2015.11.16. 12:00

Remekül zárták az OB-t

Második helyen zárt a Győri Úszó SE az összesített csapatversenyben a 2015. évi, Országos Rövidpályás Bajnokságon, végig szoros csatában a végső győztes Vasassal.

Mindez egyúttal azt jelenti, az év végi, összesített pontversenyben legjobb vidéki klubként fejezzük be a szezont, úgy hogy a Győri Úszó SE edzéseinknek otthont adó Aqua Sport központ még nincs egy éves.

Az egyesület férfi váltója a befejező napon a viadal egyetlen felnőtt országos csúcsát érte el. A 4×50 méteres gyors váltót a Takács – Lobanovszkij – Sincki – Balog összeállítású kvartett utcahosszal nyerte, a Dunaferr SE korábbi csúcsát közel másfél másodperccel múlta felül.

Az idei év utolsó komoly versenye az Izraelben rendezendő Rövidpályás Európa bajnokság lesz, december 2.-6. Magyarországot négy győri versenyző is képviselheti ezen a megmérettetésen, ezzel a Győri Úszó SE adja a legtöbb úszót a 27 tagú válogatottnak.

Jakabos Zsuzsanna (50, 100, 200 gyors, 100, 200, 400 vegyes, 200 pillangó)