Olimpia összefoglaló – augusztus 4., vasárnap

Győr+ Fotó: MTI
2024.08.04. 09:14

Folyamatosan frissülő cikkünkben mutatjuk a magyar olimpiai csapat programját és eredményeit.

12:55 A kalapácsvető Gyurátz Réka nem jutott döntőbe

A szombathelyi atléta idei legjobbjával, a 69,63 méterrel a 30. volt a 32-es mezőnyben. A fináléhoz szükséges szintet 73 méterben határozták meg, vagy a legjobb 12 jutott tovább. Gyurátznak a 73 méterhez egyéni csúcsot (72,70 m) kellett volna javítani. A 2022-es Eb-n hetedik kalapácsvető az idei, római kontinensbajnokságon bekerült a döntőbe, ahol a 12. helyen végzett. Világbajnokságon még nem sikerült a fináléba jutnia, a tokiói játékokon pedig 26. helyen végzett.
A Stade de France-ban a selejtező B csoportjában szerepelt a 28 éves versenyző, akinek első kísérlete érvénytelen volt. Második dobása a hálót súrolva 64,77 méter lett, harmadikra nem tudott javítani, és 63,86-tal búcsúzott. Összesítésben a 30. helyen végzett.

Gyurátz Réka (fotó: Magyar Atlétikai Szövetség)

11:40 Takács Boglárka a reményfutamba került 200 méteren

A 22 éves sprinter 100 méteren pénteken megjavította saját országos csúcsát (11.10 mp) és bejutott az elődöntőbe, végül a 18. helyen végzett. Utána úgy fogalmazott, ami hiányérzete maradt 100-on, azt megpróbálja belerakni a 200-ba és ott is magyar rekordot dönteni. Tavaly 42 éves csúcsot írt át (22.77 mp), majd idén májusban 22.71-re javította. A kétszeres U23-as Európa-bajnoki ezüstérmes Takács Boglárkára legalább két futás várt a félkörös távon, ugyanis az előfutamból az első három helyezettek kerültek egyből az elődöntőbe, a többiek a hétfői reményfutamban folytathatják. A Honvéd atlétája a hármas pályán jól futotta meg az első százat, a célegyenesbe fordulva úgy tűnt, van esélye továbbjutó helyen végezni, végül azonban többen lehajrázták és 23.16 másodperccel hatodik lett.
Az előfutamból a szombaton 100-on olimpiai bajnok Julien Alfred meggyőző teljesítménnyel, 22.41-gyel lépett tovább és jelezte, hogy ezen a távon is éremesélyes. Főleg úgy, hogy Shericka Jackson, aki tavaly a budapesti vb-n minden idők második legjobbját futotta 21.41 másodperccel, visszalépett. Ami újabb csapás a jamaicaiaknak, hiszen 100 méteren a háromszoros ötkarikás aranyérmes Shelly-Ann Fraser-Pryce nem tudott rajthoz állni sérülés miatt, így a karibi ország 1988 óta először dobogós helyezés nélkül maradt a számban.
Vasárnap a magyarok közül Gyurátz Réka a női kalapácsvetés selejtezőjében lesz érdekelt, délután Molnár Attila is bemutatkozik 400 méteren, majd 20.30-tól következik a férfi kalapácsvetés döntője Halász Bencével.

A férfi kézilabda-válogatottnál több csere is történt. A továbbjutáshoz le kell győzni a franciákat, ezért is döntött a szövetségi kapitány a változtatások mellett. A mérkőzést vasárnap délután tartják.

Nyitókép: Párizs, 2024. augusztus 2.
Sipos Adrián, Ilic Zorán, Ligetvári Patrik és Rosta Miklós (augusztus 4-én, a franciák elleni mérkőzésen nem játszik) (b-j) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország – Dánia mérkõzés végén a Dél-párizsi Arénában 2024. augusztus 2-án. Dánia-Magyarország 28-25. (MTI/Illyés Tibor)