A nyári szünetet követően, a káptalandombi központ felújítása miatt új helyszínen, a Rába Hotelben tartotta új előadását a győri MCC. A Mathias Corvinus Collegium Migrációkutató Intézetének vezető kutatója, Tárik Meszár hozta el városunkba kiadványát, mely az arab világ működéséről ad ízelítőt.
A szerdai találkozón elsőként dr. Fekete Dávid regionális képviselet-vezető köszöntötte a megjelenteket.
Nagy érdeklődés övezte a doktorjelölt előadását, akit Kovács Blanka faggatott az eseményen.
Keleti és csavaros? Az arab észjárás című könyvbemutatón kiderült, hogy a szerző művében olyan kérdéseket feszeget, mint az iszlám vallás társadalmi szabályozó szerepe, az etnikai és vallási kisebbségek helyzete, az arab országok jogrendszerei, a nőkkel kapcsolatos bánásmód, a babonás hiedelmek, valamint a helyi szokások és hagyományok.
Tárik Meszár fő kutatási témái egyébként a Közel-Keleten élő etnikai- és vallási kisebbségek helyzete, konkrétabban az iraki asszír keresztények és az egykor Irakban élt zsidó közösség történelme, szociális viszonyai, nyelvhasználata, szociolingvisztikai jellegzetességei. Ezen felül az arab nyelvvel és annak dialektusaival, valamint az arab világ nemzetközi kapcsolataival és a világgazdaságban betöltött szerepével is foglalkozik a szakember, aki nem mellesleg a Mathias Corvinus Collegium Migrációkutató Intézetének vezető kutatója.
A győri találkozó egyik kiemelt célja az volt, hogy lebontsa az arab világról alkotott sztereotípiák és előítéletek által eltorzított képet, és lehetőséget adjon az érdeklődőknek arra, hogy mélyebben megértsék az arab országokban zajló folyamatokat, valamint állampolgáraik észjárását és a döntéseik mögött megbúvó motivációkat.