Óriási érdeklődés mellett nyílt meg a Győr Megyei Őszi Tárlat szombaton, a Magyar Ispitában, ahol 31 művész 44 alkotása látható.
A Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum pályázatot hirdetett a Győrben és a Győri, Téti és Pannonhalmi járásban élő vagy innen elszármazott képző- és iparművészek számára, amelyre 56 alkotó 98 munkával nevezett. A Kelemen Benő Benjámin grafikusművész, Szombathelyi Sára Éva, a Torula Művésztér kreatív munkatársa és Wehner Tibor művészettörténész alkotta zsűri 31 művész 44 alkotását válogatta be a kiállításba.
A szombati megnyitón Diligens Tibor önkormányzati képviselő kiemelte: úgy látja Győrben van igény a művészetekre. Városunk művészeti élete az elmúlt évtizedekben megváltozott, az egykori iparvárosból mára a hazai művészeti élet egyik paradicsoma lett.
Az immár második alkalommal megrendezett tárlat célja, hogy a friss művek bemutatásával keresztmetszetet adjon a régió művészeti életéből. A képző és iparművészet számos ágát felölelik az itt bemutatott alkotások, de a fő hangsúlyt a táblakép festészet adja meg.
„Nagyon fegyelmezett műveket felsorakoztató, az élesebb ütközéseket kerülő, elsősorban az alkotói meditációt, a szépségkeresést, a harmónia iránti vágyat kifejező műveket láthatunk a kiállításon. A „nagy öregek”, a középnemzedék alkotói mellett, fiatalok is megmérettették magukat, de inkább az jellemző, hogy az arculatukat, a törekvésekeit kimunkált művészek jelentkeztek, akik tudatosan építik életművüket és egy-egy karakteres alkotássál hívják fel magukra a figyelmet“. – erre világított rá megnyitó beszédében Wehner Tibor képzőművész, a zsűri tagja.
Győr Megyei Jogú Város díját, amelyet idén Csermák Zsuzska grafikusművész érdemelte ki, aki két, a Balatont ábrázoló, nyáron készült akvarell festményével lopta be magát a zsűri szívébe. A művész a mikrokörnyezetéből vett inspirációkat próbálja képekben megfogalmazni. Meditatívabb irányt képvisel, az akvarell és vizes festéket ellensúlyozza a geometrikus, fémes formákkal – ez az ami mostanában foglalkoztatja Csermák Zsuzskát.
A Rómer Múzeum díját Varga Gyöngyvér Amala üvegművész kapta, két alkotásáért, amelyek a Goodbye és a Peace címet viselik. A művész munkáit a hagyományos képalkotás és digitális technológia ötvözésével készíti. A festett üvegképeket nyomtatással jeleníti meg a transzparens üveg felületén és ezekből rétegképeket készít. Jelenleg az foglalkoztatja, hogy alkotásait térben installálja, az üvegképeit átvilágítja.
Az eseményen adták át a frissen alapított Év alkotó tanára díjat is, melyet a 15 éves Art 9000 Egyesület hozott létre. Az elismerést Milu Milanovich Ildikó, az egyesület titkára adta át Németh Attila rajztanárnak.
A kiállítást november 9-ig látogatható, hétfő kivételével naponta 10 és 18 óra között a Magyar Ispitában.
Fotógaléria: Ács Tamás
TV-s szerkesztő: Kárpát Zsolt