Az elmúlt években véghez vitt modernizálás a Magyar Honvédségben nemcsak a NATO-tagságból adódó kötelezettsége hazánknak, hanem jól felfogott, saját érdeke is az országnak. A modernizálás azonban nem csak az eszközállományt érinti: nagymértékű béremelést kaptak az állományban szolgáló honvédek is.
Egyszerű felsorolásként is hosszú lenne azoknak a listáját ismertetni, amelyekkel a Magyar Honvédség eszközparkját frissítették az utóbbi években. A világos kormányzati szándékot azonban jól jelzi, hogy a „harcmezők királyának” nevezett német Leopard2A7-es harckocsik mellett az alig két hete bejelentett újabb vadászrepülők, a svéd Gripenek is a csúcstechnológiát jelképezik. A hazai gyártású Gidrán harcjárművel pedig az egykor önálló és világhírű magyar fegyvernemet, a huszárok hagyományát élesztik újjá a Honvédelemnél.
Mint azt Szalay-Bobrovniczky Kristóf nemrég kifejtette: „A magyar honvédséget olyan állapotba kell hozni, hogy az ország szükség esetén képes legyen megvédeni magát. A haderőfejlesztés nem úszható meg, nem bliccelhető el.” Mint arra a honvédelmi miniszter rámutatott: már több programot lezártak a honvédségnél, hiszen elsőként a légvédelmet emelték magas szintre. A NATO elvárása egy nehézdandár felépítése is, ez jelenleg is zajlik. A harmadik lépés ezeknek az eszközöknek a rendszerbe állítása, de fontos lépés, hogy a rendelkezésre álló eszközöket működtetni tudó, azok használatában jártas személyzete is legyen a honvédségnek. A közelmúlt fegyveres konfliktusai és a migrációs hullám miatt fokozott terhelés hárul a honvédekre, így az idei évre átlagosan 11 százalékos béremelésre számíthatnak a honvédek, ezt már márciusban megkapják, ráadásul januárig visszamenőleges hatállyal.
Mint azt dr. Fekete Dávid, a győri Fidesz–KDNP frakcióvezetője elmondta: napjainkban a veszélyek korát éljük, a szomszédban zajló háború, az illegális migránsok újabb és újabb hullámai közepette is garantálja a kormány a magyar emberek biztonságát. „A Fidesz–KDNP továbbra is fontosnak tartja, hogy a jelenlegi biztonságpolitikai környezetben ütőképes, innovatív és modern technológiával felszerelt Magyar Honvédség hatékonyan tudjon reagálni a kihívásokra. Mi, győriek büszkék vagyunk arra, hogy a légvédelmi képesség tekintetében városunk is fontos szereplője a hazai haderőfejlesztésnek.”
Dr. Dézsi Csaba András, Győr polgármestere kiemelte: Győr egyike azoknak a stratégiai fontosságú városoknak hazánkban, ahol a honvédség nagyobb létszámmal van jelen. „A rakétaezred a város életének szerves része, hiszen katonáira a győriek mindig számíthatnak – legyen szó árvízről, határvédelemről vagy egészségügyi vészhelyzetről. Győr városának fontosak a katonái, és a jövőben is számítunk rájuk!” – méltatta a város első embere a Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred katonáit.