Negyeddöntőbe jutott a női kézilabda-válogatott

MTI Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
2024.08.01. 15:29

A magyar női kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutott a párizsi olimpián, miután csütörtökön 27-24-re legyőzte Spanyolországot a csoportkör negyedik fordulójában.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a meccs elején nem találta a ritmust, de háromgólos hátrányban, időkérés után magára talált és fordított. Négy góllal is vezetett, és az előnyéből a szünetig kettőt megőrzött. A 38. percben már 20-15 volt az állás, és bár a spanyolok fordítottak, ám a hajrában a magyar együttes kerekedett felül.

A magyarok egy héttel ezelőtt 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, vasárnap 25-24-re nyertek Brazília ellen, kedden 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, a csoportkört szombaton a hollandokkal szemben zárják. A negyeddöntőbe az első négy helyezett jut.

Kapcsolódó témák: #kézilabda | #olimpia | #párizs2024 | #sport |