2018.07.04. 06:03

Vb-2018 – Tizenegyespárbajt nyerve nyolc között Anglia

Az angol válogatott jutott be utolsóként az oroszországi labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután 1-1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyes-párbajban legyőzte Kolumbiát.

A szigetországi együttes története során először nyert ilyen körülmények között világbajnoki mérkőzést, korábban mindhárom tizenegyes-párbaját elveszítette (1990, 1998, 2006).

Anglia szombaton Svédországgal vívja a negyeddöntőt.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Anglia-Kolumbia 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 4-3

———————————————————–

54-57. perc: Jobb oldali angol szögletrúgás után Carlos Sanchez vitte földre Kane-t, amiért a játékvezető azonnal büntetőt ítélt. A döntést a videobírós ellenőrzés is megerősítette, Kane pedig magabiztosan a kapu közepébe lőtt (0-1).

90+3. perc: Cuadrado jobb oldali szöglete után az ötösön érkező Mina fejelte a kapu jobb oldala felé a labdát, amely a földről felpattanva a gólvonalon menteni igyekvő Trippier felett a felső sarokba vágódott (1-1).

Fotó: Foci-VB 2018