Gulyás Michelle világrekorddal olimpiai bajnok!

Győr+ Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
2024.08.11. 12:49

Gulyás Michelle aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a negyedik helyen végzett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

A csütörtöki körvívásban Gulyás 24 ellenfelét győzte le és 11-től kapott ki, ezzel a második helyen végzett. Szombaton az elődöntőből kiharcolta a 18-as fináléba jutást.

A Versailles-i kastély parkjában vasárnap hibátlanul lovagolt, bónuszvívásban nem szerzett pontot, a mobilmedencében rendezett 200 méteres úszásban 2:12.44 perccel a negyedik időt érte el. A négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásnak másodikként vágott neki, de gyorsan az élre állt, és végéig kontrollálva a kombinált számban fölényesen győzött.

A döntő másik magyar résztvevője, Guzi Blanka a 13. helyről felzárkózva lett negyedik.

Gulyás Michelle, aki a tokiói játékokon 12. volt, a magyar küldöttség 19. érmét szerezte Párizsban, egyben a magyar öttusasport tizedik olimpiai diadalát aratta.

Gulyás Michelle:
Született: 2000. október 24., London
Klubja: UTE
Versenyszáma: egyéni
Olimpiai eredménye: OLIMPIAI BAJNOK (2024), 12. (2021)
Legjobb eredményei: egyéniben – világbajnoki 2. (2022), világbajnoki 3. (2021), Eb-3. (2022), csapatban – vb-2. (2021), vb-3. (2022, 2023), Eb-2. (2022), Eb-3. (2023), vegyes váltóban – vb-2. (2018)