Köztudott, hogy a zenének nagyon jó hatása van mind az érzelmi világunkra mind pedig az idegrendszerünkre. Ki mást tudna erről szakszerűbben és érthetőbben beszélni, mint Molnár János fejlesztőpedagógus-zongoraművész? Mihályi Orsi vele beszélgetett.
Kijelenthető, hogy a zene kiváló hatással van az emberi szervezetre és lélekre, de talán a legjobb hatást a hallás-, és beszédközpontra fejti ki. Molnár János zongoraművész sajátos nevelési igényű gyermekekkel foglalkozik. Autizmus spektrum zavarral élő gyermekeken segít, mégpedig a hanghullámok segítségével, ugyanis agyunkban mérhető az elektromágneses hullámok jelenléte. A zenehallgatással bejutó hanghullámok kölcsönhatásba lépnek ezekkel az elektromágneses hullámokkal és hol pozitív, hol negatív irányba képesek azokat változtatni.
Az autizmus spektrum zavar nem gyógyítható. A kezelés célja, hogy a gyermek hatékonyabban alkalmazkodjon a környezetéhez, valamint javuljon a társas működése is. Molnár János Német Klára gyógypedagógussal karöltve, hivatásának tekinti, hogy segítsen ezeken a gyermekeken. János minden esetben hangsúlyozza annak fontosságát, hogy nem minden esetben tud segíteni, éppen ezért hosszú felmérés előzi meg a terápia kezdetét. Az orvosi leletek megismerésével és a szakemberek véleményét kikérve, a gyermek életterét, környezetét, családját megismerve kezdik meg a terápiát. János egy kisfiú, Milán sikertörténetét is megosztotta velünk a beszélgetés során, aki 6 évesen még nem tudott beszélni. A közös munkának is köszönhetően ma már rendes általános iskolába jár, jól kommunikál és kitűnő tanuló.