2015.06.13. 09:12

Vereséggel kezdtek a magyarok

Vereséggel kezdte meg szereplését a magyar válogatott Sopronban a Romániával közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokságon, miután pénteken 72-63-ra kikapott Svédországtól.

Stefan Svitek szövetségi kapitány együttese remekül kezdett a csütörtöki nyitónapon Szlovákiától kikapott skandinávok ellen, és Krivacsevics Tijána vezetésével 25-12-re elhúzott. A nagyszünetben még megnyugtató volt a hazai előny (39-27), csakhogy jött a fordulat: a skandinávok 19-12-re nyerték a harmadik felvonást. Az utolsó szakaszban az elbizonytalanodó magyarok öt és fél percig nem találtak a gyűrűbe, ezalatt a megtáltosodott rivális átvette a vezetést (58-51). Kétpontos hátrányban még éltek a hazai remények, ám a hajrában már ismét a keményen küzdő vendégek voltak jobbak.

A magyarok szombaton 19 órakor a két mérkőzés után nyeretlen litvánokkal csapnak össze.