Megint egy mozgalmas hét múlt el a Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub életében.
A hétvégén a győri evezősök a Vidék Bajnokságon és az Olimpiai Reménységek Versenyén a Velencei tavon, válogatottjaik a szlovéniai Bledben vettek részt nemzetközi evezős versenyen.
O.R.V aranyéremnek örülhettek a győriek, Sönfeld Zsuzsa egypárevezősben ugyanis elsőként haladt át a célvonalon. Németh Mercédesz válogatott négypárban csak kis különbséggel maradt le az aranyéremről.
Szlovéniai Bledben Sönfeld Álmos Vancsura Bodó két szolnoki társával ifjúsági négyesben, Sönfeld Zsuzsa bajai partnerével serdülő kétpárevezősben, Ocsenász Gergő, Szabó Bencével pedig ifjúsági kettesben lettek elsők. Felnőtt kettesben Vancsura Bendegúz és Csányi Péter alkotta csapat hajszállal maradt le az aranyéremről.
Alföldi Zoltán vezető edző külön kiemelte értékelésében Sönfeld Zsuzsát, aki mind a három versenyről aranyéremmel tért haza.
A vidék Bajnokság eredményei:
Aranyérmesek:
Férfi felnőtt kettes: Csányi Péter, Vancsura Bendegúz
Para Kétpár F LTA ID: Vincze Dávid
Férfi tanuló négypár: Víg Norbert, Benedek András, Csiszár András, Bajcsi Rajmund, Korm: Dávidházy Zsolt
Fiú mini 12éves egypár Oláh Ákos
Férfi ifi kettes. Ocsenász Gergő, Szabó Bence
Női serdülő négypár: Sönfeld Zsuzsa, Németh Mercédesz, Fürnstall Dzsenifer, Ott Anna, Korm: Oláh Ákos
Férfi felnőtt K.S. Négyes: Szigeti Roland, Bajcsi Bertold, Révész Péter, Révész Zoltán
Para egypár LTA-PD Szokolics Szabolcs
Férfi felnőtt négyes: Ocsenász Gergő, Szabó Bence, Vancsura Bodó, Sönfeld Álmos
Férfi tanuló kétpár A: Víg Norbert, Benedek András
Férfi tanuló kétpár B: Szilágyi Konrád, Szklenka Bence
Férfi tanuló kétpár C: Csiszár András, Bajcsi Rajmund
Női ifi négyes: Kiss Réka, Szekér Anna, Boross Fanni, Vancsura Luca
Férfi tanuló egypár: Csiszár András
Női serdülő kétpár: Németh Mercédesz, Sönfeld Zsuzsa
Ezüst érmesek:
Férfi felnőtt kettes: Szigeti Roland, Bajcsi Bertold
Fiú mini 12éves egypár Makai Marcell
Női ifi egypár: Szekér Anna
Leány mini 12 éves egypár: Karácsonyi Nóra
Női felnőtt egypár: Samu Lilla
Férfi felnőtt négyes: Vancsura Bendegúz, Csányi Péter, Szigeti Roland, Bajcsi Bertold
Férfi Masters kétpár: Kokas László, Szabó Péter
Férfi tanuló négyes: Oláh Máté, Bakó Simon, Tóth Bálint, Józsa Márton, Korm: Oláh Ákos
Női tanuló négypár: Sönfeld Júlia, Jatl Dorka, Takács Orsolya, Varga Boglárka, Korm: Ternyák Zsófia
Női serdülő kétpár: Fürnstall Dzsenifer, Ott Anna
Bronz érmesek
Női tanuló kétpár: Sönfeld Júlia, Takács Orsolya
Leány mini 12 éves egypár: Varga Boglárka
Női serdülő négyes: Bálint Violetta, Fürnstall Dzsenifer, Ott Anna, Sönfeld Zsuzsa, Korm: Csorba Dániel
Férfi serdülő négyes: Jáni Kornél, Szabó Dávid, újvári András, Somogyi Balázs, Korm: Csorba Dániel
Férfi tanuló egypár: Víg Norbert
Férfi tanuló egypár B: Bajcsi Rajmund
Férfi felnőtt négypár: Bíró Márk, Csányi Péter, Vancsura Bendegúz, Légrádi Levente
A csapatokat Alföldi Zoltán vezetőedző, Vaczula István, Dohovics Virág, Lakó Szandra, és Bíró Márk edzők készítették fel.