Dr. Szalay Zoltán az MCC főigazgatója és Dr. Baranyi Péter a Széchenyi István Egyetem rektora, továbbá Dr. Filep Bálint, az egyetem elnöke írták alá a megállapodást.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozó központ idén ősztől indított képzéseket. A központban általános és középiskolások, valamint egyetemisták is tanulhatnak. A győri tehetségközpont az egykori Hotel Konferencia épületében működik. Az egyetemisták itt is laknak, az itt tanuló diákok képzése is itt zajlik.
Néhány terem már berendezve várja az MCC-s diákokat. Ma a Győr+ Média is betekinthetett többek között a nyelvkurzus helyszíneire. Az MCC központjában ma bejelentették, hogy hosszú távú együttműködés lesz mostantól az egyetem és az MCC között. A sajtótájékoztatón Dr. Szalay Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium elnök-főigazgatója elmondta: ő maga is a győri Széchenyi István Egyetemre felvételizne, ha abban a korban lenne, hiszen ez az intézmény ma a magyar felsőoktatási paletta egyik fénylő csillaga. A főigazgató arról is beszélt, hogy az MCC képzései a SZE képzéseit fogják majd kiegészíteni plusz lehetőségekkel a cél pedig, hogy összefogva a diákokat a legjobbá tegyék. Emellett az is fontos, hogy közösen találják meg a tehetségeket.
Dr. Fekete Dávid, az MCC győri központjának elnöke arról beszélt, hogy az MCC egy kapcsolódási pont minden szemszögből nézve, hiszen mindkét intézmény hasonló célokat vall. Az elnök hozzátette: a múlt hétvégén lezajlott az általános iskolások felvételije, az egyetemisták már gólyatáborban is jártak, a középiskolások pedig már érdekes előadásokat is meghallgathattak.
Dr. Baranyi Péter, a Széchenyi István Egyetem rektora a sajtótájékoztatón elmondta, hogy egy kivételes együttműködésről van szó, melynek lényege, hogy a gyermekekben idő előtt felébresszék az érdeklődést. A rektor Japánt hozta példának, ahol a gyerekek más egész kiskorban találkoznak a robotokkal, ezáltal megelőzik korukat, tehát amire a munka világába kerülnek, már tisztában lesznek a technológiával. Az MCC és az egyetem együttműködésének is ez a célja, hogy minél fiatalabb korban felmérhessék a diákok saját maguk, hogy mi is érdekli őket és ebben fejlődni is tudjanak.
Dőry Tibor, a Menedzsment Campus vezetője is felszólalt az eseményen, aki szintén örül annak, hogy már Győrben is van MCC. A Mobilis vezetője elmondta: akkor lesznek innovációk, ha minél fiatalabban találkoznak a diákok a technológiával. Szerinte fontos, hogy a kísérletezés alkotássá és tehetséggondozássá váljon.
A Mathias Corvinus Collegium 25 éve magánalapítványként kezdte munkáját, tavaly azonban az országgyűlés jelentős állami támogatásról döntött, így országszerte tudnak a képzéseik segítségével a tehetséggondozással foglalkozni. Az MCC az országban 14, míg a Kárpát medencében 23 településen rendelkezik oktatási központtal. Győrben több, mint 100 tehetség képzése zajlik, a központ felújítása pedig folyamatban van.
Az eseményen a Győr+ Televízió forgatott: