Egy nagyon sokoldalú, és könnyen elérhető növényről van szó, ami szinte bárki étrendjébe beilleszthető.
Segíti a hasi zsír lebontását
A gesztenye a gasztronómiában kiemelkedő szerepet játszik. Egyre többen társítják húsokhoz és levesekhez, valamint számtalan mártás recept is felkerült már a világhálóra. Legnépszerűbb elkészítési mód viszont még a mindig a sült, vagy a püré változata. A diétába remekül beilleszthető csemegéről van szó, ha a gesztenyepüréhez nem használunk fel cukrot.
Magas rosttartalma lévén hamar teltségérzetet ad a gyomorba, valamint zsír és koleszterin tartalma is kifejezetten alacsony. Fogyasztása révén fokozza a bélmozgást, felgyorsítja az anyagcserét, csökken tőle az étvágy és javul tőle az inzulintermelés. Bár szénhidráttartalma magas, de keményítő tartalmának köszönhetően a lassú felszívódású szénhidrátok közé sorolható, így sokáig nem leszel éhes fogyasztása után.
Nem csak az alakodnak, de a szervezetednek is jót tesz!
A gesztenyének rendkívül magas a C – vitamin tartalma, besorolás szintjén a ribiszkével és a málnával vetekszik e téren.
Tartalmaz még B1, B2, és B6 vitamint is ami az idegrendszernek működését támogatja. Ezen kívül káliumot, kálciumot, magnéziumot, cinket, vasat és foszfort is tartalmaz. Őszi időszakban az immunrendszer erősítésére módfelett hatékony. Hatóanyagai révén segít a kimerültség ellen és csökkenti a vérszegénységet. Gluténérzékenyek is fogyaszthatják, a paeolit táplálkozás egyik alapja a gesztenyeliszt, amiből számtalan ízletes sütemény is elkészíthető.
A gesztenyéből készült krémek segítség a visszeres lábaknak és az aranyér tüneteit is csökkentik. Megfázásra és köhögésre természetes gyógyír a gesztenyefa leveléből főzött tea, amit a természetgyógyászok az asztma tüneteire is kifejezetten ajánlanak.