1991 óta működik Győrben a snack termékeket gyártó vállalat, mely az elmúlt 30 évben rengeteg fejlesztést valósított meg a városban. Az utóbbi 10 évben 24 milliárd forintot tesz ki a beruházások mértéke, most egy új csomagolóberendezéssel bővült a vállalat. A fejlesztések folytatódnak, 2024 második felében ugyanis egy 8 milliárd forint értékű, új gyártósort hoz létre a társaság, így Közép-Európa legnagyobb snackgyára jön létre Győrben.
Az elmúlt három évtized sikerét Lukács Dénes, az Intersnack Magyarország Kft. üzletág-igazgatója ismertette pénteken azon a sajtótájékoztatón, ahol az új csomagolóberendezést is bemutatták az újságíróknak.
„Az új eszköz segítségével lépést tudunk tartani a fogyasztói igényekkel, hiszen percenként 80 csomag előállítására képes a berendezés. Az elmúlt időszak nehézségei ellenére is tudtunk fejlődni, amit köszönünk a kormányzat támogatásának is” – fogalmazott Lukács Dénes, aki egy másik nagy, jövőbeli projektet is bejelentett.
„2024 második felében egy 8 milliárd forint értékű, új gyártósort építünk ki a vállalatnál, ezzel a közép-európai régióban piacvezetővé válunk, a térség legnagyobb snack gyártó üzeme jön létre” – emelte ki az üzletág-igazgató.
Számok tükrében is ismertette a cég sikereit a vezető. Mint kiderült, a kezdetek óta 350 ezer tonnányi terméket gyártottak, 105 ezer tonna snack terméket exportáltak mintegy 40 országba. A fenntarthatóság is fontos misszió a vállalatnál, erre bizonyíték az a napelempark, melyet tavaly üzemeltek be, és amely a cég elektromos igényeinek 20%-át biztosítja.
Az új csomagolórendszert Nobilis Márton, az Agrárminisztérium államtitkára adta át. Mint mondta, Győrben végezte tanulmányai egy részét, így mindig öröm ellátogatnia a városba, különösen akkor, ha ilyen jelentős fejlesztésekről van szó.
„Az élelmiszeripart a kormány stratégiai partnerének tekinti, az előző uniós ciklusban 468 milliárd forintot, míg most 750 milliárd forintot fordítunk a terület támogatására. Cél, hogy legyenek nagy húzóágazatok és vállalatok, olyanok, mint például az Intersnack, ahol 300 munkavállalónak és több mint 400 alvállalkozónak adnak lehetőséget” – hangsúlyozta az államtitkár. Egyúttal hozzátette, hogy a modernizáció, a digitalizáció és a fenntarthatóság hármasa az élelmiszeripar hatékonyságát is növeli.
A megjelenteket végezetül Simon Róbert Balázs köszöntötte. Az országgyűlési képviselő elárulta, hogy az Intersnack Magyarország Kft. 60 gazdától 8500 tonna búzát vásárol évente, a mostani 1,5 milliárd forint értékű csomagolóberendezés beszerzése pedig nagyrészt állami támogatásból valósulhatott meg.
TV-s szerkesztő: Németh Boglárka, P. Csapucha Adrienn