Jakabos szárnyal Eindhovenben

2015.04.05. 11:10

Eddig remekül szerepelnek a győri úszóink a hollandok nemzetközi bajnokságán, Eindhovenben.

Az első napon Jakabos Zsuzsanna úszott remekül 200 méter vegyesen. Az úszónő a világranglistán negyedik helyet érő 2:11.32 perccel nyert, ideje pedig belül van az olimpiai ’A’ szinten. Ugyanezen a távon Gyurinovics Fanni 5. lett, korosztályos csúccsal és olimpiai ’B’ szintes idővel. 200 méteres hátúszásban, 1:58.97-es idővel a szintén Győrben készülő Balog Gábor első lett.

A második napon 400 vegyesen úszott Jakabos Zsuzsanna, ahol szintén olimpiai ’A’ szintet úszva (4:37.38) elsőként ért célba. Szintén dobogót ért Balog Gábor ideje 50 méter háton. 25.77-es idővel második lett.

A harmadik nap újabb győri aranyérmet hozott. Jakabos 200 pillangón is első lett, egy újabb olimpiai és vb ’A’ szintes idővel.

Fotó: Marcali Gábor