Párizs 2024 – Jackl Vivien nem jutott döntőbe 400 méter vegyesen

MTI Illusztráció: depositphotos.com
2024.07.29. 11:33

Jackl Vivien nem jutott a nyolcfős döntőbe 400 méter vegyesen a párizsi olimpia úszóversenyeinek hétfői napján.

A 15 éves versenyző, a magyar küldöttség legfiatalabb tagja áprilisban az országos bajnokságon robbant be, amikor is egyéni csúcsát majdnem hat másodperccel megjavítva, 4:34.96 perces junior Európa-csúccsal nyerte a számot. Ez az eredmény az ötkarikás programban szereplő versenyzők rangsorában a hatodik volt, így reális esélye volt a fináléba kerülésre.

Jackl az első előfutamban úszott, jóval rutinosabb riválisaival csak háton és gyorson tudta felvenni a verseny – különösképpen mellen szakadt le jelentősen -, így 4:44.47 perces idővel hatodikként csapott célba, összesítésben pedig a 14. helyen végzett.

Ez azt jelenti, hogy a hétfő esti úszóprogramban egyetlen magyar sem lesz érdekelt.

Illusztráció: depositphotos.com