2013.05.11. 15:09

Európa tetején: BL-győztes az ETO! – FOTÓKKAL

A Larvik kettős legyőzésével története első Bajnokok Ligája trófeáját szerezte meg a Győri Audi ETO KC!

1999 után ismét magyar csapat nyerte az EHF női kézilabda Bajnokok Ligája trófeáját, miután a Győri Audi ETO KC a finálé veszprémi visszavágóján 23–22-re legyőzte, összesítésben pedig négy góllal (47–43) és kettős győzelemmel múlta felül norvég ellenfelét, a Larvikot.

Az ETO ellentmondás nem tűrően, hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést, már az első tíz percben próbálta elvenni a Larvik kedvét a fordítástól. Az első félidőben öttel, összesítésben nyolc góllal vezetett az ETO, a második játékrészben feltámadt a Larvik, becsülettel küzdött a fordításért, a hajrában egyenlített is, de Görbicz Anita büntetőjével végül a hazai meccset is (teljesen megérdemelten) behúzta a Győri ETO és hosszú várakozás, valamint hét elveztett kupadöntő után felülhetett Európa trónjára.

Az elmúlt tíz évben az ETO az egyetlen magyar klub, mely Európa legjobbja tudott lenni, ami hatalmas erdmény. A győri női kézilabda elképesztő erővel domniálta a BL 2012–2013-as mezőnyét, 16 mérkőzéséből 15-öt megnyert, egyedül az elődöntő visszavágóját veszítette el, mégis az a vereség volt az év legnagyobb „győzelme”.

A Győri Audi ETO kézilabdázói ma este 21 órától a győri városháza előtt folytatják az ünneplést és mutatják meg a BL-serleget a szurkolóknak.

A „koronázás”

„Nincsenek szavak arra, milyen érzés ilyen közönség előtt BL-t nyerni” – válaszolt Heidi Löke arra a kérdésre, mi a különbség első és második BL-sikere között.

„A csapat, az egység és bennünk rejlő erő. Ez volt a siker kulcsa” – mondta Kelecsényi Ernő a Digi Sportnak.

– A trófea elindult kötelező körútjára, a játékosok viszik körbe a csarnokban a becses serleget.

– Most Görbicz Anita szól a szurkolókhoz pár szót. „Bocsánat, de a könnyeimmel küszködök. Nagyon rég óta vártunk erre a sikerre és nagyon sokat köszönhetünk a csodálatos szurkolóinknak. Egész Európában látahtták milyen fantasztikus támogatás áll mögöttünk. Gratulálok a győzelemhez a szurkolóknak! Köszönjük és hajrá, ETO!”

– Kezdetét vette a féktelen pezsgőzés is, mindenki locsolja, mindenkit locsolnak!

– Megható meglepetés Görbicz Anitának:  a hamrosan 30. születésnapját ünneplő zseniális irányítót tortával, énekkel köszöntik a játékostársak és szurkolók. A tortát az ETO elnöke, Kelecsényi Ernő „gurította” a pályára. Felejthetetlen pillanatok ezek.

– A Bajnokok Ligája trófeáját elsőként Görbicz Anita csapatkapitány emelhette a magasba, a legjobb kezekbe került a becses serleg.

– Az aranyérmeket az EHF elnöke és Borkai Zsolt győri polgármester, MOB-elnök adja át

Érkeznek az aranylányok, egyesével. Elsőként: Katrine Lunde Harldsen, majd: Radicevic, Löke, Hornyák, Tervel, Korsós, Herr, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Rédei-Soós, Orbán, Szepesi, Sirián, Lekic, A szakmai stáb tagjai is megkapják a nekik járó elismerést. A sort hatalmas hangrobbanás közepett a vezetőedző, Ambro Martín zárja.

– A győri közönség sportszerűen megtapsolja a vesztes felet, vastaps kísretében távoznak a Larvik szomorkás kézilabdázói a pályáról.

– Érkeznek a norvég Larvik játékosai az ezüstérmek átvételére.

