Egy győzelemre a négyes döntőtől a Sopron

2019.03.06. 06:21

Az előző idényben ezüstérmes Sopron hazai pályán 66-65-re legyőzte a francia Bourges-t kedden a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A szombaton nyolcadik Magyar Kupa-aranyérmét megszerző, az NB I-ben pedig alapszakaszgyőztes magyar csapat főként a honosított Yvonne Turner révén hozta a nyitónegyedet, majd kilenc ponttal is vezetett, de a nagyszünetben már 40-40 volt az állás. Fordulás után percekig 43-47-et mutatott az eredményjelző, aztán a feljavuló Candice Dupree kosaraival 54-51-ről indult a zárószakasz. Ebben Roberto Iniguez együttese nem tudta leszakítani az ellenfelét, de a hallatlanul izgalmas hajrából végül a Sopron jött ki jobban. A magyar csapat legjobbja Turner lett 22 ponttal.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzésére pénteken 20 órakor kerül sor Bourges-ban. Ha ott is soproni siker születik, akkor a zöld-sárgák egymás után másodszor bejutnak a Final Fourba.