Ahogy mi látjuk őket, és ahogy magukat látják a művészek!

szerző és fotó: P. Csapucha Adrienn
2024.08.28. 16:24

Sötét volt a Kisfaludy Teremben az elmúlt napokban, miközben nem kis munka zajlott a félhomályban. Kattogott a fényképezőgép, mosolygós művészek adták egymásnak a kilincset, pontosabban a különleges háttérrel komponált díszletet. Készülnek ugyanis az új portrék a Csillárterembe, az elkészült képeket szeptembertől a nagyközönség is megtekintheti a csodás előtérben.

Két nap alatt több mint 60 társulati tagról, több száz képet kattintott Hegedűs Bence fotóművész. Nem kis logisztika összefogni a színház társulatát egy ilyen eseményre, de Huszár Dánielnek sikerült.

A teátrum marketing és kommunikációs vezetője, hol zakót igazított, hol mosolyt csalt az egyébként is derűsen érkező kollégák arcára, nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy vidám hangulatú, profi műhelymunka övezze a nyári végi, kreatív feladatot.

„Ez nem csak az én érdemem, az egyeztetést a titkárság vállalta magára, a jó hangulathoz pedig a hangtáros kollégáim is hozzájárultak, a nagyszerű kelléktáros munkatársaim nélkül pedig nem lett volna például sem tükör, sem szék. A fodrászok, sminkesek és öltöztetők is nagy szerepet vállaltak abban, hogy mindenki a legjobb formáját hozza. Szóval igazi csapatmunka volt, a siker mindenki érdeme!” – mesélte a Győr+ Médiának Dani. Hozzátette: nem szabad megfeledkezni a Hárman a padon című produkció alkotóiról sem, akik két napra lemondtak a teremben zajló próbákról azért, hogy a fotózás a legjobb körülmények között valósuljon meg.

„A fotók készítésekor az volt a legfontosabb szempont, hogy legyen önazonos. Mindenki elégedetten távozott, a visszajelzések nagyon pozitívak voltak, aminek külön örültünk, hiszen érthető okoknál fogva ilyen esetben kritikusak a művészeink. Egy háttérvilágítás került a társulati tagok mögé, úgynevezett gobo technikával készítettük az alkotásokat.

Olyan mintha a Hold lenne mögöttük, vagy egy fejfény. Mindenképpen szerettük volna, hogy a stílus és a koncepció valamiképpen kapcsolódjon a színház világához, de tulajdonképpen a néző fantáziájára van bízva, hogy ki, mit lát majd bele a fotókba” – magyarázta a munka hátterét Huszár Dániel. A szakember kiemelte, hogy bár a régi portrék már lekerültek a Csillárszintről, így kissé kopárnak tűnhet az előtér, de szeptembertől, az első nagyszínházi premieren, a Szentivánéji álom bemutatóján már az új képek díszítik majd a grandiózus csarnokot.

A teátrum egyébként csütörtökön tartja évadnyitó társulati ülését, melyről természetesen portálunk is részletesen tudósít.

Kapcsolódó témák: #Fotózás | #Győri Nemzeti Színház | #portré |