– Elsőként Tomori Zsuzsannát díjazzák, a Ferencváros jelenlegi, az ETO korábbi átlövője lett a sorozat gólkirálya 95 találattal.

– Hatalmas örömünnep vette kezdtetét a Veszprém Arénában, a pályán és a lelátón is hullanak az örömkönnyek. Hamarosan kezdődik az érmek és a Győrben oly rég óta áhított BL-trófea átadása.

Második félidő

60′ – VÉGE! 23–22!!! BAJNOKOK LIGÁJA GYŐZTES A GYŐRI AUDI ETO KC!!!!

60′ – Lekic harcol ki hetest, Görbicz hetese után hatalmas eufória a csarnokban, a pályán és a lelátón is. Lekic már a könnyeivel küszködik

59′ – Egyenlít a Larvik, 22–22 Hammerseng gólja után, 0–0 után egyenlú az állás, Ambros kér időt egy perccel a vége előtt. A spanyol edző lövést, gólt és győzelmet kér játékosaitól

58′ – Amorim próbálkozását is védi a norvég kapus, de a brazil azonnal visszaszerzi a labdát. A közönség talpon, két perc van vissza.

57′ – Hammerseng harcol ki hétméterest, Herr Orsolya érkezik a kapuba. Mörk belövi 22–21

56′ – Larsen gyorsan elkövetett átlövését védi Harldsen, Lekic ziccerét bravúrral hárítja Leganger

56′ – Görbicz védők háta mögötti passzát Szepesi ejti ki, támadhat a Larvik. Gjaekstad időt két. 4 perc 22 mp van hátra

55′ – Kovacsics lépi el, újabb eladott labda, Mörk-gól, két gólra jön fel a Larvik 22–20 Visszatér Görbicz Anita a pályára

54′ – Blanco szabálytalan támadásban, ismét az ETO-é a labda, de gyorsan elszórja. Hammerseng újabb góljával 22–19

53′ – Lekic páros lábról felurgorva lő felső kapufás gólt 22–18

52′ – Hammerseng dob gólt a padlóról, emberhátrányból 21–18, ismét Radicevic lőhet, a kapufa segít Legnagernek

51′ – Lunde véd nagyot és fontosat, ismét támadhat az ETO. Kovacsics irnyít, Szepesi a szélen. Lekic húzza le a másik szélre, Radicevic nem hibázik 21–17

50′ – Sikerül kivédekezni a hosszú norvég rohamokat, tíz perc van hátra. Görbicz vállal egyéni akciót és harcol ki hetest. Lent marad egy csúnya ütközés után a győri irányító, nincs valami jól, lekisérik a pályáról. Kettő percet kapott T. Mörk. Kovacsics bedobja a büntetőt 20–17, nagyon kellett

Haraldsen 45, Leganger 39%-kal véd eddig

48′ – Lekic rossz lövése támadásban, de ellentámadásból csak kapufáig jut a Larvik, utoljára 3–1-nél volt két gól a két csapat között

47′ – Amorim hihetetlen nagy kapufát dob, a felső és oldalsó lécet is érintette a labda, Riegelhuth kínai figura után dob újabb gólt, 19–17

46′ – Hammerseng dob nagy gólt emberhátrányból a Larviknak, ez a rutinos átlövő első gólja a döntő két meccsén. 19–16 Ambros Martín kért időt

45′ – Lerántásért Wibe kap két percet, emberelőnyben a Győr, Görbicz gólt dob, de előtte ellépte, visszafújják a bírók

45 – Lekic adja el 10 méterre a kaputól, Riegelhuth gyalogolhat a kapuig 19–15

44′ – Radicevic sebészi pontossággal helyezi a norvég kapuba a 19. győri találatot 19–14

43′ – Elveszíti a labdát az ETO (Rédei-Soós), Riegelhuth is betalál a szélről 18–14

42′ – Blanco szintén beállósból tartja az ötgólos különbséget 18–13

41′ – Lekic újabb okos passza a beállóban felbukkanó Radicevichez, hetes a vége. Görbicz ezúttal nem hibázik 18–12

