Majdnem pontosan 550 millió forint európai uniós forrás felhasználásával fejlesztették az elmúlt években átfogóan a Győri Szakképzési Centrum intézményeit. Többek között tovább képezték a pedagógusokat, fejlesztették a tanulók készségeit, eszköz- és infrastruktúrafejlesztés is zajlott, de a Lukács Iskolában egy digitális közösségi alkotóműhelyt is kialakítottak.
A GINOP projekt, záró rendezvényén Győr két országgyűlési képviselője is értékelte az elvégzett munkát, mindketten azt mondták, a győri szakképzésbe mindig érdemes „fektetni”.
A pontosan 549.079.883 forintból megvalósult projekt több mint három éven át tartott, célja pedig a Centrum intézményeinek átfogó fejlesztése volt. Nyolc győri iskola vett részt a megvalósításban, ezek mindegyike sokat profitált a sikeres programból.
„Őszintén mondhatom, sikeres projektet sikerült lezárnunk, rengeteg minden tudtunk megvalósítani az elmúlt időszakban: továbbképzéseket szerveztünk, eszköz- és infrastruktúrafejlesztéseket hajtottunk végre, közösségi tereket alakítottunk ki és közösségi programok bonyolítottunk le” – mondta a Győr Plusznak a Győri Szakképzési Centrum kancellárja. „A Lukács-iskolában pedig egy Digitális Közösségi Alkotóműhelyt alakítottunk ki, ahol 20 diák egyidejű foglalkoztatása lehetséges, ráadásul a tér igen modern felszereltséggel rendelkezik, 3D nyomtató, lézervágó és 12 tervező számítógép is van benne” – tette hozzá Gede Eszter.
A Győr és térségének szakképzését is felügyelő miniszteri biztos is elégedetten értékelte a projektet. „Egy évek óta zajló, jól felépített fejlesztési rendszerbe tudtuk, tudták beilleszteni ezt a most zárt projektet a szakemberek, amihez gratulálok, hiszen nagyon sok mindent meg tudtak valósítani csupa olyan dolgot, ami a diákok, ezzel együtt pedig a térség gazdagodását is szolgálja” – mondta Kara Ákos. „A jövő is erről kell, hogy szóljon, a szakképzési rendszer folyamatos fejlesztéséről, mert egyre nagyobb az igény a jól képzett szakemberekre és nem csak itt Győrben és térségében” – fogalmazott az országgyűlési képviselő.
„Győr a hazai gazdaság motorja, az iparban jelenleg is mintegy 30 ezren dolgoznak és nem csak a városból, de vonzáskörzetéből is sokan keresik a kenyerüket a helyi cégeknél, vállalkozásoknál” – emelte ki Simon Róbert Balázs.
„Munkaerő-piaci szempontból sem mindegy, milyen körülmények között képezzük szakembereinket, hiszen a 21. században, aki nem tart lépést a modern technológiákkal, az bizony lemarad, Győr és a régió pedig nem akar és nem is fog lemaradni, sőt a jövőben is a hazai gazdaság zászlóhajói szeretnénk maradni” – tette hozzá az országgyűlési képviselő. Az 550 millió forintból megvalósult projektnek hamarosan folytatása is lehet, legalábbis a szakemberek már ezen dolgoznak. Mert mint kiderült, a győri szakképzésbe, mindig érdeme „fektetni”.