Molnár Kristóf: Egy srác vagyok a Somogyi Béla utcából

Győr+
2014.11.01. 11:00

Indul a második évad, a Példakép Alapítvány idén is megnevezte azokat a sikeres és fiatal magyar vállalkozókat, akik járható utat mutathatnak pályakezdő kortársaiknak. A kiválasztottak ötvenes listája ezúttal sem maradt győri nevek nélkül, lapunk elsőnek az Openhouse társtulajdonosaként jegyzett Molnár Kristóftól kért interjút. A találkozás egy hétvégi hajnalon, a cég Verseny utcai központjában esett meg, Kristóf kávét főzött és jó szívvel mesélt. A történet eleje gyerekkora otthonairól szólt, az adyvárosi panelről, a nádorvárosi sorházról meg arról a formás, Somogyi Béla utcai épületről, amelynek kétkezi munkával adta vissza régi, polgári fényét a család. A testvérek, Kristóf és Szabolcs, a vállalkozások természetrajzából is itt vették az első leckét, édesanyjuk bútorboltot nyitott az alagsorban.

Molnár Kristóf munkatársai biztatására csatlakozott a Példakép Alapítvány akciójához, azt mondja, a tavalyi visszhang, a jó csapat, a reménybeli üzleti kapcsolatok miatt hagyta magát rábeszélni a pályázaton való részvételre. Bent, az elit félszázas körében már nagy a tét, egy rokonszenves civil mozgalom elvárásainak kell megfelelnie, szülővárosát képviselve. Indul a show, amely célja szerint példaképet állít pályakezdő fiatalok elé. Nem Zuckerberget, hanem egy győri srácot a Somogyi Béla utcából, aki a Gárdonyi- meg a Bercsényi-iskolában tanult, s kevés pénzzel, sok munkával itt lett sikeres vállalkozó. Az út nem sima aszfalt, de járható, aki nagyon akarja, végigmehet rajta.

Az Openhouse az egyik piacvezető országos hálózat, harminc irodájának háromszázötven munkatársa van, a tippadó bedolgozók száma meghaladja az ezret. Az alaptevékenység az ingatlanközvetítés, az évek során erre épültek olyan támogató üzletágak, mint a hitelhálózat, az online marketing vagy a munkaerőt toborzó és kiválasztó állásportál. Amire igény van, azt a Molnár testvérek megcsinálják, Kristóf szerint olyan ez, mint a puzzle. Ahány új probléma, annyi új megoldás, nem lehet abbahagyni, bármekkorára is nőjön a kép. Az Openhouse profi a kirakós játékban, a cég neve is egy megoldásra utal. Az eladó ház nyitva, az érdeklődők órákon át, szabadon ismerkedhetnek potenciális otthonukkal.

Molnár Kristóf gárdonyis korában kezdett el atlétikával foglalkozni, a négyszer nyolcszázas és a négyszer ezerötszázas váltófutás országos ifjúsági csúcsát máig az a válogatott csapat tartja, amelynek ő is meg Szabolcs is tagja volt. Az élsport jó iskola, kitartásra nevel, a testvéreket ráadásként a nagy kalandhoz, egy kétéves amerikai tanulmányúthoz is hozzásegítette. Kristóf az Albany egyetem ösztöndíjasaként végigversenyezte a keleti partot, egy híján mindig nyert, s húszezer hallgató közül az év sportolójának választották. Közben üzleti szakirányon tanult, s szobatársával, Szabolccsal, egy majdani győri vállalkozás terveit szövögette. A fiúknak leginkább az amerikai mintájú ingatlanpiac és franchise rendszer tetszett.

A kávé elfogyott, Kristófot várta reggeli teniszpartnere, így történetünk is a célegyenesbe kanyarodott. Sprintre fogva a dolgot, vendéglátóm a Corvinus egyetemen fejezte be tanulmányait, s miután éppen tönkretette édesanyja bútorüzletét egy Győrbe költöző multi szakáruház, helye is lett a testvérek induló vállalkozásának. Azt mondja az Openhouse társtulajdonosa, eleinte azt se tudta, miről szól a szakma. Szórólapoztak, ismerősök lakásaival dúsították kínálatukat, állták a pofonokat és tanulták a piacot, a technikát. Azt írták a zászlóra, nekik nem elégedett, hanem elragadtatott ügyfelek kellenek.

 

Gaál József

Fotó: Marcali Gábor