Megjelent a lista arról, hogy kik jogosultak ingyenes influenzaellenes oltásra az idei szezonban. Összesen 1 millió 300 ezer térítésmentes vakcina áll a rizikócsoportba tartozók rendelkezésére.
Ingyen kapják az oltóanyagot a hatvan éven felüliek, függetlenül egészségi állapotuktól. Rajtuk kívül például a krónikus légzőszervi betegségben szenvedők, az asztmások, a szív-, érrendszeri betegek (kivéve a kezelt magas vérnyomás-betegséget), az immunhiányos állapotban lévők, a krónikus máj-, vese- vagy anyagcsere-betegségben szenvedők, a várandósok, s azok a nők, akik a gyermekvállalást az influenza szezonális időszakára tervezik.
Térítésmentes védőoltásra jogosultak (6 hónaposnál idősebb, de háromévesnél fiatalabb csecsemők és gyermekek esetén) többek között azok a krónikus szív-érrendszeri, és/vagy légzőrendszeri betegségben szenvedő gyermekek, akiknek az állapota rendszeres orvosi ellenőrzést vagy kórházi kezelést igényel, az immunhiányosok, a vesebetegek, s egyes vérképzőszervi kórban szenvedők.
Nem kell fizetniük az oltásért a fertőzés átvitele révén veszélyeztető személyeknek, gondoljunk például az egészségügyi személyzetre, valamint az állattenyésztésben dolgozók is ingyen kapják a vakcinát.
A világon mindenütt készülnek az influenzaszezonra. Az influenzafertőzés kapcsán már most rengeteg figyelmeztető cikk jelent meg arról, hogy a feleslegesen és helytelenül szedett antibaktériumok súlyos, nemcsak az egyes embert, hanem hosszú távon az egész emberiséget veszélyeztetik.
Több cikk is foglalkozik az úgynevezett szuperbaktériumokkal. Ezek terjedését segíti elő, hogy az emberek nincsenek tisztában az antibiotikumok veszélyeivel. Az egész emberiséget fenyegetik a szinte mindennek ellenálló szuperbaktériumok. Ha ebben az ütemben terjednek, akkor akár évek múlva megtörténhet, hogy a ma viszonylag könnyen kezelhető tüdőgyulladásba belehalnak az emberek. A világon mind gyakoribbak a halálos kimenetelű kórházi fertőzések, melyekért szintén a szuperbaktériumok a felelősek. A súlyos betegségek gyógyítását is erősen hátráltatják az egyébként rendkívül intelligens, variábilis baktériumok.
A szakcikkek hangsúlyozzák: az antibiotikumoknak nincs hatásuk az influenzát okozó vírusokra. Szedésük tehát ebben az esetben nemcsak felesleges, hanem ártalmas is. Hozzásegítjük velük a baktériumokat ahhoz, hogy jobban megismerjék ezeknek a szereknek a természetét, s alkalmazni, védekezni tudjanak ellenük.