A fröccsök közül legszebb a kisfröccs, ajánlott mindjárt kettőt kérni belőle.
A fröccsök közül legszebb a kisfröccs, ajánlott mindjárt kettőt kérni belőle – nem más vetette papírra ezeket az örök érvényű sorokat, mint Hamvas Béla, A bor filozófiája című alapművében. A kiváló filozófusnak és írónak elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a korábban sokszor lesajnált és dohos pinceborozókba száműzött ital visszakerült az őt megillető helyre a honi gasztronómiában.
Mint tudjuk, a magyarok leleménye és fantáziája kiapadhatatlan, és természetesen igaz ez akkor is, ha fröccsökről van szó! Így ismertünk meg sóherfröccsöt, tréfát, füttyöt és nagyfröccsöt, sportfröccsöt, góréfröccsöt, Puskás-fröccsöt (6–3), tömb- és viceházmestert, Krúdy-fröccsöt, maflást, lámpást, sőt, uborkalével készülő Újházi-fröccsöt is. Egy lexikonra elég fröccsünk van.
Most hétvégén ismét ezt a nagyszerű italt ünnepeljük Győrben, amely Jedlik Ányosnak köszönhetően, egybeforrt a város nevével, a Győri Fröccsnapok ráadásul nemes és jótékony célokat szolgál. Kell-e ennél több? Aligha. Ahogy Hamvas tanár úr írta, a bor a folyékony szerelem, a fröccs pedig két őselem egymásra találása, egyneműsítése.
Mindenkinek tudományos igényű, jótékony és egyben élményekben gazdag poharazgatást kívánunk!