40′ – Blanco röptette meg Görbiczet nem túl sportszerűen, Amorim lövése lepattan a sáncról. Larsen újabb gólt dob 17–12

39′ – Tonje Larsen első góljával folytatódik a játék 17–11

38′ – Most Sulland lövése végzi Lunde kezében, szüntelenül zúg a ”Hajrá, Győr!” a csarnokban. Újabb Löke gól, ezúttal Görbicz volt a tanári feladó 17–10 – világklasszis játék ezekben a percekben az ETO-tól: a Larvik időkéréssel próbálja rendezni sorait

37′ – Lekic-Löke a labda útja, a beállós egy kézzel szedi össze és vágja a kapuba az újabb ETO-gólt 16–10

36′ – Hammerseng nem mer lőni, tanácstala támadásban a Larvik, nagyszerű a védekezés a Győrnél, Breivang tüzel, Lunde fogja

35′ – Tökéletes támadással válaszol az ETO: Radicevic szemtelen ejtéssel eredményes a szélről 15–10

35′ – Szépen húzta szét a falat a Larvik, a szélről t. Mörk fejezi be góllal a norvég támadást.14–10

34′ – Amorim ugrik hatalmasat és bombáz a kapu rövid oldalába 14–9

33′ – Lekic lépése miatt veszít labdát az ETO, Blanco fejezi be góllal a lerohanást 13–9

31′ – Löke lőkése miatt nem szerzett gólt első támadásából a Győr, Edin próbálkozását Lunde hárította. Amorim harcol ki hetest az ETO-nak, Görbicz lövését ezúttal védte a vonalon maradt Leganger

Az első félidőben négy góllal Nora Mörk négy góllal volt a legeredményesebb, Löke háromgólos az ETO-ban. Harladsen 58, Leganger 35%-kal védett

Első félidő

Öt góllal vezet tehát a nagyon erősen kezdő Győr a félidei szünetben, összesítésben 8 gól az ETO előnye, mikor mindössze 30 perc van hátra a 120 perces Bajnokok Ligája fináléból. Hamarosan folytatjuk!

30′ – Lekic belemenést követ el, az utolsó támadás a norvégoké, de kifutnak az időből, Lekic blokkol. Vége az első játékrésznek. 13–8

„Sok mozgás, kereszt, dupla kereszt!” – Harsog a taktikai utasítás a spanyol vezetőedző torkából – a lányok hihetetlenül koncentráltak

29′ – Passzív játék a Larviknál, el is veszítik a labdát. Ambros Martín alig több mint egy perccel a szünet előtt időt kér. Lesz-e még győri gól?

28′ – Rédei-Soós ra ismét belemenést fújnak, nem sikerül gólra váltani az előnyt az első támadásból. N. Mörk lépés miatt veszíti el a labdát, jöhet az újabb győri támadás: Kovacsics fejezi be első mai góljával, ő a hetedik győri gólszerző 13–8

27′ – Egyértelmű belül védekezésre nem fújnak hetest a bírók, Larsen utána keményen löki a földre Orbánt. Kap a bíróktól két percet.

26′ – Szepesi ismét szép gólt dob a szélről, Leganger lába között 12–8

25′ – Passzív játék miatt veszik el az ETO-tól a labdát, Edin szinte azonnal góllal büntet, Löke lökésért kap sárgát 11–8

24′ – Edin lő gólt, de nem érvényes, van helyette hetes, N. Mörk ezt is belövi 11–7

23′ – Lunde megfogja Edin lövését, indítja Orbánt, de megállítják a hatosnál. Most Kovcsics irányít, Lekic is pihen, csak Löke játszik folyamatosan.

