9

18′ – Hajrá, Győr! Hajrá, Győr! Zeng a vendégtábor a Larvik Arénában

17′ – Radicevic perceken belül már negyedik gólját dobja, a  pár perces győri hengernek kétgólos vezetés 7–9, és egy Larvik-időkérés a vége

16′ – Blanco kap parádés bejátszást, bevágja 7–6, Löke szinte azonnal egalizál 7–7. Tervel lép ki és szerez fontos labdát, pontosan indít, ismét Radicevic a befejező ember 7–8

16′ – Radicevic dupláz, ezúttal szépen kijátszva, a szélről vette be a kaput és egyenlített 6–6

15′ – Labdaszerzés, lerohanás, Radicevic fejezi be góllal 6–5

14′ – Lökét nagyon gyötrik, Hammerseng kap sárgát. Lekic lő talpról, de nem talál kaput

13′ – Sulland nagy formában: pimasz gólt lő Haraldsennek a rövid oldalra, emberhátrányból 6–4

12′ – Löke ezúttal nem hibázik, ismét Görbicz passzát váltotta gólra 5–4

11′ – Leganger védi Lökke ziccerét, de Amorim megszerzi a kipattanót, lerántásért Hammersenget állítják ki két percre-

10′ – Lekic dob nagy kapufát, támadnak a norvégok – Blanco eredményes: 5–3

9′ – Sulland ismét átlövi a győri blokkot 3–3, gyors győri labdavesztés után Mörk újabb góljával először vezet a Larvik 4–3

7′ – Remek támadás után Löke szerez gólt a védőfal szorításában 2–3

7′ – Egy-egy rossz passz mindkét oldalon, Mörk egyenlít 2–2

6′ – Amorim harcol ki hetest, (Breivang sárga lap), Görbicz higgadtan értékesíti 1–2

5′ – Amorim pattint ziccerben túl erősen: fölé, Haraldsen véd hatalmasat

4′ – Mörk is betalál, de a hatoson belülről, érvénytelen.

4′ – Sulland átlövésből egalizál 1–1

3′ – Amorim szerzi az első gólt 0–1

3′ – Hammerseng lövését védi Haraldsen, Görbiczét Leganger

2′ – Szepesi dob kapufát a szélről

1′ – Lekic adja el a labdát, a Larvik első támadását kivédekezdte az ETO

1′ – A Győr (zöldben) kezdte a találkozót,  a Larvik fehérben játszik