2018.10.09. 14:49

Jól szerepeltek a győri futók a hétvégén

Nagyon szép eredménnyel zártak a győri futók a 33. SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, amit a hétvégén tartottak a fővárosban.

Természetesen, amikor 33 ezer ember indul egy versenyen, akkor valójában nem is a helyezés a fontos. Valakinek az időeredmény, valakinek az érzés, hogy milyen szép helyen is futhat, de akad akinek a régi kedves futó barátokkal való találkozás a fontos. Megyénkből megint sokan vágtak neki a különböző távoknak, s szerencsére az eredmények sem maradtak el.

Győr-Moson-Sopron megye idén is kiemelkedő eredményeket ért el az ország legnagyobb szabadidősport eseményén. Városunkból és vonzáskörzetéből összesen 63 egyéni induló veselkedett neki a leghosszabb távnak. Varga István győri futó, a közel hatezer egyéni maratonfutó közül a 70. helyezést érte el, melyhez három órán belüli teljesítés volt szükséges: 02:59:16, Dr. Stolcz Tamás János – 03:10:18-as, míg Marcsa Dániel – 03:26:57-es idővel zárta a 42 kilométeres távot. A győriek komolyan készültek az idei maratonra, ugyanis szintén a város lakója az a Samu Lilla, aki a hölgyek között a legjobb 60-ban, míg kategóriájában a legjobb 5-ben végzett: 03:30:30-as időeredménnyel. Rákosi-Tóth Rita – 03:45:50, míg Zöldág Barbara – 03:55:39-es eredménnyel zárt. A 30 kilométeres távon 8 győri indulót regisztráltak.

Samu Lilla a hölgyek között a legjobb 60-ban, míg kategóriájában a legjobb 5-ben végzett

4 fős váltók:

Szombathelyi Daniella, Udvardi Anita, Hatwágner Miklós, Szabó-Thomka Dániel – 03:30:48

Kulcsár Nárcisz, Szentes Eszter, Rippert András, Burián András (VeszpRUN, veszprémi BSI futónagykövetség) – 03:58:30

Közös 2 fős váltó:

Sárvári Anita (Futóbarátok), Sándor Miklós (Futókalandorok) – 03:45:32

Futókalandorok a fővárosban

„Teljesen elégedett vagyok a csapattal. Nálunk nem feltétlenül az az elsődleges cél, hogy megdöntsük a legjobb időnket, hanem hogy jól érezzük magunkat. Legalábbis én mindenképpen így állok hozzá, és ez valószínűleg a csapatra is ráragad valamennyire. Nekem ez inkább ünnep, mint verseny. Szép időben szép kilátással csinálok valamit, amit szeretek, és több rég nem látott ismerőssel futok össze. Ilyenkor váltunk pár szót, aztán ki-ki megy a saját tempójában tovább” – mesélte Hegyháti Máté, a Futókalandorok vezetője, aki maratoni távot teljesített.

„Büszke vagyok a csapatra, mert együtt elmentünk, szurkoltunk egymásnak jó hangulatban, a célban összejöttünk, és bevártuk, amíg mindenki beér, hogy elkészíthessünk közösen egy érmes fotót és mosolyogva gratuláljunk egymásnak” – mondta el Máté, de azért azt megjegyezte, hogy mindenki a saját edzettségi szintjéhez mérten jó időt futott.

„A versenytől függetlenül futónagykövetként jó azt látni, hogy aki kedden eljön velünk futni, az egy jó baráti társaságban érzi magát. Emellett a saját „sikereimnél” számomra sokkal fontosabb, hogy mennyit fejlődnek a futótársak. Többen az utóbbi egy évben futották mondjuk az első félmaratonjukat, de volt olyan futótársunk vasárnap is, akinek egy éve még futócipője sem volt. Őt tavasszal úgyis elküldjük a Vivicittára, nyáron pedig jöhet a Győr-Lipót” – zárta szavait Hegyháti Máté.

Számos művész, politikus és sportoló is rajthoz állt a két napon. A győri kötődésű Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter első maratonját Budapesten teljesítette, élete 175. maratonját futotta le Kele Géza, a BSI felvidéki nagykövete és váltóban indult az HBO sikersorozatának, az Aranyéletnek a csapata.

A futás ünnepén nem számított, hogy ki honnan jött, milyen a családi állapota, mennyi idős és hogy esetleg valamilyen fogyatékkal él. A résztvevőket a sport szeretete hozta össze. Sokan azért álltak rajthoz, hogy ezzel segítsenek egy-egy civil szervezetnek, adományt gyűjtsenek, felhívják a figyelmet egy társadalmilag fontos ügyre, vagy saját közösségüket formálják, erősítsék.

A hétvégi, 2 napos 33. SPAR Budapest Maraton Fesztiválra összesen 33.500 nevezőt regisztrált a szervező Budapest Sportiroda. Ez a létszám meghaladja a tavalyi nevezéseket, így lett az idei fesztivál minden idők legnagyobb hazai szabadidős sporteseménye. Magyarország több városában is megközelítően ennyien laknak, olyan, mintha Ózd vagy Szekszárd minden lakosa elindult volna az eseményen.

Rekord született a külföldi nevezők számában is, 96 országból 5.200-an érkeztek Budapestre. Hazánk 1062 településről, azaz minden harmadik helységéből érkeztek futók. A legidősebb induló a 85 éves Kenyér Imre volt.

Varga István győri futó, a közel hatezer egyéni maratonfutó közül a 70. helyezést érte el

Futókalandorok és Győri Futóbarátok

A verseny szervezője a Budapest Sportiroda, ami országos futónagykövet hálózatot működtet 110 településen és Budapest 21 kerületében, emellett több külföldi városban. Összesen 162 futónagykövet szervez futóközösséget. Több városban is van két futónagykövet, de Győr egyedi abban a tekintetben, hogy ez itt két csoportot is jelent, melyek között azért természetesen van átfedés.

Futóbarátok

A Futóbarátok egyesületként működik, már 2008 óta városunkban. Vezetői pedig Földingné Nagy Judit, női magyar maraton csúcstartó és Földing Ottó.

Futások: szerda 17:30 Lapos, szombat 8:30 Krúdy Gimnázium.