23′ – Rédei-Soós most hetest harcol ki, Görbicz Anita pimasz eleganciával értékesíti 11–6

22′ – Edin szintén talpról, test mellől leadott lövéssel csapja be Lundét. 10–6

21′ – Lekic jelzi, hogy nincs gond, talpról bombáz a hosszú alsóba 10–5

19′ – Rédei-Soósra fújnak belemenést, most picit megtorpant a Győr. Újabb hetest dobhat a Larvik, N. Mörk ezúttal sem hibázik 9–5

17′ – Szepesi ismét lő a szélről, számított a rövid oldalra Leganger, lábbal hárít. N. Mörk most talpról veszi be a győri kaput 9–4 Két  norvég gól egymás után, még nem volt ilyen a meccsen

17′ – Most Larsen lövése köt ki a kapufán, Leganger újabb átlövést hárít. Görbicz és Löke védekezik belül, hetest dobhat a Larvik. N. Mörk nem hibázik 9–3

16′ – szepesi cselez, Szepesi beviszi, Szepesi belövi 9–2

16′ – Fél félidő alatt kettő gólt dobtak a norvégok, most Mörk durrant kapu mellé

14′ – Hammerseng sem tud gólt dobni átlövéséből, Lekic bombája a kapufán csattan. Lekic keményen védekezik, sárga kapot mutatnak fel a bírók

Összesítésben már 9 góllal vezet az ETO a fináléban

13′ – Harladsen úgy ül rá a labdára, mint egy székre, ezúttal Amorim kiszorított hekyzetből leadott lövését védi a norvégok kapusa.

12′ – Lekic egy labdaszerzés után már a nyolcadik győri gólt ejti 8–2

11′ – Löke újabb góljával már 7–2

„60 perc, 60 perc!” – hívta fel Ambros Martín játékosai figyelmét a szünetben

10′ – Ismét lerohanásból eredményes az ETO, Radicevic hatalmasat esett (Mörk lökte is), miután becsapta védőjét és Legangert is. Szép gól. 6–2 A Larvik kihasználja első időkérését.

9′ – T. Mörk szépít, felvarrja a léc alá közvetlen közelről 5–2

8′ – Blanco szabálytalanul zár, 10 mp után vége a norvégok támadásának. Löke dob hatalmas kapufát, de marad a labda a Győrnél. Lekic kap nagy pofont, Breivang kap két perces büntetést. Már az elején padlón lesz a Larvik?

7′ – Hammerseng besárgul, Löke egy kétszer elvesztett labdát szerez nagy küzdelem árán vissza, gól a vége. 5–1

6′ – Lunde a feje fölött  parádésan védi Riegelhuth szélről érkező bombáját

5′ – Hammerseng szépít a Larviknak, Radicevic és Löke gyors góljaival már 4–1 az ETO-nak! Eddig a Győrnél működnek a lerohanások.

3′ – Szép támadás: Kovacsics passzol le a szélre Görbicznek, az irányító okosan elpörgeti a labdát Leganger támaszkodó lába mellett. 2–0

2′ – T. Mörk lövését is véfi Lunde, az 5000 fős közönség már az első percektől pokollá teszi a norvégok támadásait. Közben Görbicz kapuralövését Leganger védi

2′ – Amorim egy köténygóllal avatja fel Legangert, megszerzi a vezetést az ETO 1–0

1′ – A norvégok kezdték a találkkozót (fehérben), Sulland ugrik neki elsőként, átlövését Harldsen védi

– Ambros Martín lehet a második olyan kézilabdázó Európában, aki játékosként és edzőként is BL-győzelmet ünnepelhet

– A szurkolók a Magyar Himnuszt éneklik közvetlenül a középkezdés előtt, a Győri ETO kézisei arccal a B-közép felé, sorfalat állva énekelnek, és nagyon erősen koncentrálnak.

– Felcsendült a Bajnokok Ligája himusza is, már tényleg csak percek vannak hátra a 15.15-ös kezdésig, Veszprémben minden és mindeki készen áll!

– A csapatok ezekben a pillanatokban érkeznek a pályára, jelenleg a norvég csapat játékosainak bemutatása zajlik, hamarosan érkeznek az ETO-lányok