Pálffy Miklós nevét vette fel a Magyar Honvédség 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred likócsi laktanyája.
Ebből az alkalomból rendeztek névadó ünnepséget a bázis bejáratánál, melyet eddig csak győr-likócsi laktanyaként aposztrofáltak. Az eseményen Bozsóki Attila, az alakulat alezredese idézte fel Győr történelmét beszédében.
Ezt követően Könczöl Ferenc parancsnok és a város két országgyűlési képviselője, Kara Ákos és Simon Róbert Balázs leplezték le a laktanya bejáratát díszítő, Pálffy Miklóst ábrázoló csempeképét. A Sándor József Péter, Győrben alkotó képzőművész által készített 50 kg-os alkotás égetett porcelánfestékkel készült rogyasztott üvegbetétekkel ellátott kerámialapokra. A 12 db csempéből álló 60 x 80 cm-es porté megalkotása közel 2 hónapot vett igénybe.
„Közel harminc éve név nélkül, győr-likócsi laktanyaként ismeri mindenki. Úgy döntött az ezred vezetése, hogy szeretnénk unikálisak lenni és felvenni egy olyan katona hősnek nevét, aki kötődik Győrhöz, kötődik a helyőrséghez. Nem is eshetett másra a választás, mint Pálffy Miklósra, aki magasra tette a mércét. Nekünk pedig méltónak kell lenni hozzá, ahhoz a katonai teljesítményhez, amit ő véghezvitt!” –mondta a Győr Plusznak Könczöl Ferenc, az ezred parancsnoka.
Cikkünk a képgaléria után folytatódik.
Galária: Ács Tamás
Az alkotást a Honvédelmi Minisztérium Tábori Lelkészi Szolgálat Katolikus, valamint Protestáns Tábori Püspökségének lelkészei szentelték fel. Ezt követően Szeles Szabolcs alpolgármester is megkoszorúzta a domborművet, aki maga is az ezrednél szolgált a laktanyában. „Győr a történelem folyamán mindig egy erős katonai és stratégiailag fontos helynek számított. A város mindig büszke volt arra, hogy erős katonaság és erős vár védte. Természetesen ma is büszkék vagyunk a rakétaezredre. Idén ünnepeljük Győr királyi várossá válásának 750. évfordulóját és ennek a mai névadó eseménynek is egyfajta jelzés értéke van, mely az alakulat és Győr erős kapcsolatát mutatja” – hangsúlyozta Szeles Szabolcs.