Fekete Dávid 2010 óta a 2. számú választókörzet önkormányzati képviselője, 2012–2020 között alpolgármester, jelenleg a Mathias Corvinus Collegium képzési központjának képviselet-vezetője, a Széchenyi István Egyetem docense. A három városrészt is érintő – a belvárost, Újváros és Révfalut – megvalósult fejlesztésekről számolt be a képviselő.
A belváros kiemelten fontos a győri önkormányzat számára, ezért itt folyamatosan kisebb-nagyobb fejlesztéseket hajtanak végre, hogy mind a győriek, mind az idelátogató turisták jól érezzék itt magukat, jó hírét vigyék városunknak.
Az elmúlt három és fél év belvárosi útfejlesztései kapcsán a képviselő kiemelte, hogy az egyik legforgalmasabb útvonal, a Jókai utca újulhatott meg. „Faltól falig” kicserélték a közműveket, az út és a járda burkolatát, fákat, növényeket ültettek.
Egyházi és turisztikai szempontból is nagy jelentőséggel bír, hogy a belváros ékessége, a káptalandombi Nagyboldogasszony-székesegyház kívül-belül megújult. A hat évig tartó fejlesztés során megszépült a főtemplom homlokzata, korszerűsítették a tornyot, amelybe új harangok is kerültek. Restaurálták a mennyezeti freskót és a barokk falfestményeket, felújították a székesegyház fő- és mellékoltárait és a karzatot. A járólapok helyett mészkő burkolatot kapott a templom. Korszerűsítették az épületgépészeti, világítási, fűtési, biztonsági és a hangosítási rendszert. A székesegyházban örökimádás-kápolnát és kincstárat alakítottak ki, ahol a székesegyház szakrális kincseit őrzik.
Az is jó hír, hogy már elkészült a Káptalandomb teljes burkolatfejlesztési tanulmányterve, remélhetőleg hamarosan a megvalósítása is elkezdődhet.
A legnagyobb horderejű beruházás a belvárosban a Generációk Háza megújítása volt, amely hosszú évtizedek óta váratott magára. Az ikonikus épület klímatudatos és energiahatékony lett. Kicserélték a nyílászárókat, a tetőt, megújult az épület gépészete. Beépítették a padlásteret, amelyben új foglalkoztató helyiségek jöttek létre, ennek révén lehetőség nyílt a ház szakköreinek és klubjainak további színesítésére. Akadálymentessé tették az épületet, liftet építettek be, a belső udvart lefedték, így az egész évben helyszínt biztosít a különféle programoknak. A Generációk Háza mindenki előtt nyitva áll, minden korosztályt várnak a különféle szakkörökbe, klubokba, rendezvényekre.
Fontos lépés volt az Eötvös park rendbetétele is. Kiépítettek a parkban mintegy 300 méter hosszú futókört, ütéscsillapító gumiburkolatot kapott a felnőtt rekreációs eszközök területe. Napozóágyakat, köztéri padokat, okospadokat helyeztek ki a parkba, valamint felújították a gyalogos sétányokat, lombhullató, klímatűrő fasorokat, cserjesávokat telepítettek.” A park alkalmas lett a családok, a fiatalok számára szabadidejük hasznos eltöltéséhez” – emelte ki Fekete Dávid.
A belváros zöldítéséért többek között nagyméretű dézsás növényeket helyeztek ki az Aradi vértanúk útján a Szent István úttól a Virágpiacig, valamint pihenőpadokat is telepítettek. „A Virágpiacot szeretnénk minél jobban bevonni, integrálni a belvárosi forgatagba, ezért ezt is szépítgetjük. Tartottunk itt már húsvéti vásárt is, most pedig advent idejére különleges díszkivilágítást terveztünk ide” – emelte ki a képviselő.
Újváros is szépen fejlődött az elmúlt három és fél évben, folytatódott az újvárosi rehabilitáció, melynek részeként teljesen felújították a Kossuth utca 36. számú épületet, melyben szociális bérlakásokat alakítottak ki.
Mivel az elmúlt években egyre több fiatal pár, kisgyermekes család költözik Fekete Dávid körzetébe, ezért is fontos volt egy bölcsőde létesítése. A Kiscsillag Református Bölcsőde a Bálint Mihály utcában épült meg a volt sóház helyén, ahol két 12 fős csoportba várják a lurkókat.
„Dr. Dézsi Csaba András polgármester kezdeményezésére és közbenjárásával évtizedes gond oldódott meg az Iszkápa közben. Az önkormányzat felszámolta az ott lévő szeméttelepet, megvásárolta a telket és szolgálati lakásokat telepített, ahol két városrendész talált otthonra. Így nemcsak a köztisztaság, hanem a közbiztonság is javult a területen” – mutatott rá dr. Fekete Dávid.
Szintén a köztisztaság fenntartása érdekében lecserélték a Bercsényi ligetben két helyszínen a szelektív hulladékgyűjtő szigeteket süllyesztettre.
Sokak kérésére járhatóvá tették az újvárosi Tarkarét utca egy szakaszát. A kiskertes övezetben ma már több százan élnek életvitelszerűen, ráadásul mezőgazdasági gépek is használják az utat. Most egy 400 méteres szakaszt tettek rendbe.
Révfaluban a rengeteg egyetemi fejlesztés mellett folyamatos az Aranypart szépítése, korszerűsítése, padokat, kutyavécéket, hulladékgyűjtő edényeket helyeztek ki, hiszen sokan töltik ott szabadidejüket.
„Dr. Dézsi Csaba András polgármesternek köszönhető, hogy Győr két emblematikus épülete – amely szintén az én körzetben van –, a Spartacus csónakház és a Vaskakas épülete visszakerült a város tulajdonába. Nagyon pozitívnak tartom, hogy ezek a rendkívüli történelmi épületeink az önkormányzat tulajdonába kerültek és bizakodva nézek a felújításuk elébe” – hangsúlyozta dr. Fekete Dávid képviselő.