Jelentős és régvárt fejlesztés kivitelezése kezdődött a napokban, munkagépek masíroznak Abda és Öttevény határában. A 2,5 kilométer hosszú kerékpárút építésével nem csak a térségben ingázók közlekedése válik biztonságossá, a projekt a turizmus szempontjából is jelentős lesz a jövőben, akár már ősztől, októberre ugyanis elkészülhet a beruházás.
Látványos természeti adottságokkal rendelkezik térségünk, az értékek felfedezése kerékpárral különösen izgalmas lehet. Városunkban és vármegyénkben a kerékpáros úthálózat folyamatosan bővül, ennek egyik újabb állomása az Öttevényt Abdával összekötő pálya, melynek kivitelezését már elkezdték a szakemberek.
„Néhány évvel ezelőtt, 2018 végén sikerült Kunszigetet is összekötnünk Öttevénnyel, és már akkor tervben volt ennek a beruházásnak a megvalósítása. És bár akkor, az ilyen jellegű fejlesztésekre szánt források elfogytak, sikerült megtalálnunk a megoldást, és turisztikai projektként idén májusban elindult az építés” – mondta a Győr+ Médiának Németh Zoltán. A vármegyei önkormányzat elnöke portálunknak elárulta, hogy az előkészítés sok időt vett igénybe, a kezdetek óta ugyanis több problémával szembesültek. „A növekvő árak miatt plusz forrásokat kellett találnunk és biztosítanunk. Mellette a nyomvonal kijelölése is nemegyszer fejtörést okozott, de az mindenképpen örömteli, hogy a kerékpárút tervezője a természeti értékek megtartását is szem előtt tartotta” – tette hozzá az elnök.
Körbeér a kerékpárút hiszen ha ősszel befejeződik a mostani beruházás, akkor segítségével végig lehet tekerni Győrtől Győrig, vagyis a szigetközi kerékpárúton, Dunaszegen és Kunszigeten át, keresztül Abdán egészen a Széchenyi István Egyetemig. „Fantasztikus kikapcsolódást jelenthet nem csak az ide érkező turistáknak, de az itt élő családoknak is, vagy azoknak, akik szabadidejükben szeretnek sportolni” – emelte ki a projekt jelentőségét Németh Zoltán.
A hiánypótló fejlesztés a vármegyei önkormányzat területfejlesztési keretéből, a vármegyei önkormányzat valamint Öttevény önkormányzatának beruházásában épül. A projekt kivitelezési költsége 380 millió forint, ehhez adódnak a program egyéb kiegészítő elemei, így az összköltség 415 millió forintot jelent.