Nemzetközi fenntarthatósági projekt zárult a Lukács Iskolában.
A Lukács-iskola szeretné népszerűsíteni az épületgépész szakmát, ezért az intézmény csatlakozott a két évvel ezelőtt indult projekthez, amelyben fontos szerepet kaptak a legkorszerűbb épületgépészeti megoldások.
A fenntarthatósági elvárásoknak megfelelő lakhatási megoldások megteremtésére kiírt Erasmus Projekt keretében, a Győri SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma négy európai iskola tanulóival dolgoztak együtt. Az iskolák feladata az volt, hogy kidolgozzák egy tartós szerkezetű épület építészeti koncepcióját, a fenntarthatósági elvárásoknak és a helyi szociális igényeknek, a természeti adottságoknak megfelelően. A győri iskolából 14 diák vett részt a munkában, akik kutatómunkát végeztek, szakmai előadásokat hallgattak meg, majd elutaztak az európai helyszínekre – tájékoztatott Dekovics Balázs projektfelelős.
A közös munka első állomása Tenerife volt, ahová az első alaprajzötletekkel érkeztek a diákok, hazájuk természeti adottságait és szociális igényeit ismertették a többi nemzet csapataival. A Ruhr-vidéken fekvő Duisburgban az építőanyagok és szigeteléstechnikai megoldások álltak a fókuszban, Franciaországban, a székesegyházáról híres Cluny-ben az épület elektromos ellátása volt napirenden, míg Győrben, a folyók városában, az épület korszerű vízellátásának és víztisztítási rendszerének megtervezése volt a feladat. A svédország-beli Atvidabergben elkészült az épület 3D-s modellje és a kétéves közös munkát dokumentáló projektkiadvány.
“A szakmai tudás, a kompetenciaszemlélet fejlesztésén túl a nemzetközi projekt jó alkalom volt arra is, hogy a diákok nyelvtudásukat gyakorolhassák” – emelte ki Dekovics Balázs. Városunkban szeptember 24-én projektzáró találkozót tartottak a tanárok számára, akik megállapították: sikeres programot zártak, és elhatározták, hogy a következő pályázatokon is közösen indulnak majd.
Szerző: Földvári Gabriella
TV-s szerkesztő: Kárpát Zsolt
Fotó: Lukács-iskola