A korábbi évekhez hasonlóan a balatonfüredi eseményen a Készenléti Rendőrség lovasaiból álló Nemzeti Lovas Díszegység is részt vett.
Kenderes, Hellasz, Jagelló, Duhaj, Béres és Tüzér is ott volt abban a díszegységben, mely díszsorfallal köszöntötte a 198. Anna-bál résztvevőit. Lovak és lovasaik ezen kívül a bál előtt még a tavalyi bál szépe hintóját is végig kísérték Balatonfüreden, míg a nagyszabású rendezvény másnapján a már újdonsült Anna-bál Szépének, illetve udvarhölgyeinek biztosítottak díszkíséretet.
A Nemzeti Lovas Díszegység élén Kenderes, a sárga mezőhegyesi gidrán volt a parancsnoki ló, míg Jagelló, a szürke mezőhegyesi sportló vitte a csapatzászlót. Mezőhegyes lovassági zászlaját Tüzér, míg az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézettel szorosan együttműködő Állampusztai Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. zászlóját pedig Béres. Utóbbi két ló mindegyike fekete nóniusz, ahogy a díszegység többi tagjai is.
Idén első alkalommal Erdélyből a Homoródmenti Hagyományőrző Hannover Huszárok is a díszegység tagjai voltak meghívottként. Ennek apropója, hogy az aradi vértanúk egyike, Kiss Ernő honvéd altábornagy, a Hannover-huszárok parancsnoka volt. Mint ismeretes, Kiss Ernő szorosan kötődött az Anna-bálhoz, hiszen itt ismerte meg későbbi feleségét.
A huszárság modernkori megjelenítése 2001. január 1-je óta tartozik a rendőrség feladatkörébe. Az akkori belügyminiszter hozta létre Magyarország Nemzeti Lovas Díszegységét a lovas tradíció megőrzése érdekében. A díszegység bázisát a Készenléti Rendőrség Lovas Alosztály állománya, valamint a területi szervek lovas szolgálata adja.
A magyar huszár a történelemben való több mint 500 éves helytállásáért 2007-ben Magyar Örökség Díjat kapott, emellett a Hungarikum Bizottság döntése értelmében 2017-ben a hungarikumok közé is bekerült.
A Nemzeti Lovas Díszegység huszárai a 8. Coburg huszárezred egyenruháját viselik: piros nadrágjukkal, fehér kesztyűben és zöld felsőruházatukkal jelenítik meg a nemzeti trikolort.
Forrás: police.hu