Elkészült a férfi kézilabda NB 1 előzetes sorsolása – mutatjuk az ETO ellenfeleit!

Győr+/MTI Fotó: ETO University Handball Team
2024.07.25. 12:57

Elkészült a férfi kézilabda NB I sorsolása. A frissen feljutó ETO University Handball Team a Budakalász ellen kezdi az idényt. Több, mint 10 év után szerepel újra győri csapat a hazai férfi kézi élvonalában.

„Októberben Győrbe látogat a tavalyi magyar bajnok és Magyar Kupa győztes Veszprém, míg utána az OTP Bank-Pick Szeged otthonában vendégszerepelünk. Egyelőre csak a játéknapok ismertek, az időpontok augusztus elején lesznek véglegesek” – írja közleményében az ETO.

A mérkőzések helyét és pontos idejét augusztus 5-ig kell bejelenteniük a csapatoknak, csak ezt követően válik pontossá és véglegessé a menetrend – írja az MTI.

A bajnokság december 16. és február 8. között szünetel a januári Európa-bajnokság miatt. Az alapszakasz utolsó két fordulójának mérkőzéseit azonos napon és időpontban – május 18-án 18 órától, illetve május 25-én 18 órától – kell lejátszani. A férfiaknál az alapszakaszt bajnoki döntő követi, amely az egyik csapat második győzelméig tart. Az alapszakasz első helyezettje játszhatja otthon az első, és szükség esetén a harmadik meccset.

A fordulók sorsolása így néz ki:

1. forduló (szeptember 7-8.): ETO University Handball Team – CEBY-Budakalász

2. forduló (szeptember 14-15.): QHB Eger – ETO University Handball Team

3. forduló (szeptember 21-22.):  ETO University Handball Team – Csurgói Kézilabda Kft.

4. forduló (szeptember 28-29.): ETO University Handball Team – HE-DO B.BRAUN Gyöngyös

5. forduló (október 12-13.): PLER-Budapest – ETO University Handball Team

6. forduló (október 19-20.): ETO University Handball Team – Veszprém Handball Team Zrt.

7. forduló (október 26-27.):  OTP Bank-Pick Szeged – ETO University Handball Team

8. forduló (november 2-3.): ETO University Handball Team – NEKA

9. forduló (november 16-17.): FTC-Green Collect –ETO University Handball Team

10. forduló (november 23-24.): ETO University Handball Team – Carbonex-Komló

11. forduló (november 30-december 1.):MOL Tatabánya KCETO University Handball Team

12. forduló (december 7-8.): ETO University Handball Team – Dabas KC KFT

13. forduló (december 11-12.): Balatonfüredi KSE – ETO University Handball Team

A tavaszi szezonban ugyanez lesz a mérkőzések sorrendje fordított pályaválasztással.